özgür özel'e tbmm'de yumruklu saldırı

  5
  systemfailed 10.6.2020 00:20
  chp grup başkanvekili özgür özel, meclis'te mhp mersin milletvekili olcay kılavuz'un yumruklu saldırısına uğradı
  tbmm tv'deki canlı yayınına, meclis'te mahalle bekçileri kanunu görüşmelerinde yaşanan gerginlik yansıdı. chp'li vekiller enis berberoğlu'nun vekilliğinin düşürülmesini protesto amacıyla yavaş oy kullanma eylemi yaptı.
  mhp'liler devlet bahçeli'nin "uzun süre bekletildiği" gerekçesiyle chp'ye tepki gösterdi.

  daha sonra akp'den muhalefetin söz hakkını engelleyen bir girişim oldu. akp'nin bu tavrını eleştiren chp grup başkanvekili özgür özel'in konuşması ise mhp'liler tarafından engellenmeye çalışıldı. özel'in arkası dönük iken mhp mersin milletvekili olcay kılavuz'un yumruklu saldırına uğradı.
  kalleşce saldırı

  saldırının ardından halk tv'de canlı yayımlanan "şimdiki zaman siyaset" programına bağlanan chp grup başkanvekili özgür özel, şunları söyledi:

  "arkadan kalleşce bir saldırıya uğradım. herhangi bir yaralanmam yok. mhp mersin milletvekili olcay kılavuz arkamdan gelerek kalleşce saldırdı. gözlüğümü yere düşürecek bir sarsıntı oldu. yüzüme yumruk atmaya çalıştı. hafif bir darbe aldım. fakat benim saldırıya uğramamın ardından chp'li milletvekilleri kılavuz'u püskürttü. kaba kuvvete başvuran bir anlayış ile karşılaşmak istemezdik. biz enis berberoğlu için pasif bir yavaşlatma eylemi yapıyorduk. kaba kuvvetli saldırının ardından oturuma ara verildi."

  özel, bu saldırının ardından yaşanan gerginlikte kılavuz'un da darbe aldığını belirtti.
 • 1
  diesel 10.6.2020 00:34
  değnekçi bile olamayacak adamları vekil yapıyorlar, olacağı bu
  -1
  systemfailed 10.6.2020 00:36
  harıka cevap oldu cuk oturdu
 • -1
  systemfailed 10.6.2020 01:15
  inşallah ..
 • 0
  reelsamurai 10.6.2020 01:34
  özgür özel'e nedense çok kanım kaynıyor bazıları gibi itici değil