14

sizce kadın ile erkek arkadaş olabilir mi?

 • 0
  siyaasiyabend 29 gün önce
  şu soruyu sormak bile abestir, ayıptır ve utançtır. bir kadın ve erkek neden düzeyli yahut samimi bir arkadaşlığa sahip olamasınlar ? kadın ve erkek iletişimi sadece sevgili-sex denkleminde mi ilerlemek zorunda ? toplum bu iki cinsin yakınlığına neden sadece sevgililik evlilik yahut son dönemlerde ki iğrençliklerden biri olan fuck body tabirini yakıştırmak ister ?

  değerli kardeşim, sözlerim sana değil. ben genel anlamda topluma serzenişte bulundum. ve ayrıca cevabım kesinlikle evettir. son derece sadık arkadaş-dost diyebileceğim kızlar var hayatımda.
  0
  hedap 29 gün önce ~ 29 gün önce
  hala tokalaşmak doğru mu yanlış mı diye soranlar var memlekette. bu yine iyi.
  arkadaş kalabilir mi anlamında sormuş olabilir. ki bu da kişiden kişiye değişen bir şey. çok platonik çıkıyor ortaya.
  0
  siyaasiyabend 29 gün önce
  ne denebilir ki ? ne ne ne ne ................
  1
  altaydangelenbarbar 29 gün önce ~ 29 gün önce
  bende senin gibi düşünüyorum ama kadın ve erkek arkadaş olanlar aralarında bence hiç arkadaşça bir ilişki yaşamıyorlar daha çok birleşmek istiyorlar ego cinsellik sosyallik gibi beklentilerini tatmin etmek için arkadaşlar gibi geliyor hiçbir zaman asla bir arkadaş kadar samimi olamıyor ve hep yapmacık davranıyorlar çoğunluğa baktığımda hiç bir erkeğin kendi cinsiyle konuştuğu gibi bir kadınla konuşabildiğini görmedim ben gören varsa yazsın nekadar devir değişssede hala aynı kalan doğal içgüdülerimiz var :d
  0
  mavi_var 28 gün önce
  sen de haklısın
 • 1
  diyosun 29 gün önce
  cinsiyet ayırt etmeden, arkadaşlık beklentin nedir? bunu tanımlaman lazım ilk önce. ben bir erkeğim. birsürü kızlarla iyi geçinen, onlarla arkadaş olan tanıdığım var. her iki tarafında arkadaşlıktan beklentisini biliyorum ve gayet tabi onların bu durumunu olumlu görüyorum. bizzat bana soracak olursan. ben arkadaşlıktan beklentimi çok iyi biliyorum ama beklentilerimi karşılayan bir kız çıkmadığı için karşıma henüz karşı cinsten bir arkadaşım yok. ya yaşım ve hayat tecrübemden ya da arkadaşlıktan beklentimin biraz çetrefilli oluşundan, bilemiyorum. zaten kendi cinsimden de çok fazla arkadaşım olduğu söylenemez, muhtemelen ikincisinden kaynaklı o yüzden. yani olur kardeşim. karşı cinsten de olur kendi cinsinden de, senden küçük biri de olur, ölüm döşeğinde bir yaşlıdanda. kedi, köpek, at, eşek, çiçek, böcek, toprak, sen nasıl istiyorsan artık. ha ama sen istemiyorsan olmaz tabi. ilk önce istemek lazım.
 • 0
  altaydangelenbarbar 29 gün önce
  bu arada ben olamaz diye birşey söylemedim sadece sizin görüşlerinizi merak ettim zaten başlıktanda anlaşılıyordur herhalde
 • 3
  ___koray_____ 28 gün önce
  elbette arkadaş olabilir ama bu arkadaşlık yakınlaştıkça başka şeylere dönüşecektir. işin enteresan tarafı bu dönüşümü sağlayan benim tecrübelerimde hep kadınlar olmuştur.. yani erkekler arkadaş saydıklarına arkadaş gibi davranma taraftarıyken kadınların bakışı daha çok; çok iyi arkadaşız, çok iyi anlaşıyoruz, neden denemiyoruza yada cinselliğe dönüveriyor..
  0
  mavi_var 28 gün önce
  haklısın . ama bu biraz da kişinin çevresine bağlı . bu duruma yatkın kişiler var .
  0
  hedap 28 gün önce
  abi bu konuda seninle tamamen aynı şeyleri düşünüyorum çünkü dediğin gibi hep bende bu tür yaklaşımlarla karşılaştım. sen ne kadar uzak durursan o kadar koşuyorlar hatta. zaten bu kafada olan insanların birliktelikleri hep böyle ufaktan tanışmalarla başlıyor. kimse kimseye seviyorum aşığım benimle ol felan diye yaklasmiyor. tıpkı santranc oynar gibi her adıma hamleye karşılık gelen başka bir hamle ve bu süreç iki kişi içinde çok zevkli ve keyifli ilerliyor.
  hiç içinde yoksa bile seni zorla cinselliğe çekiyor ki bu nedenden dolayı da çok sıkıntı çekiyoruz.
  sen gayet normal bir şekilde bakarken aynen dediğin gibi bir süre sonra neden denemiyoruz hatta önce cinselliğe dönüyor.
 • -1
  roxic7 28 gün önce
  kadın ve erkeğin basit muhabbetlerini es geçip şu soruyu sormalıyız; kadın ve erkek 'yakın' arkadaş olabilir mi? cevap kesinlikle hayırdır. bu cevabı 'gericilik' olarak gören sığırlara da psikoloji okuması tavsiye edilmelidir.

