emniyet kemerini takmamak

  2
  lock 21.1.2021 17:38
  müthiş bir gelişmişlik göstergesi. mesela şu anda bir anket yapılsın, %60'ı sürücülerin emniyet kemerini kendi isteği ile takmıyor diyelim.

  10 sene sonra yapılsın eğer bu oran %50 ve altına düşmüş ise ülke gelişiyor demektir. ciddi söylüyorum, bu çok önemli bir medeniyet göstergesi. insan gelişmişliğinin bir göstergesi.
 • 0
  cagrialaf 22.1.2021 02:47
  ben motorcuydum son 1 yıldır araba kullanıyorum epey de sevdim çok kolay kullanması motora göre. motor kullanırken 10 kilo ekipman giyen birisi olarak bir kemeri göğsümden geçirmeye üşenecek kadar aptal değilim. üşenen de vizyonsuz yaşamaya değecek bir şeyleri olmayan boş herifin tekidir. sonuç olarak ben aracımın içinde her zaman güvenle seyehat ettiğimin farkındayım teneke bir arabamda yok karşıdan gelen düşünsün derim her kaza tehlikesi atlattığımda. lakin ön camıma yapışmış kimseyi görmek istemem veya babasız bir çocuğu evlatsız bir anneyi kadınsız bir haneyi görmek istemem. bu yüzden serzenişim (anlık olarak unutanlara lafım yok)
 • 0
  reelsamurai 24.1.2021 15:25
  millete neden kemer takmadığını sorduğumda rahatsız olduklarını söylüyorlar aksine ben takmayınca rahatsız oluyorum sırtıma hafif ağrı giriyor iyiki de giriyor o ağrı :d