11
her millet layık oldugu şekilde yönetilir

Muhtemelen pek çok tarihi kişilik tarafından söylenmiş, belki en kanıtlanmış olanı joseph de maistre'ye ait söz.

"every nation gets the government it deserves."

ayni kişinin bi de şu sözünü eklersek, tastamam türkiye'yi özetlemiş oluruz:

"false opinions are like false money, struck first of all by guilty men and thereafter circulated by honest people who perpetuate the crime without knowing what they are doing."

yanlış görüşler sahte para gibidir, ilk başta kötü niyetli kişiler tarafından ortaya çıkarılır, sonra dürüst insanlar ne yaptıkları hakkında hiçbir fikirleri olmadan onu sürekli dolaştırır ve suçu devam ettirirler.

 • 1
  flexie 1 yıl önce
  Siz ne halde iseniz başınıza o şekilde idareciler gelir. Bir topluluk kendini duzeltmedikce Allah onlardaki hali duzeltecek değildir." Hz. Muhammed (s.a.v.)
  0
  yasar 1 yıl önce
  Bu söz kesin mi puvi
  1
  nestor 1 yıl önce
  hitap şekli +1
 • 0
  welatcocuq 1 yıl önce
  aynen bakınız: türk milleti
 • 1
  nestor 1 yıl önce
  Kardeş bu başlığın altına şunu eklemek istiyorum. Bana isterseniz geri kafalı dersiniz. Türk mlleti monarşik yönetim biçimini istemektedir. Bu apaçık ortadadır çünkü türk milleti kendi kendini yönetmeye aciz bir millettir.
 • 0
  lehsuvarisi 1 yıl önce
  yaşasın DEMOKRASİ!!!

  beyler şu çağda hala monarşiyi savunmayın lüten
  0
  nestor 1 yıl önce
  Kardeş ben de monarşiye karşıyım elbette ama bizim halkımız resmen bunu istiyor.
  1
  cozbrozza 1 yıl önce
  Arkadaşım tamam ben de demokrasiyi savunuyorum ama eğitimsiz insanlar demokrasiyi seçimden ibaret görerek ve oylarıyla beni azınlık duruma düşürüp çoğunluğun diktatörlüğünü savunurken de aynı savunuyu yapmanızı beklerim.Bu insanlar politika hakkında demokrasi hakkında,empati ve sosyal sorumluluk hakkında bırak eğitimi fikri bile yokken bizim politik haklarımızı gasp ediyorlar. Ki bu ülkede en demokratların bile savunduğu sistem demokrasi değil plütokrasidir. Halk demokrasi sorumluluğunu anlayabilecek eğitimi alsın demokrasiyi alır başıma korum. Lakin o zamana kadar Makyavelist bi bakış açısına sahibim.Milli iradeye saygım yoktur.
 • 3
  lethe 1 yıl önce
  Sorunlardan biri de başka partilerin kendilerini gösterememesi. Niye hep 3 partiyi karşı karşıya görüyoruz televizyonlarda? Diğerleri hiç gündemde olmuyorlar. Haliyle insanlar da bilgilenemiyor. Bence tüm partiler fikirlerini ve vaatlerini açıklamalı, sürekli medyada gündemde olmalılar. Halk komünizmin, anarşizmin, ne olduğunu bilmeli, bunları savunanlara vatan haini gibi yaklaşmamalı. Ondan sonra halk karar vermeli. Hala yanlış karar veriyorlarsa sıkıntı vardır.
  Mesela CHP asgari ücret vaatini söyledi. Ardından AKP de açıkladı ama daha az bir miktardı. Halk yine de AKP'yi seçmeye devam etti. Bunun sebebi mitinglerin diğer partilere bok atma amaçlı konuşmalar haline gelmelerinin yanı sıra halkta CHP'ye karşı bir önyargı olması. Yerli veya yersiz. Bir şeyi savunmuyorum. Ama CHP'nin vaatlerine bakarsanız hep fakirin yanında olduğunu görürsünüz. Ancak günümüzde fakir zengin arası uçurum var ve ekonominin kötüleşmesiyle artıyor. Bir de inşaat yapacak yer kalmadığında hallerini düşünün. Çoğunluğu fakir olan halk hala AKP'ye veriyorsa ya beyni yıkanmıştır ya da önyargılıdır. Her iki durumdan da kurtulunması gerek. Açıkçası ben şu sıralar AKP'ye oy verenlerin daha çok kendini sağlama almak isteyenler olduğunu düşünüyorum. İnsanlar ekmek derdinde çünkü, adamın fikirleri umursanmıyor pek. Oysaki insanlar anlasa Türkiye'nin ihtiyacı olanın fazladan bir köprü veya duble yollar olmadığını, insanlar sürekli fikirlerini ifade etseler televizyonlarda gazetelerde, muhalefet olsun olmasın. Sonra da halk sandığa gittiğinde önündeki üç seçenek yerine birçok seçeneği de farkına varsa.

  Sonuç olarak ben kimle karşılaşsam AKP'li olsun olmasın çok gelişme yaşandığını söylüyorlar. Halk artık 2016'ya gelene kadar zaten ekonomisi az çok dönen hiçbir ülkenin yolsuz teknolojisiz hastanesiz onsuz bunsuz kalmadığını göremiyorsa hak ediyorlardır bunları. Dünyanın gelişmesiyle gelen şeyleri birilerinin başarısı gibi anlatabiliyorlarsa hak ediyorlardır. Ama bu sadece vardığımız sonuç, yaşanılan çok daha kötü şeyler ve verilen canlar var. Bunların sorumlusu var elbet. Kimse can vermeyi haketmiyor.

  Dış ilişkiler, başkentte bomba patlaması, Artvin'de yaşananlara ve daha fazlasına hiç değinmedim sebebi halkın bu tip şeyler yaşanmadan önce de bazı şeyleri farketmiş olmaları gerektiğini düşünüyorum.

  Benle aynı düşünmüyorsanız tartışabiliriz. Siyaseti dışarıdan izlerim ve kendimce düşünürüm sadece. Günlük hayatta tartışmam bu konuları. Sadece dinlerim tartışanları. Hatalarım olabilir.
  0
  kemkumedenyazar 1 yıl önce
  +


 • siyaset ve politika

  burada ülke gündemini otrurup tartışabiliriz.

  15 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gamteli

 • önemli tek kural; buraya yazan herhangi birisi diğer yazan kişiye hiç bir türlü aşağılama ve hakarette bulunamaz.

  herhangi bir konuda atıfta yada suçta bulunmak için yazılı veya görsel kaynak gereklidir.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...