ülkenin geleceği ne olacak ?

  5
  serhatcakmak 12.1.2017 21:29
  bazen bu tür şeyler paylaşmayı düşünüyorum, hislerimin kuvvetli olduğunu düşünüyorum ve geleceğimiz hakkında neler olacağını tahmin ediyorum.

  bu sene açıkçası ekonomi olarak pek iyi bir sene değil ben bunu düşünüyorum, okullar yarı yıl tatili olunca hareketlilik olacağını düşünüyorum, okullar açılınca yani 2. dönem başlayınca ciddi hareketlenme olacağını düşünüyorum ve asıl olay yazın olacak gibime geliyor ciddi ciddi neredeyse 3. dünya savaşına gidebiliriz savaşırız demiyorum fakat bir atak olacağından eminim, suriye ele geçirilebilir diye düşünüyorum yani tamamen orada bir ufaktan devlet gibi bir şey kurulacağını düşünüyorum.

  gelelim en çok merak ettiğimiz konuya 2023 : açıkçası bu sene pek fazla bir şey fark edeceğini düşünmüyorum, bu zamana kadar hükümetin tutulacağını sanmıyorum, başka bir parti gelir gibime geliyor bu zamana kadar bor olayı vs. yaş gibi tekrardan hareketlilik olacak ve belkide sömürge gibi bir durum söz konusu gibime geliyor, bor ile bir şeyler üretmek yerine bence bor maddelerini fazlası ile satacağız gibime geliyor. bu hem iyi hem kötü bir durum.

  sizlerinde ön görüşlerini merak ediyorum, lütfen görüşlerinizi paylaşın.
 • 0
  quentra 12.1.2017 21:35
  gelecek bir gün gelecek..
 • 1
  oxygen 12.1.2017 21:55
  bişeyler düşünüyorum tahminde bulunuyorum ama ülke o kadar değişken hale geldi ki çok saçma sapan bir sonuç ortaya çıkabiliyor. uzun vadeli plan yapmayan yöneticilerimiz yüzünden uzun süreli tahminde bulunmak bu nedenle bence çok güç
  1
  serhatcakmak 12.1.2017 22:08
  bende o yüzden kararsız kalıyorum yazılarıma dikkat ettiysen hissetmişsindir, gerçekten doğru bir şekilde gitmiyorlar her zaman elbet bir manevraya ihtiyaç duyuyorlar fakat görüp bekleyeceğiz.
 • 0
  filozofunsakali 12.1.2017 22:26
  geleceği düşünmeyi severim fakat bir gelecek göremiyorum ya miyobum arttı yada tünelin sonu bombok bir yere çıkıyor.