• 1
  tofıta 5 gün önce
  comar detected.
  0
  blackhot 5 gün önce
  falih rıfkı atay da çomarmıș bak sen 😂😂
 • 1
  banabubade 5 gün önce
  yazıcak çok şey var fakat sende anlıcak beyin bendede sana harcıcak boşa vakit yok.
  0
  blackhot 5 gün önce
  😂😂😂😂👍🏻
 • 1
  sewo 5 gün önce
  al işte bir atatürk düşmanı daha gel aslan seni bir tuş edeyim.

  gazi paşamın kapattığı mason localarını kapatma kararı verir ancak masonlar paralarıyla polisi bir süre yavaşlatınca gazi direk masonların başını ayağına çağırır ve o tarihi sözleri söyler. buyrun gazate küpüründen okuyalım.

  bunun üzerine küplere binen mustafa kemal paşa onlara hitaben, “haydi defolun buradan, cehennem olun gidin; yahudi uşakları, benim milletim bana kahraman sıfatını verdi. ben sizin gibi bir çıfıt yahudiye uşak mı olacağım? bu gece sabaha kadar türkiye’deki bütün localarınızı kapatmadığınız takdirde yarın teşkil edeceğim divanı harbi örfiye hepinizi verir ve astırırım.

  evet gazi paşama ülke harcaması için yüksek miktarda para önerdiler. o para ile yeni kurulmuş bir devlet şaha kalkabilirdi. evet evet para hani şuan taptığınız siyasetçilerin parası o elinin tersiyle itip, derhal defolun yoksa sizi astırırım demiştir.

  şimdi dümdüz olduysan nakavt yapayım maçı bitireyim.


  öncelikle olay yalandır. bu baskıyı yapan gazetenin sahibi dönemin tarikatlarının yakından tanıdığı için ortalığı karıştırmak istemiştir. ödeneklerinin 1/3 yahudilerden gelen ,geri kalanı bağlı bulunduğu tarikat ve şerefsiz para babaları olan " bugün gazatesi "

  hatta ne kadar kötü bir gazate olduğunu örnek vermek gerekirse " eğer mandayı kabul edersek ingilizler bizi koruyup kollayacak, bu zalim dünya da tek başımıza nasıl ayakta kalacağız. ingilizlerin gücü ve kolları bize destek olacaktır." diyip bağımsızlığı reddeden bir gazetedir.

  bu haber üzerine falih rıfkı derhal müdahale edip gazeteyle iletişime geçer.

  falih rıfkının gazeteye derhal yazının kaldırılmasını istediğini ve yalan olduğunu söylemiştir, keşke biraz araştırsanız vatan millet düşmanlarına özenmeseniz.

  sayın yazı işleri müdürlerine,

  ‘falih rıfkı atay, atatürk’ü masonlukla itham etti’ başlıklı haberimiz ambargoludur. ambargonun kaldırılacağı bildirilinceye kadar haberin kullanılmaması rica olunur.

  işte atatürk tekke olsun mason olsun tüm tarikatlarla savaşan bir adamdı çünkü sen ve senin gibiler dini devlete sokunca yolsuzluklar yapabileceğinizi iyi biliyorsunuz neden mi iyi biliyorsunuz. eğer size birisi dur derse " eyy halk bunlar din düşmanı, bizi kovup dinsizler başa gelecek.". diyen açlarsınız.

  evet aç ve vatan düşmanısınız. sizin ahlakınızdan şüphe etmiyorum. evet direk ahlaksızsınız. çünkü kim ahlak ve dini bu kadar savunup birini hedef alıyorsa asıl ahlaksız kendisidir.

  ülkeye hiç bir yararı dokunmayan. işe yaramaz zavallı birisi, geometri kitapları yazan, kendi mayışı ile portakal ağaçları alıp diken bu portakal ağaçlarından çıkan meyveyi kendi mayışıyla alıp yiyen adama laf ediyor. ahdhahahahahha kahkahalıksınız ya din düşmanısında aynı zamanda ölü birinin dini hakkında yorum yapıyorsun.sanane onun dininden ilkelerinden sen onun iyi yaptığı şeylerin üzerine artı koymak yerine boş beleş. milletin iftiralarıyla sarılan kin ve nefret kusan bir kişisin. en önemlisi vatan ve din düşmanısın.

  not: az kitap oku ve araştır biraz bilinçlen iftira atarken bile araştıtmayı beceremiyorsun.

