kurtlara benzer insanlığım

  10
  portakal0001 22.4.2019 01:52
  kurtlar nasıldır? sürüler kimlerden oluşur? acaba kurtların insanlara benzer tarafları var mıdır? sürünün lideri kimdir? alfa erkeği kimdir? beta nerede saf tutar? peki, omegalar sürülerden nasıl kopar? insanlar kurtlara benzemiyor mu? ben bir kurt değil miyim? kurt olsaydım sanırım bir omega olurdum. maalesef bir omega olurdum. çok düşünceli bir omega olurdum. güçsüz, çelimsiz, işe yaramaz, yaralı bir omega olurdum. ama içimde hep bir uhde kalırdı alfa olmaya dair. alfa olsaydım sürümün nasıl olacağına dair hayaller kurup dururdum sanırım. sanırım ne kelime kesinlikle. ve kesinlikle bir alfa erkeği olmak isterdi içim. ruhum belki bir alfanın ocağında dövülmüştü. belki sürünün en arkasında yürüyecektim. belki de bana bağlı olacaktı yürüyeceğimiz yollar şayet ben bir alfa olsaydım. ama değilim ki bir omegadan ibaret kurtluğum.
  alfaların yanında dolaştım pek çokları ve içim öylesine eziliyordu ki ciğerlerim yanıyordu. sürüye katılmak istiyordum, eşim olsun istiyordum ama yaftalanmıştım bir kere ben omegaydım. beta olmak istemiyordu fakat her şeye rağmen farklı bilinsin istiyordu. aç kalıp ölse dahi sürüye bir beta olarak katılmıyordu. soyu kurusa bile bir beta olmayacaktı. belki bütün problemde buradaydı. alfa olamayacaktı hiçbir zaman beta olması gerekiyordu belki kendi için anne kurdu için hayatı için nesli için beta olmak zaruriydi. fakat bir türlü yanaşmıyordu şu betalık işine. ya alfalık ya da ölüm diyordu sanki kurtuluş mücadelesinde. ama bir mustafa kemali yoktu ki onu kurtaracak.
  sonra şunda karar kılındı madem alfa olunmuyordu, madem betalığı reddediyordu bünyesi o zaman beta rolü oynanacaktı. perde açıldı, ilk gösterim fazla gişe yapmadı. bazı sinemalar gösterimden kaldırdı. ben beta değildim, belki bir alfa saklıydı içimde belki bir omega alfaya dönecekti zaman içerisinde. dayanamadım. beta rolüne girmeye karar verilmişti bir kere. öyle bir acıydı ki bu betalık denen olgu omega halinden daha çok yakıyordu ciğerini. fakat bir kere beta olunmuştu artık geri dönüş yoktu. alfa tarafından emirler alınıyordu. kış gelmişti nasıl çıkılırdı kara, unutmuştu avlanmayı nasıl gidilirdi ava, sökülmüştü tırnakları nasıl karşı koyardı doğaya. betalık yapışıp kalmıştı şimdi, çıkmıyordu; silinmiyordu, yaşanmıyordu, yaşatmıyordu. omega olsaydım diye dert yanmaya başladım, çünkü belki bir yolunu bulacaktım. alfa olacaktım zamanın bir paralel evreninde. şimdilerde içimde bir ihtilal var sanki alfalık için. betalığı reddetmeye başladı, ya alfalık ya da ölüm... acaba omega kalsaydım daha mı iyiydi? içim hep alfa diyor dışım omega. içim beğenilmek istiyor dışım aşağılanmak. içim sen yeteneklisin diyor fakat söz dışıma geldiği zaman cehalet basıyor etrafımı. içim sen dünyanın en güzel insanısın diyor dışım ise kırılsın aynalar. içim gelin beni bulun derken dışarım uzak durun benden diyor. içimle dışım arasında bu kadar fark varken ikisi arasında böyle bir çatışma yaşanıyorken ve çatışmada yenilen taraf içim oluyorken omega oluşum gayet tabii.
 • 5
  sewo 22.4.2019 03:17 ~ 03:19
  neden bir şey olmak istiyorsun ki güneşi söndürecek güçleri varsa benliklerin, sende gölgede yaşarsın.
  o kadar soru sordun ancak, neden kurt olmadığını sormadın. sen kurt değilsin çünkü bir kalıba ihtiyacın yok. yaşa ve öl. başka bir ideolojiye hizmet etme. kendi ideolojin olsun.

  mesela ben akepeli, cehapeli, mehapeli değilim. hanımcıyım.
  en sevdiğim yiyecek ekmek, en sevdiğim içeçek su.
  ideolojim adalet.
  yaratıcım rabbim.
  ancak onun dışında hiçbir şeyin önünde eğilmem. kimsenin fahişesi olmayacağım. ( para ve iş için gülümsememi satmayacağım.)
  her gün sabah uyanınca bugün hiçbir şey vermicem diyerek uyanıyorum.
  dini bütün bir kişiyle din hakkında sorular sorup onu eleştirip cevaplarını merak ederken, ateist birine ateizm eleştirip sorular sorarım.
  akepeli birine hatalarını " lak " suratına vurup orada gülümseyen cehapeliyle dalga geçerim.
  öğrenmek için hep soru sorarım.
  asla ama asla bir kişiyi seviyorum diye onun sözleri bana mantıklı geliyor diye inanmam. hep araştırırım.
  çünkü insanlar hep bir vasfa bir ideolojiye veya bir niteliğe sahip olmak ister. sen at, eşek, katır, sığır değilsin insansın...
  neden içini dışını çatıştırmak yerine onları doyurmuyorsun.
  kır aynaları, beğen kendini, utan, ağla, gül, kahkaha at, altına işe, tuvalete işe...
  hayat senin hayatın; senin gibi bir insanın koyduğu kalıba uyma. sen kendi hayatına göre kalıplar oluştur.
  çok sevdiğim bir büyüğümün sözü gibi" umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır. ben hiç umutsuz olmadım." sal bıraz hayata kendini çünkü hayal kurduğundan daha güzel bir hayat mevcut. kalıplara koyup kendini, kendinle ezme.
  2
  hasyazar 22.4.2019 09:58
  yaşasın hanımcılık
  1
  sewo 23.4.2019 19:23
  sende mi öylesin.
  1
  logic 23.4.2019 20:38
  hanımcı olmayan adam mı var puvo
  0
  sewo 23.4.2019 20:50
  onlara, vatan haini diyebilir miyiz ?
  0
  logic 23.4.2019 22:26
  fetöcü bile deriz sen ne diosun
 • 2
  leketutmayankazak 22.4.2019 23:49
  başlığı çok yanlış okuduğum için buradayım.