2
en çok yanlış anlaşılan , uygulanan , dinlerden birisi : islam
konuyu eksilemeden önce önyargılarınızı kırmak için şöyle başlamak istiyorum :
türkiye bilindiği üzere türkler tarafından kurulan bir devlettir ve bugünümüze kadar ulaşabilmiş sayılı devletlerdendir.

bu ilerlemede türk tarihi boyunca inandığı dinlerin de etkileri olmuştur. örneğin göktürk (köktürk) devletinin gök tengri inancı türk devletlerinin tek tanrılı dinlere inanmasında çok etkili olmuştur.

şamanizmden müslümanlığa geçene kadar da islam'ın yanlış uygulanmasına sebep olan şeyler gerçekleşmiştir. örnek verecek olursak bir kişi vefat ettiğinde ona "40. günde" mevlit okutulur . zira kur'an-ı kerim'in ölü kitabı olmadığını bilmemize rağmen "40" sayısı kur'an-ı kerim'de hiçbir şekilde kullanılmamıştır.

yani size uzun uzadıya anlatmak istemiyorum .sorularınız varsa
bir hoca kadar yetkin olamasam da cevap vermeye çalışacağım.

okuduğunuz için teşekkürler .
 • 1
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  islam bahaneler dini . muslumanim diyen bir kisi ne yaparsa yapsin onu islama uyduracak bir kilif bulabiliyor . zira bircok ayet farkli anlamda kendiyle çelişiyor ve islamcilar bunu kuranin cok derin anlamlar icerdigine bagliyor.bir kere bankadan faize para yatiran bi alim arkadasa faiz haram deilmi demistim .bu banka gavur bnkasi onlardan faiz alirsan haram degil demisti ve buna benzer olaylar. aslinda hangi dinden insanla gorusurseniz kendi dininin hak din oldugunu digerlerinin yanlis oldugunu iddia edecektir . aslinda herkes atalarinin inndigi dine inaniyor baska bi olay yok yani
  0
  ayaklirap 1 yıl önce
  farklı bir bakış açısı ve allah'ın adaletinden şüphe etmiyorum . bugün çoğu insan islama yanlış iman ediyor .
  teşekkür ederim .
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  aslinda bahsetmek istedigim bu kisim insanlar sana gore islama yanlis iman ediyor suan teroriste bile sorsan sana bi ayet gösterip bu ayete gore yapiyorum diyor yani islama n yonden bakarsan gidiyor
  0
  ayaklirap 1 yıl önce
  yazık ışid'dekiler de şehit olduklarını zannediyor .
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  iste onlarin acisindan islam bu onlarda turkiyedeki kafirlerle savasiyoru diyorlar
 • 1
  yusufir 1 yıl önce
  dinde önemli olan amaçtır niyettir. eğer sen o mevlutte okunan kur'ani ölüye okuyorum onun hayrına onun ruhuna okutuyorum diye okutursan bu yanlıştır. ama bunu kur'an okutmak için bir sebep olarak kullanıyorsanız bunda da bir sıkıntı yoktur. sonuçta kur'an ölülere değil dirilere indirilmiştir. ölmüş bir insanın arkasından kur'an okumak trafik kazası geçirmiş birine trafik kurallarını anlatmak gibi bir şeydir.

