11

motosiklet ya öldürür ya süründürür

insanlarımız neden bu şekilde düşünüyor ? bu şekilde düşünmesinin yanında bir de bizden nefret ediyorlar :d ne zaman bi ticari aracın yanından geçsem gözlerini bana dikmiş öylece bakıyorlar bende onlara bakıyorum ters ters yoksa içimde kalıyor. hele ki bu bakışma kırmızı ışıkta ben iki aracın ortasında durduysam ve ışığın yeşili dönmesini bekliyorsam eylem 2 kat power kazanır ve arenada ki bütün ticari araçların bakış skilline +1 puan yazılır. lütfen içinizde motor tehlikeli veya şöyle hareketler yapıyorsunuz trafikte çok saçma vesaire gibisinden sorularınız varsa yöneltin bana aydınlatayım sizi.


aklıma gelenler bana sorulan bi kaç soru ile başlayayım

1- neden kırmızı ışıklarda araçların ortasından geçip en önce varmaya çalışıyorsunuz?

cvp 1 - eğer araçları arkamıza almaz isek aceleci bazı manyaklar arabalarınız üzerimize sürmeye başlarlar bu her motorcuya öğretilen ilk derslerden birisidir.

2- neden kırmızı ışık yeşile geçtiğinde artist gibi basıyorsunuz birden bire ?

cvp 2 - güneşli ve asfaltın yağ gibi olduğu günlerde hem asfalta yakın oluşumuz hem de tepeden güneş vurması üzerine yüksek rölanti devrinde çalışan motosikletimiz çok ısınır ve dizlerimize yüzümüze sıcak hava vurmaya başlar. bunlar olurken hararet artar ve motosikletimizin hava girişlerini oksijen ile doldurmak için bu eyleme ihtiyaç duyarız. motosiklet hızlandıkça harareti düşen bir araçtır.


3- neden egsoz ?

cvp 3 - tüm samimiyetimle söylüyorum hayatım boyunca egsoza karşı birisi olarak yaşadım yanımdan kulağımı giberek geçen tofaşlara da küfretmekten ciğerim soldu. lakin motosiklete başladıktan sonra egsozsun geçen ilk yılımın ardından daha fazla dayanamadım. motosiklet fabrika çıkış egsozu ile ses çıkarmadığı ve küçük bir ulaşım aracı olduğu için öne kırmalar tali yoldan çıkmalar çok yaşanıyordu. ama egsozdan çıkan ses şoförleri bir çekinceye sokuyor motosiklete karşı. götümüze yapışmıyor yol vermemezlik yapmıyorlar geceleri tali yollardan çıkmıyorlar önümüze. ( hala arabalara gerekli olduğunu düşümüyorum bu fikrim sabit. biz farkındalık amacı ile kullanıyoruz bu egsozu)


4- aga kaporta sensin direkt ölürsün motosiklet çok tehlikeli

cvp 4 - motosiklete başlamak çocuk oyuncağı değildir. araba kullanmaktan 40 kat zor bir eylemdir ve dikkatsizliği asla affetmez. her zaman ciddi ve zeki olunmalıdır. bunun yanı sıra ekipman kullanımına çok dikkat edilmelidir. 40 50 bin liralık motosiklet kullanıp 500 liralık kask kullanırsan elbette ölümün çok olası. benim hali hazırda kullandığım kaskım 10.000 kilogram ağırlığa dayanabilecek kalitede malzemeden oluşuyor. kafamdan suv geçer gafam patlamaz aynı şey mont ve pantolon içinde geçerli. 270 ile düşüp üstünü başını silen insanlarda tanıdım 60 ile giderken boynunu kıran veya beyin kanaması geçiren abilerim de oldu.


dipnot : geçen bayram trafik kazası sayısı 800 den fazla. kazalara karışan motosiklet sayısı ise 1.

dipçe : 4 tarafı kapalı klima gazı dolu arabalarınız bırakıp özgür ruhunuz ile rüzgarı hissetmeye başladığınızda az bile demişsin puvom diyeceksiniz. bir adım atın. motosiklet sürün. hareketsiz ulaşımdan kurtulun. zekanızı geliştirin. virajlarda motosikletiniz ile bir bütün olun. monotondan sıyrılın. her gördüğünüz motorcu ile selamlaşıp dinlenme tesislerinde ayak üstü içilen çayın tadını çıkarın. rastgele karşınıza çıkan 30 motorcunun sizi hiç bir şart aramaksızın aralarına kattığı ve uzun yollar yaptığınız anların tadını çıkarın.

örnek ramazan puvosu
 • 2
  sewo 6 ay önce
  çok hoş bir bilgilendirme içeriği olmuş.

  trafikte motorsikletin, trafiğe katkısını kimse umursamıyor. eğer şuan canlı motorsiklet sayısını binek araç olarak eklenseydi inanılmaz bir trafik keşmekeşliğiyle baş başa kalabilirdik. biraz daha duyarlı ve bilinçli olmalıyız.

  motorsikletlere karşı inanılmaz bir duyarsızlık ve yoldayken görmemezlik mevcut.

  motorsiklete binerken beni en çok rahatsız eden şey kişilerin araçlarındayken sağlarına-sollarına bakmadan attıkları çöpleri ve sigara izmaritleri, lütfen yiyin için ama biraz dikkat edin.
  2
  cagrialaf 6 ay önce
  kaskımın camında kaç izmarit söndü bir bilsen puvom. desteğin için içtenlikle teşekkür ediyorum
 • 0
  huseyinargun 6 ay önce
  trafiği sadece arabalara ait sananlara da kızıyorum, sadece motosiklete ait gibi davrananlara da kızıyorum. iki tarafta da çok saçma insanlar var
 • 0
  mecnun58 6 ay önce
  yaşasın kawasaki'ler yaşasın ninjalar sonuna kadar tek teker
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1886 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..