6
türk kimliğini meydana getiren unsurlar nelerdir?
türk kimliği ve şuuru; tarih kitabı okutarak, tarihi piyes seyrederek, tarihi film çekerek veya şiirle, müzikle oluşmuş değildir. doğrudan doğruya kan, ateş ve kavga ile oluşmuş. bu nedenle türk kimliğine sahip olan adam, xenophobie (yabancı düşmanı) olmuştur; ister kabul edin ister etmeyinama bu böyledir. xenophobie böyle dramatik bir tarihin sonucudur.halk nezdinde bunun düzelmesi çok zaman alabilir, dahası bunun aksine durumlar tezahür ettiği taktirde toplumda bu duygu devam edecektir.

ilber ortaylı "türklerin tarihi" sayfa: 29-30
 • 1
  ofsaytsizburak 10 ay önce
  çok güzel kitap. fakat bu seriyi okumadan önce genel olarak türk tarihi okumanız lazım.
  0
  huseyinargun 10 ay önce
  neden
  1
  ofsaytsizburak 10 ay önce
  çünkü o seri soru-cevap serisi. soru işaretlere değiniyor ilber hocamız. önceden senin geniş bir tarih bilgin olması lazım ki o cevapları daha iyi anlayasın.
  0
  huseyinargun 10 ay önce
  haklısın.benim tarih bilgim fena değildir devam edicem buna ama yeni okuyacaklara tavsiye olsun o zaman.ve dediğin gibi çok güzel kitap.
 • 2
  kevinyost 10 ay önce
  belki de bu kulturel miras yuzunden birseyler uretemiyoruz osmanli da dahil hic bir turk devletinin ilim ile irfan ile isi olmamis ortaya koydugumuz butun hersey savas ile alakalı
  1
  ofsaytsizburak 10 ay önce
  ilimle en alakalı devletimiz selçuklu devletidir. o da ilimcilerini hep başka milletlerden getirmiştir. selçuklu tarih yazanı bile araptır. doğru söylüyosun geçmişte türklerin ilimle alakası olmamış


 • kitap alıntıları

  Kitap, makale, şiir vb. alıntılarının yüklendiği bölüm.

  11 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sadurra

 • - alıntılar olabildiğince fotoğraf şeklinde yüklenmelidir.

  - yazı şeklinde de yüklenebilir, yasak değildir. 

  - alıntı yapılan metin ve yazar belirtilmelidir.

  - eğer alıntı bir dergiden ya da internet sitesinden yapılıyorsa metin ve yazarın yanında derginin ve internet sitesinin de adı belirtilmelidir.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...