10

nesiller hakkında


sevgili yazar arkadaşlarım son zamanlarda nesil muhabbetlerini çok fazla görmem üzerine artık bu konu hakkındaki görüşümü belirtmek istedim çünkü olaya farklı bir açıdan da bakmanızı istiyorum.

bakınız, neslimiz aramızda bir ayrımlaştırma olması için konulmadı. düzenli bir şekilde her yıl yeni neslin geldiğini göz önünde bulunduracak olursak eğer bundan 5-10 yıl sonra bir yazarın ortalama ne kadardır burada olduğunu görmek mümkün olacaktır ama benim değinmek istediğim nokta neslin gerekliliği değil, yapılan/yapılmaya çalışılan ayrımlaşmadır.

bazıları masum ya da şakasına olabilir fakat benzer şeyleri gördükçe bunaltıcı bir hal alıyor artık. görüyorsunuz son zamanlarda inci sözlük'teki yazarlar tarafından taciz girişimleri oluyor. burada bizlerin yapması gereken kendi aramızda bir ayrım yapma çabasına girmek değil -şakasına olsa bile çünkü belli bir yerden sonra şakalık bir tarafı kalmıyor- daha sıkı bir bütün olmaktır.

birincisiyle, ikincisiyle, üçüncüsüyle hepimiz puiv'de bulunan yazarlarız. nesiller takınılması gerek bir konu değil. eğer öyle olursa her yıl tekrarlanan sahneler görmüş oluruz öyle değil mi? çünkü seneye de dördüncü nesiller gelecek ve sil baştan benzer muhabbetlerin çıkmasına gerek yok. eğer böyle yapılırsa sonsuz bir döngü olur.

tabii ki herkes istediğini yapabilir. ben sadece olaya farklı bir açıdan bakmanızı istedim hepsi bu. sizin de görüşlerinizi merak ediyorum.

okuduğunuz için teşekkür ederim, hoşça kalın :)
 • 2
  tunc 11 ay önce
  ne kadar güzel bi adamsın sen ya :) seviyoruz seni

  kalite nesille olmuyor. puanla olabilir belki. oda belki.

  1
  www 11 ay önce
  olmaz. (pi: @hellomyfriend) :)
 • 2
  www 11 ay önce
  ilk paragrafı okuduktan sonra bu lanet konuya çözüm yazı yazacağını anladığım için artılayıp okumaya devam ettim, kezâ öyle oldu.
 • 0
  oschemat 11 ay önce
  ben nesilci birisi sayılmam ama bi üçüncü çıkıp puivin kralı üçüncüler diyince karşılık vermezsek ayıp olur.
  ya da biz ikincileri ezmediğimiz halde ikinciler üçüncüleri eziyor oraya karışmak zorunda kalıyoruz.

  biz de kusursuz değiliz tabi orası ayrı :)

  1
  darkier 11 ay önce ~ 11 ay önce
  aynen öyle. cevap gelmezse doğru yaptıklarını sanıp daha da fazlasıyla karşılaşmak mümkün elbet. dilerim ilerleyen zamanlarda konuşacağımız konular bunlar olmaz :)
 • 1
  yondaimehokagesama 11 ay önce
  ikinci nesil lütfen✋
  ya o değil de ne ara mod oldun?
  0
  darkier 11 ay önce
  bak sen... hem neslimi bilmiyor hem moderatör olduğumu. yazdım bunu bir kenara yonda :)

  3 hafta oldu.
 • 0
  kalcasever 11 ay önce
  önemli olan buraların gelişmesi geliştirilmesidir gerisi nesilciliktir....
 • 1
  murathann07 2 ay önce
  hoşbulduk (pi: 4.nesil)
  0
  darkier 2 ay önce
  bu başlığı nasıl buldun? :)
  0
  murathann07 2 ay önce
  nesiller yazdım bu cıktı :)