14

sizce kadın ile erkek arkadaş olabilir mi?

 • 0
  siyaasiyabend 6 ay önce
  şu soruyu sormak bile abestir, ayıptır ve utançtır. bir kadın ve erkek neden düzeyli yahut samimi bir arkadaşlığa sahip olamasınlar ? kadın ve erkek iletişimi sadece sevgili-sex denkleminde mi ilerlemek zorunda ? toplum bu iki cinsin yakınlığına neden sadece sevgililik evlilik yahut son dönemlerde ki iğrençliklerden biri olan fuck body tabirini yakıştırmak ister ?

  değerli kardeşim, sözlerim sana değil. ben genel anlamda topluma serzenişte bulundum. ve ayrıca cevabım kesinlikle evettir. son derece sadık arkadaş-dost diyebileceğim kızlar var hayatımda.
  0
  hedap 6 ay önce ~ 6 ay önce
  hala tokalaşmak doğru mu yanlış mı diye soranlar var memlekette. bu yine iyi.
  arkadaş kalabilir mi anlamında sormuş olabilir. ki bu da kişiden kişiye değişen bir şey. çok platonik çıkıyor ortaya.
  0
  siyaasiyabend 6 ay önce
  ne denebilir ki ? ne ne ne ne ................
  1
  altaydangelenbarbar 6 ay önce ~ 6 ay önce
  bende senin gibi düşünüyorum ama kadın ve erkek arkadaş olanlar aralarında bence hiç arkadaşça bir ilişki yaşamıyorlar daha çok birleşmek istiyorlar ego cinsellik sosyallik gibi beklentilerini tatmin etmek için arkadaşlar gibi geliyor hiçbir zaman asla bir arkadaş kadar samimi olamıyor ve hep yapmacık davranıyorlar çoğunluğa baktığımda hiç bir erkeğin kendi cinsiyle konuştuğu gibi bir kadınla konuşabildiğini görmedim ben gören varsa yazsın nekadar devir değişssede hala aynı kalan doğal içgüdülerimiz var :d
  0
  mavi_var 6 ay önce
  sen de haklısın
 • 1
  diyosun 6 ay önce
  cinsiyet ayırt etmeden, arkadaşlık beklentin nedir? bunu tanımlaman lazım ilk önce. ben bir erkeğim. birsürü kızlarla iyi geçinen, onlarla arkadaş olan tanıdığım var. her iki tarafında arkadaşlıktan beklentisini biliyorum ve gayet tabi onların bu durumunu olumlu görüyorum. bizzat bana soracak olursan. ben arkadaşlıktan beklentimi çok iyi biliyorum ama beklentilerimi karşılayan bir kız çıkmadığı için karşıma henüz karşı cinsten bir arkadaşım yok. ya yaşım ve hayat tecrübemden ya da arkadaşlıktan beklentimin biraz çetrefilli oluşundan, bilemiyorum. zaten kendi cinsimden de çok fazla arkadaşım olduğu söylenemez, muhtemelen ikincisinden kaynaklı o yüzden. yani olur kardeşim. karşı cinsten de olur kendi cinsinden de, senden küçük biri de olur, ölüm döşeğinde bir yaşlıdanda. kedi, köpek, at, eşek, çiçek, böcek, toprak, sen nasıl istiyorsan artık. ha ama sen istemiyorsan olmaz tabi. ilk önce istemek lazım.
 • 0
  altaydangelenbarbar 6 ay önce
  bu arada ben olamaz diye birşey söylemedim sadece sizin görüşlerinizi merak ettim zaten başlıktanda anlaşılıyordur herhalde
 • 3
  ___koray_____ 6 ay önce
  elbette arkadaş olabilir ama bu arkadaşlık yakınlaştıkça başka şeylere dönüşecektir. işin enteresan tarafı bu dönüşümü sağlayan benim tecrübelerimde hep kadınlar olmuştur.. yani erkekler arkadaş saydıklarına arkadaş gibi davranma taraftarıyken kadınların bakışı daha çok; çok iyi arkadaşız, çok iyi anlaşıyoruz, neden denemiyoruza yada cinselliğe dönüveriyor..
  0
  mavi_var 6 ay önce
  haklısın . ama bu biraz da kişinin çevresine bağlı . bu duruma yatkın kişiler var .
  0
  hedap 6 ay önce
  abi bu konuda seninle tamamen aynı şeyleri düşünüyorum çünkü dediğin gibi hep bende bu tür yaklaşımlarla karşılaştım. sen ne kadar uzak durursan o kadar koşuyorlar hatta. zaten bu kafada olan insanların birliktelikleri hep böyle ufaktan tanışmalarla başlıyor. kimse kimseye seviyorum aşığım benimle ol felan diye yaklasmiyor. tıpkı santranc oynar gibi her adıma hamleye karşılık gelen başka bir hamle ve bu süreç iki kişi içinde çok zevkli ve keyifli ilerliyor.
  hiç içinde yoksa bile seni zorla cinselliğe çekiyor ki bu nedenden dolayı da çok sıkıntı çekiyoruz.
  sen gayet normal bir şekilde bakarken aynen dediğin gibi bir süre sonra neden denemiyoruz hatta önce cinselliğe dönüyor.
 • -3
  mavi_var 6 ay önce
