motosiklet ya öldürür ya süründürür

  16
  cagrialaf 25.5.2019 19:50
  insanlarımız neden bu şekilde düşünüyor ? bu şekilde düşünmesinin yanında bir de bizden nefret ediyorlar :d ne zaman bi ticari aracın yanından geçsem gözlerini bana dikmiş öylece bakıyorlar bende onlara bakıyorum ters ters yoksa içimde kalıyor. hele ki bu bakışma kırmızı ışıkta ben iki aracın ortasında durduysam ve ışığın yeşili dönmesini bekliyorsam eylem 2 kat power kazanır ve arenada ki bütün ticari araçların bakış skilline +1 puan yazılır. lütfen içinizde motor tehlikeli veya şöyle hareketler yapıyorsunuz trafikte çok saçma vesaire gibisinden sorularınız varsa yöneltin bana aydınlatayım sizi.


  aklıma gelenler bana sorulan bi kaç soru ile başlayayım

  1- neden kırmızı ışıklarda araçların ortasından geçip en önce varmaya çalışıyorsunuz?

  cvp 1 - eğer araçları arkamıza almaz isek aceleci bazı manyaklar arabalarınız üzerimize sürmeye başlarlar bu her motorcuya öğretilen ilk derslerden birisidir.

  2- neden kırmızı ışık yeşile geçtiğinde artist gibi basıyorsunuz birden bire ?

  cvp 2 - güneşli ve asfaltın yağ gibi olduğu günlerde hem asfalta yakın oluşumuz hem de tepeden güneş vurması üzerine yüksek rölanti devrinde çalışan motosikletimiz çok ısınır ve dizlerimize yüzümüze sıcak hava vurmaya başlar. bunlar olurken hararet artar ve motosikletimizin hava girişlerini oksijen ile doldurmak için bu eyleme ihtiyaç duyarız. motosiklet hızlandıkça harareti düşen bir araçtır.


  3- neden egsoz ?

  cvp 3 - tüm samimiyetimle söylüyorum hayatım boyunca egsoza karşı birisi olarak yaşadım yanımdan kulağımı giberek geçen tofaşlara da küfretmekten ciğerim soldu. lakin motosiklete başladıktan sonra egsozsun geçen ilk yılımın ardından daha fazla dayanamadım. motosiklet fabrika çıkış egsozu ile ses çıkarmadığı ve küçük bir ulaşım aracı olduğu için öne kırmalar tali yoldan çıkmalar çok yaşanıyordu. ama egsozdan çıkan ses şoförleri bir çekinceye sokuyor motosiklete karşı. götümüze yapışmıyor yol vermemezlik yapmıyorlar geceleri tali yollardan çıkmıyorlar önümüze. ( hala arabalara gerekli olduğunu düşümüyorum bu fikrim sabit. biz farkındalık amacı ile kullanıyoruz bu egsozu)


  4- aga kaporta sensin direkt ölürsün motosiklet çok tehlikeli

  cvp 4 - motosiklete başlamak çocuk oyuncağı değildir. araba kullanmaktan 40 kat zor bir eylemdir ve dikkatsizliği asla affetmez. her zaman ciddi ve zeki olunmalıdır. bunun yanı sıra ekipman kullanımına çok dikkat edilmelidir. 40 50 bin liralık motosiklet kullanıp 500 liralık kask kullanırsan elbette ölümün çok olası. benim hali hazırda kullandığım kaskım 10.000 kilogram ağırlığa dayanabilecek kalitede malzemeden oluşuyor. kafamdan suv geçer gafam patlamaz aynı şey mont ve pantolon içinde geçerli. 270 ile düşüp üstünü başını silen insanlarda tanıdım 60 ile giderken boynunu kıran veya beyin kanaması geçiren abilerim de oldu.


  dipnot : geçen bayram trafik kazası sayısı 800 den fazla. kazalara karışan motosiklet sayısı ise 1.

  dipçe : 4 tarafı kapalı klima gazı dolu arabalarınız bırakıp özgür ruhunuz ile rüzgarı hissetmeye başladığınızda az bile demişsin puvom diyeceksiniz. bir adım atın. motosiklet sürün. hareketsiz ulaşımdan kurtulun. zekanızı geliştirin. virajlarda motosikletiniz ile bir bütün olun. monotondan sıyrılın. her gördüğünüz motorcu ile selamlaşıp dinlenme tesislerinde ayak üstü içilen çayın tadını çıkarın. rastgele karşınıza çıkan 30 motorcunun sizi hiç bir şart aramaksızın aralarına kattığı ve uzun yollar yaptığınız anların tadını çıkarın.