  -1
  blackhot 5 gün önce
  mason locaları kendileri kapanma kararı alıp kapattılar. atatürk dönemine denk geldiği için o yapmış gibi gözüktü.

  tarih gün yüzüne çıkıyor. yalan dolan içerikli tarihimiz.
  1
  sewo 5 gün önce
  tarihi bir yazıyı okudum sana direk atatürk'ün ağzından çıkan sözler.
  tekke ve zaviyeleri kapattıkdan sonra durdurmaya çalıştılar para ile ikna edebilceklerini sandılar. ancak kellenizi alırım defolun diyince kaçtılar.
  tarihi belgeli kanıtlı konuşuyorum, senin sözlerin ise kahvehaneden duyup ben diyorum inansana sözleri. biraz bilinçlenmen lazım ya yaşın çok ufak seni sözle ikna ediyorlar veya hiç kitap okumuyor tarihi çevrenden öğreniyorsun.
  -1
  blackhot 5 gün önce
  belgeleri buldukça paylaşırım belgeyse belge
  1
  sewo 5 gün önce
  belge yok ki yalan dolan.
  iddiacı iddiasını kanıtlamakla mükelleftir yoksa yalancıdır.
  1
  ofsaytsizburak 5 gün önce
  yalancı değil utanmaz,ahlaksız bunlar. yetti artık da son 20 yılda artan atatürk düşmanlığı.
  1
  sewo 5 gün önce
  pardon ya bu yoruma tıklamama rağmen altta bulunan yorumuna cevap vermişim.
  1
  politicsinturkey 5 gün önce
  senin paylasacagin belgeler asagidaki gibidir.

  mason-localari-kapanma-karari-aliyoruz.jpg
  tarih-gun-yuzune-cikiyor.jpg
  1
  ofsaytsizburak 5 gün önce
  kendileri kapanma kararı alınmışmış. neden atatürk dönemindem hemen sonra açılıyor tekrar peki? nasıl yıkanmışsa beyniniz. akıl almıyor. çok garip.
 • 0
  ofsaytsizburak 5 gün önce
  kaynak:götüm
  mesela göstersene 8 ekim 1922'deki o washington times'daki yazıyı? işiniz gücünüz yalan,dolan,iftira. 10 şey söylüyorsunuz 10'u da yalan. hayatınız yalan. mason localarını kapatan adama mason diyecek kadar nasıl düşmanlık besliyorsunuz gazi paşaya?
  zaten çocuk yaştasın büyük ihtimal çevrendeki atatürk düşmanı dincilerden etkilenmişsin bu açık. yazmaya değmez daha fazla.
  1
  sewo 5 gün önce
  bunların suçu yok aslında, tek suçları gazi paşadan nefret edenlerin iftiralarına inanmak keşke araştırsalar biraz kaç ülkede heykeli var bir öğrenseler tek bildikleri tekke ve zaviyeleri kapatması. evet kapattı çünkü dini kullanıp devlette makam, yetki ve istekleti vardı. bu kapanan tarikatların yerine geçmek isteyenler ise buradan vurup gazi paşa din düşmanı diyip bunları kandırıyor.

  bunlarda bir kez şu soruyu sormuyor. bu adamın dininden banane benim ülkeme, milletime ve devletime iyilik yaptı mı, ülkemi 10 yılda kalkındırdığı kadar kim benzerini veya yakınına ulaştı, bu adamın tüm planlarını yok ettiği devletler neden bu kadar saygı duyuyor, niye savaşta onları yendiği halde 100 yılın en iyi siyasi dehası seçildi.
  tek araştırdıkları din, dine ne yaptı, dine yararları...

  arkadaşım din adamı değil bu din değil bu adamın düşmanı, dini kullanan sözde dinciler. eşi bile kapalıydı evet din düşmanıydı ancak eşi kapalıydı o biçim bir adam ahahah çok zavallıca konuşmalar umarım derhal kitap okumaya başlarlar da açıklama yapmaktan kanıtlı konuşmaktan kurtulurum.
 • -1
  hedap 3 gün önce
  ülkenin ana gündemi aslında şu olmalı;
  bu paylaşımı beğenen 550 civarı organizmanın üremesinin engellenmesi için ne yapılabilir?
  gelecek nesillerin korunabilmesi için bu çok önemli.
dün dün
 • tarih

  tarihle ilgili her türlü paylaşım

  119 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ofsaytsizburak
  hellomyfriend
  sjense

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.
  • tarih moderatörleri olarak "bilgi ve yorumlama" yı hedefliyoruz. argo ve dalga amaçlı yapılan yorumlar ve başlıklar silinir.


  • kaynak belirtmeyi unutmayın. aksi takdirde bilgi hırsızlığına girmiş olursunuz.


  • bölüm dışı içerik yapmak yasaktır.

  • alıntı yaptığınız yazının altına ''alıntıdır'' yazınız.

  ilgili bölümler;