2
imam hatip'ler kapatılmalımı ?
son zamanlarda sayısının giderek arttığı. fetö bağlantılı okullara el konularak imam hatip olarak devam etmesi sonucu sayısının giderek arttığı imam hatip okullarının kontenjanlarının dolmadığı, karanlık çağdaş ilimlerden uzak kör bir nesil yetiştirildiği yönünde haberler yapılıyor siz neler düşünüyorsunuz ?
 • 0
  yepyeni 1 yıl önce
  birilerinin işine geliyor. bilinçsiz toplum kolay kontrol edilir.
 • 0
  oschemat 1 yıl önce
  kapatılması demeyelim gene imam yetiştirmek için din kültürü öğretmenleri için kalabilir ama çok az kalması lazım.
  3
  ibrahimisbilir 1 yıl önce
  imamhatip lisesini veya ortaokulunu bitiripte imam olunmuyor zaten mecbur fakültesini okuyacaklar. o yüzden 3 grup lise olmalı;
  1. meslek
  2. anadolu
  3. düz
  sadece imamhatip değil sosyal bilimler, fen ve özel liselerde kaldırılmalı.
 • 0
  hellomyfriend 1 yıl önce
  ımam hatipler kapatılsın
 • 0
  bircocukabisi 1 yıl önce
  kapatilmali..
 • 1
  filozofunsakali 1 yıl önce
  son yıllarda aşırı derecede imam hatip liselerinde artış oldu. ateistim fakat birileri dindar diye kötüleyecek değilim. tabi iş toplumu manipüle etmeye geliyorsa değişir. imam hatipler sıfırlansın demiyorum olsun ama ilim ve bilim öğreten kurumların önüne geçmesin. eğer ki geçiyorsa o toplum yok olmaya mahkumdur. bunu inançlı insanlar saldırgan bir yazı zannedecektir fakat yok olmanın farkına vardıklarında ne kadar doğru söylediğimi o zaman anlayacaklar.
  3
  ibrahimisbilir 1 yıl önce
  bence görüşünü gayet açıklayıcı ve nazik bir dille belli etmişsin puvo. bu yazıyı saldırganlıkla itam etmek saldırganlık olur.
 • 0
  oxygen 1 yıl önce
  ileri bir eğitim olmadığına ve gerçekten de islami bilimleri bile öğrettiklerine inanmıyorum.

  lakin şöyle bir durum var. dikkat ettiyseniz müslüman kesimin öğrenimine devam edemeyen kesimleri ilahiyat açıktan falan mutlaka okuyorlar.

  diğer okulların önüne geçilmedikçe ve de gerçekten parlak zekaların hayatı karartılmadıkça ve de sayıları azaltılıp kontrol altında tutulursa devam etsin diye düşünüyorum. en azından o kesim kendi yağında kavrulsun.

  fakat devletin politika olarak güttüğü işsizlik sayısı az görünsün diyerek özellikle yaptığı herkesi öğrenci yapma politikası düşünülürse bu zor. heryere içi boş okul yapmaya devam edecekler. her yer üniversite mezunu vasıfsız işsizlerle dolacak.
 • 1
  abikafandakurbagavar 1 yıl önce
  imam hatip liselerinin size katacağı pek bir şey yok diğer okullardan farklı arapça öğretiliyor o da ne işlerine yarayacak çok merak ediyorum. zaten amacından çıkmış bir okul ilk açıldığı zamanlar amaçları imam yetiştirmekti ama şimdi tamamen farklı amaçları var.
 • 1
  abikafandakurbagavar 1 yıl önce
  ha birde şu var bu okullar virüs gibi çoğaldı. şu fetö olaylarından sonra kapatılan liseler ve okullar imam hatip oldu benim oturduğum şehirde. bu da ayrı bir şey. din adamı olarak adlandırılan birinin okullarını kapatıp yerine başka din okulları açmak.
  2
  ibrahimisbilir 1 yıl önce
  aynen her yerde kapatıp imam hatipe çevirdilee


 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  82 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

  kaygusuzyazar
  sbb3
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...