  ama işte bu senin bahsettiğin şeyler toplumumuzun sorgulamayan bir yapıya sahip olmasından dolayı günümüze kadar gelmiş artık bir ibadet şeklinden çok kültür şeklini almıştır. aslında kur'an butun bilgileri bize açık net ve birbiriyle kesinlikle çelişmeyen şekilde anlatıyor ama biz insanoğlunun sahip olduğu acizlik nedeniyle onu hep çelişkili buluyoruz. bunun ana nedeni de insanların kur'an i arapça okuması, anlamamasi ve surekli başkalarından duyarak öğrenmesi.
  0
  vasiliagayev 1 yıl önce
  fatiha okumayi da katabilir miyiz bunun icine
  0
  yusufir 1 yıl önce
  fatiha okumak aslında bi nevi dua okumaktir tabiki ölmüş bir kimsenin arkasından dua okumak yanı onun işlediği günahlar için af dilemek, güzel bir şeydir onun kararıda allah tarafından verilecektir. ama insan öldükten sonra sevap kazanamaz, yalnızca bu gibi dualar (onun kararı da allah a bağlıdır) belki bazı günahlarının affedilmesi için bir sebep olabilir. ama 7 si kırkı vs bunlar ölüye sevap kazandırmaz. bazı batil inanışlara göre ölünün ayak kısmında okursan duyuyurmus gibi şeyler söylenir mesela. insan ölmüş ve 2. kez diriltilene kadar kabrinde uyku halinde kalacak. yanı sen nasıl ki doğumundan önce ne olduğunu hatırlamiyorsan kabrinden 2. kez uyanıp sorguya çekilmek için uyandırıldığın zaman da öldükten hesaba çekileceğin güne kadar olan zamanı da hatirlamayacaksin yanı kabrinden uyku halinden uyanacaksin. ölmüş bir insanın arkasından iyi ve tabiki dua edilmeli işlediği günahların affi için. ama çok günahkar ve kötülük yapmış biri için bu dualar onun günahlarının affedilmesine ne derece etkili olur onu tabiki kimse bilemez.
 • 1
  4tech 1 yıl önce
  türklerin önce kim olduğunu araştırmanı tavsiye ederim,nereden geldiklerini nuh'un oğlu yasef'in kimin atası olduğunu bi incele,adına allah demişsin yada göktengri ne farkeder? kuranla beraber inmiştir allah ismi ama türklerin allaha imanı kurandan ve peygamberimiz s.a.v.'den öncedir. moğollarla türkleri birbirine karıştırmayalım moğollar bizim kuzenlerimizdir
 • 0
  filozofunsakali 1 yıl önce
  müslümanların iyi bir amaç uğruna toplandığı görülmemiştir. her ne kadar çoğunuz müslüman olup eksileseniz de bu böyledir. genel olarak yazılan kitaba aykırı davranıp daha inancını benimsemeyen müslüman kişiler her zaman ön yargıyla karşılaşacaklardır. neden mi? çünkü islam adına toplanıp insan öldürüp,tecavüz etmek,kötü işlere bulaşmak islama fobiyi artıracaktır önünde bunu durduracak hiçbir engel yok. ayrıca "girçik islım bı diğill." demeyin boşuna geçti artık.
 • 0
  ka_fa1500 1 yıl önce
  hindistanda inege tapan adamın dini ne kadar dogruysa islama inananın dini de ona o kadar dogrudur. neyse odur. peygamberinin bile damadını torununu katleden toplumun inancıdır benim gozumde islam.
 • 0
  sadurra 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  bununla ilgili çok uzun bir liste yapılabilir. ölü için dua etmek mantıklı olsa da yasin okumak mesela ilginçtir. yasin bir suredir. ölümle ilgili içerisinde sadece bir iki ayet var bildiğim kadarıyla. bu batıl şeylerle savaşan kişiler arasında benim mantıklı bulduğum bir hoca var. bilen bilir mehmet okuyan. cübbeliyle falan kapışırlar arada. güzel açıklamalar getirir yani bu tip şeylere izlemenizi öneririm.
 • 1
  ugrzn 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  islam diğer tüm dinlerde olduğu gibi, insanları siradanlastirmak, yukaridakilerin rahati bozulmasın diye kurallar koymak, insanlar parasına sukretsin, sorgulama yetenegini kaybetsin diye yapilmis bir dindir.saçma abi ya koca kainatı yaratanın kitapla göndermesi mesajlarını.abi bari turkcesinide gonderseydinde orda o denmek istenmiyordu diyenler olmasaydi be.eksiliyenlerden allah razı olsun saygi duyarım


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...