  örnek ramazan puvosu
 • 2
  sewo 25.5.2019 19:58
  çok hoş bir bilgilendirme içeriği olmuş.

  trafikte motorsikletin, trafiğe katkısını kimse umursamıyor. eğer şuan canlı motorsiklet sayısını binek araç olarak eklenseydi inanılmaz bir trafik keşmekeşliğiyle baş başa kalabilirdik. biraz daha duyarlı ve bilinçli olmalıyız.

  motorsikletlere karşı inanılmaz bir duyarsızlık ve yoldayken görmemezlik mevcut.

  motorsiklete binerken beni en çok rahatsız eden şey kişilerin araçlarındayken sağlarına-sollarına bakmadan attıkları çöpleri ve sigara izmaritleri, lütfen yiyin için ama biraz dikkat edin.
  2
  cagrialaf 25.5.2019 20:01
  kaskımın camında kaç izmarit söndü bir bilsen puvom. desteğin için içtenlikle teşekkür ediyorum
 • 0
  huseyinargun 25.5.2019 22:33
  trafiği sadece arabalara ait sananlara da kızıyorum, sadece motosiklete ait gibi davrananlara da kızıyorum. iki tarafta da çok saçma insanlar var
 • 0
  mecnun58 26.5.2019 00:34
  yaşasın kawasaki'ler yaşasın ninjalar sonuna kadar tek teker
 • 1
  kayipunicorn 22.4.2020 01:23
  sayemde başlıkların canlandı dua et bana skdjdjdj
  0
  cagrialaf 22.4.2020 09:37
  hey allahım 😅
 • 3
  asfalttakiruh 22.4.2020 18:50 ~ 18:56
  aşağı yukarı 15 yıldır motor kullanıyorum ve avuç içimde öl yada sür dövmesi taşıyorum.türkiyenin neredeyse her yerini gezdim. trafikte araçlardan hiç bir saygısızlık görmedim nadir olarak densizler her zaman çıkıyor tabi, saygıyı bitiren büyük ölçüde genç racingçiler ve kuryeler oldu tehlikeli davranışları insanları sinirlendirdi veya korkuttu. ben bi choppercı olarak selamlanmaktan çok mutluyum sürüş hayatımda 4 kere çevirmeye girdim ve hepsinde çok güzel karşılandım.arabaların çoğu takip mesafesini koruyor. veya hareketlerine dikkat ediyor saygı karşılıklıdır,fakat siz saygı göstermezseniz saygı göremezsiniz. özellikle yeni nesil kafası kameralı motorcular bile bile dert arıyor, yol çok ciddi bir yerdir kiminle karşılaşacağınızı asla bilemezsiniz. tekerinize taş değmesin
  edit:her tür motor kullanan dostum var enduroyla ülke gezende racingle asfalt ağlatanda skuterle dolaşanda, benim lafım ne kullanıyorsa kullansın,kafede kızlara hava atmak, yolda serserilik yapmak için motoru kullanan götü başı ayrı oynayanlara, seleye taşşaklaklarını koyan tüm sürücülere selam olsun
  1
  cagrialaf 22.4.2020 19:13
  aynı şekilde. söylediklerinde haklısın. tarzlarımız farkı ama düşüncelerimiz aynı. umarım bir gün egsoz gürültülerimiz birbirine karışır dostum. güzel günlerde güzel yollarda karşılaşmak üzere
  1
  asfalttakiruh 22.4.2020 19:16
  umarım,tekerine taş değmesin. demir atına iyi bak ;)