  kadın ve erkek 'yakın' arkadaş olamaz. sadece kadın erkeği erkek olarak görmüyordur veya erkek kadını kadın olarak görmüyordur. bu durumda da yine kadın - kadın arkadaşlığı veya erkek - erkek arkadaşlığı ortaya çıkar.

  "hiçbir erkek birlikte olmak istemeyeceği bir kızla yakın arkadaş olmak istemez" - sigmund freud

  2
  mavi_var 28 gün önce
  bu biraz ağır oldu ya .
  0
  roxic7 28 gün önce ~ 28 gün önce
  :'( gercekler hep ağırdır
  1
  mavi_var 28 gün önce
  ne yapabilirim ? tüm erkekler böyle uzak dur . ama keşke böyle olmasalar .
  0
  roxic7 28 gün önce
  kadınlarda öyle
  1
  mavi_var 28 gün önce
  ben öyle değilim .
  0
  roxic7 28 gün önce ~ 28 gün önce
  hayır öylesin. dediğim gibi, bir erkekte cinsel gerilim hissetmiyorsan, onu tam olarak gerçek bir erkek olarak görmüyorsun demektir. fakat bu direkt bilinç düzeyinde gerçekleşmez yani sen "bu ne biçim erkek ya" demezsin. bilakis onu çok övebilirsin, "şöyle iyi bir insan, böyle güzel bir insan" vs. diye fakat olay daha derinlerde, iç güdülerinde yatıyor. hiç düşündün mü, aşık olduğun bir erkekle arkadaş olarak gördüğün bir erkek arasındaki fark nedir?
  0
  mavi_var 28 gün önce
  o farkı bilemiyorum ama yine de ben öyle değilim diyebilirim . denendi ve onaylandı.
  0
  roxic7 28 gün önce
  sen her şeyi diyebilirsin. demek senin elinde, yaşamak doğanın..
  1
  mavi_var 28 gün önce ~ 28 gün önce
  ama ben yaşadığımı konuşuyorum . bilinçaltı içgüdü bunlar tamam ama demek ki bazı etkenler bu durumu değiştirdi . olabilir .
  -1
  msaid08 28 gün önce
  boş yaptın yapma
  0
  altaydangelenbarbar 28 gün önce ~ 28 gün önce
  ulan bu adamı neden sürekli - yağmuruna tutuyorsunuz amk ne güzel fikrini yazmış buraya sanki yazdığı herşeye okumadan - atan bir tayfa var şu küçücük puivde neyin düşmanlığı bu
  -2
  roxic7 28 gün önce
  kanka boş ver. zaten herkes artılasaydı fikirlerimden şüphe ederdim. böylesi iyi
 • -3
  mavi_var 28 gün önce
  yakın olduklarım var . bana ilgi duyduğu için uzaklaştıklarım da . bu kişiye bağlı bir durum ama erkekler arkadaşlığı çok yanlış anlıyor . onların ortası yok . ben bir kizla yaptığim muhabbeti bir erkekle de yapabilirim bunda sorun yok . ama bir süre sonra onlar bu muhabbet olayını kendilerine özel algılıyorlar ve bu da sorun . hiç olmaz diyemeyiz ama sağlıklı bir yakın arkadaş durumu 100 de bir anca olur.
 • -1
  erenraphael07 28 gün önce
  yahu neden olmasın birbirini tanıyan her erkek ve kadın sevgili veya çift olmak zorundami sağlam dostluklar kurulabilir.
 • 1
  pocahontas 28 gün önce
  yaaani olabilir ama genelde erkeklerin kafası karışıyor hemen
 • 0
  shadowofthedream 28 gün önce
  bi kadın ve erkek illa çift olacak diye bi kanun yok ki onların tercihine kalmış bişey bu dost olabilirler kanka olabilirler her kadın ile erkeği çift sanmak saçmalık at gözlüklerinizi çıkarmanız dileğiyle..
  -1
  altaydangelenbarbar 28 gün önce
  ben zaten her kadın ile her erkek sadece çift olabilir onu dışında bir seviyeye geçemez demedim sadece arkadaş olacak kadarsamimi olamazlar dedim(pi: @roxic) reizde güzel bir şekilde anlatmış zaten insanın doğuştan gelen içgüdüleri vardır bunları nekadar inkar etmeye çalışsanda her zaman ağırlıklarını koyar bu duygular
