• 1
  hedap 5 ay önce
  kızın çabası ve zekasına hayran kalmamak mümkün değil. adama soru soruyormus gibi yapıp semerinden çekip avucunun içine aldı resmen. celâl şengör un cevapları eğitimsiz kesimin yansıması gibi olmuş. kendi fikrini söylememek için habire topu birilerine atıyor.
  atatürk bir kesim tarafından putlastirma derecesine varacak kadar cahilce seviliyor tamam.
  peki onun putlastirilarak milleti sömüren sözde alimlerden kurtardığı kesim ne olacak?
  cübbe sarık takan, eline din kitabı alan her hocayı ne dediğini neye hizmet ettiğini araştırmadan ona biat etmekten kurtardığı insanlari neden konuşmuyor acaba?

  türkiye'yi bedevi aşığı yobazlarin, tarikatlarin tekeline bırakmamasini, rakı içen bir adamın, insanların dinini bile öğrenebilmesi için kutsal kitabını ilk defa türkçeye çevirmesi ve ilk türkçe'ye tefsir ettirmesini ve halkın dini duygularıni istismar edenlerden halkı kurtarmasını niye konuşmuyor?
  cumhuriyet sonrası inkılaplar olmasaydı şuan bir irak bir suriye bir libya olmama ihtimalimizin olmadığını kendisi de bal gibi biliyor. ayrıca eğitimsiz dediği kesimi bir de cumhuriyet öncesiyle kıyaslasin bakalım ortaya ne sonuç çıkacak? acaba bedevi diliyle yapılan eğitim mı yoksa türkçe ile yapılan eğitim mı insanların eğitim almasını artırmış.
  kendisi altı üstü jeoloji profesörü. ama yemediği ve bilmediği bir bokta yok.

  1
  ofsaytsizburak 5 ay önce
  celal hocaya çok saygım var. çok zeki,çalışkan ve alanında önemli araştırmalar yapmış bir insan. zaten dinlere de karşı olduğu için dediklerinin aksi birşey diyeceğini düşünmüyorum sadece konu oraya gelmemiş.
  fakat kendisi lümpen biri. çok zeki olup toplumdan soyutlanmanın getirdiği bir durum,normal karşılıyorum. eğitimsiz diye eleştirdiğiniz insanlara ülke olarak eğitim mi götürdük de bu insanlar bilinçlenmedi? aydının görevi halkı bilinçlendirmektir. bunu yapmadığımız sürece asla yol alamayız.
  ayrıca sadece türk toplumu mu liderlerine bazen aşırı bazen normal bir şekilde bağlı kalıyor. hayır her toplumda var bu. her toplumu bir adım öteye taşıyan ilham veren karizmatik liderler olmuştur.
  fakat atatürk apayrı bir insan. sadece bir adım öteye taşımaktan öte türk halkını uçurumdan almış bir insan. dediğin gibi o olmasaydı şuan bir suriye ırak bile olamazdık. ayrıca yapmış olduğu başkaldırı tüm zulüm görmüş topluluklara örnek olmuş,olmaya da devam edecektir.
  eğitimsiz ve bilinçsiz kesimin her daim var olacağı gerçeğini göz önünde bulundurduğumuzda illa birine çok bağlanacaksak bu atatürk olmalıdır. teşkilatçılığıyla,siyasetiyle,dehasıyla,askeri özellikleriyle örnek bir insandır.
  0
  hedap 5 ay önce
  saygı konusunda video da çok eksiklikler var. orda ki tarih öğrencileri de ona saygı duyuyor. ama o öğrencilerin lafını bile bitirmesini beklemeyecek kadar saygısız bir tutum sergilemiş.
  alanında önemli bir kişilik ama böyle bir kişiliğin karşısında ki kişinin-kim olursa olsun- fikrini ve söylemek istediğini dinleme saygısını gösterebilmesi lazım.
  her neyse bunlar çok önemli şeyler değil ama toplumun neredeyse tüm sorunlarina ayrı ayrı çözümlemeler getirmeye çalışmak ile diktatörlük bağlantısı kurması mesleği kişiliği ve eğitimi ne olursa olsun onu haklı çıkarmaya yetmiyor.
  0
  altaydangelenbarbar 5 ay önce
  0
  hedap 5 ay önce ~ 5 ay önce
  o açıklamasını yazdığı kitabı biliyorum.
  burda çelişen durum video da diktatörlük olarak lanse etmesi dostum.
 • 1
  saiko 5 ay önce
  putlaştırıldı. biz çok seviyoruz, çomarlar ya tapıyor ya nefret ediyor. bu ülke ne çektiyse, solcu ve sağcı çomarlardan çekti ve çekiyor, galiba daha da çok çekecek.
 • 0