  yakın olduklarım var . bana ilgi duyduğu için uzaklaştıklarım da . bu kişiye bağlı bir durum ama erkekler arkadaşlığı çok yanlış anlıyor . onların ortası yok . ben bir kizla yaptığim muhabbeti bir erkekle de yapabilirim bunda sorun yok . ama bir süre sonra onlar bu muhabbet olayını kendilerine özel algılıyorlar ve bu da sorun . hiç olmaz diyemeyiz ama sağlıklı bir yakın arkadaş durumu 100 de bir anca olur.
 • -1
  erenraphael07 6 ay önce
  yahu neden olmasın birbirini tanıyan her erkek ve kadın sevgili veya çift olmak zorundami sağlam dostluklar kurulabilir.
 • 1
  pocahontas 6 ay önce
  yaaani olabilir ama genelde erkeklerin kafası karışıyor hemen
 • 0
  shadowofthedream 6 ay önce
  bi kadın ve erkek illa çift olacak diye bi kanun yok ki onların tercihine kalmış bişey bu dost olabilirler kanka olabilirler her kadın ile erkeği çift sanmak saçmalık at gözlüklerinizi çıkarmanız dileğiyle..
  -1
  altaydangelenbarbar 6 ay önce
  ben zaten her kadın ile her erkek sadece çift olabilir onu dışında bir seviyeye geçemez demedim sadece arkadaş olacak kadarsamimi olamazlar dedim(pi: @roxic) reizde güzel bir şekilde anlatmış zaten insanın doğuştan gelen içgüdüleri vardır bunları nekadar inkar etmeye çalışsanda her zaman ağırlıklarını koyar bu duygular
 • 1
  selimakif 6 ay önce
  olamaz.
 • 0
  dyqu 6 ay önce
  neden olmasın ya bunu tartışmak bile saçma bence
 • 1
  kahvelipuding 6 ay önce
  bu soruya herkes kendi kişiliğine göre cevap veriyor. ya da çok yakınında gördüğü şeylere göre. asla olamazcılar kadında sadece kadınlığından bir şey görmeyen ve erkekte erkekliğinden bir şey görmeyen kesimdir. bence olabilir. kendini törpüleyebilen insanlar hala dünyada mevcut.
 • 0
  kaktusgil 6 ay önce
  kadınlarla erkeklerin düşünce yapıları cok farklı. hatta beyinleri kadın beyni ve erkek beyni olarak ikiye ayiranlar var.(bizim gibi cinsel temellere gore değil beynin çalışma şekline gore kadın ve erkek olarak ayiriyorlar. heteroseksuel bir erkek kadın beynine sahip olabilir gibi.) bu yüzden ben karşı cinsle arkadaşlığın guzel bir sey olduğunu düşünüyorum. benim en yakın arkadaşım bir erkek. aynı konuya kadın arkadaslarim benimle daha paralel bakarken o daha farklı bir açıdan bakıyor. farkli acilar ufku acar. kadinlar fazla duygusal davranabiliyor, erkek sakinliği ve mantığı da bana faydalı oluyor çoğu zaman. ayrıca normalde ilginizi çekmeyen seyler sevdiğiniz birinin ilgisini çektiği icin ilgi alaniniza giriyor ve yeni kapilar araliyorsunuz. ısin birbirinden etkilenme, cinsellik boyutuna gelirsek de bazı konulardaki sınırlar baştan cizilirse problem çıkmıyor.
  bunu baska bir başlığa girmiştim direkt kopyaladım. fikrimde bir değişim olmadı.
 • 0
  berkay583 5 ay önce
  dost olunabilir niyet sevgili olmak istememek ise
 • 1
  nemkaldi 5 ay önce
  ılık götlülüğe gerek yok. fıtrata ters, olamaz. karşılıklı rol kesilir, samimiyet tükenir bir vakit sonra ve ilişki biter.
 • 0
  leopoldiye 5 ay önce
  mesafe olduktan sonra evet
 • -1
  helianthus 5 ay önce
  bence olabilir de yorumlara bakarak daha farklı bir soru sormak isterim. insan arkadaşıyla neden öpüşüp sevişemesin mesela?
 • 0
  baran_aslan 5 ay önce
  bilmiyorum.
 • -1
  feridun 5 ay önce
  ne olabilirler ki?!
 • 0
  mavimetilfetamin 5 ay önce
  olur.
 • 0
  yakovsverdlov 5 ay önce
  5 sene öncesine kadar olacağına inanmazdım sonra kimi güzel insanlar tanıdım bu yoz kafamı, kafama vura vura değiştirdiler. var olsunlar...
 • 1
  rapunzel 5 ay önce
  tabikide arkadaş kalabilir.ama çok fazla samimi arkadaş olmuyor en azından ben böyle düşünüyorum çok samimi olunca arkadaşlık ve ilişki duyguları karışabiliyor platonik aşklar çıkıyor vs
 • 1
  redwon 5 ay önce
  ben hep şaşıyorum kadınlarla arkadaşlık kuranlara ne konuşabilirki erkek kadınla.
  hangi konuda sohbet edebilirki eninde sonunda kesin birbirlerine hallenirler mutlaka.
  sohbet programlarındaki kadınları izlerken ne kadar bilgili kadın olsa bile mutlaka en ufak hareketinden adam hallenir.
  işte bunlarda kadınların silahı tahrik etme çok dehşetli bir durum var ister inan ister inanma durum bu.
 • 0
  redwon 5 ay önce
  hiç arkadaş arkadaşa bunu yaparmı kendimizi kandırmayalım
 • 0
  mataramasuko 5 ay önce
  olunuyo be