 • 1
  selimakif 28 gün önce
  olamaz.
 • 0
  dyqu 28 gün önce
  neden olmasın ya bunu tartışmak bile saçma bence
 • 1
  kahvelipuding 28 gün önce
  bu soruya herkes kendi kişiliğine göre cevap veriyor. ya da çok yakınında gördüğü şeylere göre. asla olamazcılar kadında sadece kadınlığından bir şey görmeyen ve erkekte erkekliğinden bir şey görmeyen kesimdir. bence olabilir. kendini törpüleyebilen insanlar hala dünyada mevcut.
 • 0
  kaktusgil 28 gün önce
  kadınlarla erkeklerin düşünce yapıları cok farklı. hatta beyinleri kadın beyni ve erkek beyni olarak ikiye ayiranlar var.(bizim gibi cinsel temellere gore değil beynin çalışma şekline gore kadın ve erkek olarak ayiriyorlar. heteroseksuel bir erkek kadın beynine sahip olabilir gibi.) bu yüzden ben karşı cinsle arkadaşlığın guzel bir sey olduğunu düşünüyorum. benim en yakın arkadaşım bir erkek. aynı konuya kadın arkadaslarim benimle daha paralel bakarken o daha farklı bir açıdan bakıyor. farkli acilar ufku acar. kadinlar fazla duygusal davranabiliyor, erkek sakinliği ve mantığı da bana faydalı oluyor çoğu zaman. ayrıca normalde ilginizi çekmeyen seyler sevdiğiniz birinin ilgisini çektiği icin ilgi alaniniza giriyor ve yeni kapilar araliyorsunuz. ısin birbirinden etkilenme, cinsellik boyutuna gelirsek de bazı konulardaki sınırlar baştan cizilirse problem çıkmıyor.
  bunu baska bir başlığa girmiştim direkt kopyaladım. fikrimde bir değişim olmadı.
 • 0
  berkay583 16 gün önce
  dost olunabilir niyet sevgili olmak istememek ise
 • 1
  nemkaldi 16 gün önce
  ılık götlülüğe gerek yok. fıtrata ters, olamaz. karşılıklı rol kesilir, samimiyet tükenir bir vakit sonra ve ilişki biter.
 • 0
  leopoldiye 16 gün önce
  mesafe olduktan sonra evet
 • -1
  helianthus 16 gün önce
  bence olabilir de yorumlara bakarak daha farklı bir soru sormak isterim. insan arkadaşıyla neden öpüşüp sevişemesin mesela?
 • 0
  baran_aslan 16 gün önce
  bilmiyorum.
 • -1
  feridun 16 gün önce
  ne olabilirler ki?!
 • 0
  mavimetilfetamin 15 gün önce
  olur.
 • 0
  yakovsverdlov 15 gün önce
  5 sene öncesine kadar olacağına inanmazdım sonra kimi güzel insanlar tanıdım bu yoz kafamı, kafama vura vura değiştirdiler. var olsunlar...
 • 1
  rapunzel 15 gün önce
  tabikide arkadaş kalabilir.ama çok fazla samimi arkadaş olmuyor en azından ben böyle düşünüyorum çok samimi olunca arkadaşlık ve ilişki duyguları karışabiliyor platonik aşklar çıkıyor vs
 • 1
  redwon 10 gün önce
  ben hep şaşıyorum kadınlarla arkadaşlık kuranlara ne konuşabilirki erkek kadınla.
  hangi konuda sohbet edebilirki eninde sonunda kesin birbirlerine hallenirler mutlaka.
  sohbet programlarındaki kadınları izlerken ne kadar bilgili kadın olsa bile mutlaka en ufak hareketinden adam hallenir.
  işte bunlarda kadınların silahı tahrik etme çok dehşetli bir durum var ister inan ister inanma durum bu.
 • 0
  redwon 10 gün önce
  hiç arkadaş arkadaşa bunu yaparmı kendimizi kandırmayalım
 • 1
  furis 10 gün önce
  hayır.
 • 0
  mataramasuko 10 gün önce
  olunuyo be

 • karışık

  Karışık

  138 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..