romatolojiden anlayan, doktor veya hasta birisi bi gelsin yardımcı olsun

  13
  hellomyfriend 29.6.2018 14:19 ~ 14:23
  çevremde bunu anlatabileceğim, bunu anlatsam bile benim içimi rahatlatabilecek birisi yok.

  öncelikle söyle baslayayim 1 ay once

  yogun bacak, baldir, kemik agrisi, ishal, istahsizlik, 2ay sure icinde 20 kilo kaybi, halsizlik, yogun terleme sebebiyle hastaneye yattim. haydarpasa numunede kandaki enfeksiyon yani spr degerlerine bakildi ve 25 oldugu goruldu. bunun normali yani saglikli bir insanda ki degeri ortalama 0 ve 5 arasinda oluyor. yani sizde ki oran 3.5 falan olabilir bu normali.

  antibiyotik tedavisi yapildı. 11e kadar düsüruldu spr degeri ve haydarpasada gerekli makineler olmadigi icin "mr, ultrason vs" umraniye numune arastirma hastanesine sevk edildim. burada enfeksiyon yerine romatolojiye yatirildim ve her sabah serum vs spr degeri 3.4 e kadar cekildi ve bende hic bir agri vs kalmadigi icin taburcu edildim. dün bagirsak mri cekildi ve sabahtan alinan kanda spr degerinin tekrardan 5 e ciktigi gorulmus, doktor cagirdi konustuk falan.

  dun bagirsak odakli mr cekildigi icin bir gün onceden ac kaldim yaklasik 20 saat falan sürdü. aksam 8 de yedim bir sonra ki gun oglen 5 gibi yedim. sabah prednol almam gerekiyordu yemek yiyemeyince alamadim haliyle ve mr cekildikten sonra saat 3 gibi ağrılar basladi aksama dogru hastaneye yattigim ilk gunku gibi yuruyemiyordum. baldirlar ve bilek resmen kilitleniyir ve yururken bukemedigim icin bacaklar dumduz kalicak sekilde yuruyorum. bu sabah yemek yedikten sonra 35 saat sonra prednol ictim tekrar. simdi sabah yatarken bile agriyan bacaklarim duzeldi yine biraz yamuk yurusemde iyiyim.

  fizik terapistimiz filan vardi bir seyler soylesinler romatolog bulmak zor ama en azindan iltihapli romatizma hastaligi olan tanidigi vs varsa bi fikir versin söyle yapilcak diye.

  ömür boyu ilac mi kullanacagim? ya da ne zaman ayakta kalsam yorulsam 1 gun aci mi cekecegim bu romatizmadan dolayi?

  vucudum kendi kendine urettigi siviyi iltihaba ceviriyormus birde... ise bak amk.

  bi fikir verin rahatlatin la icimi. ınternette bir kac yazi okudum. kemikten enjektorle cekilen iltihaplar, abuk subuk kötürüm durumlari...

  ayrıca psikolojim zaten yerle bir aklimdan surekli eger bu agrilar acilar dinmezse, ömür boyu surekli hastane ev yatili hastane falan ihtimali gelince intihar aklimdan cıkmaz oldu.

  edit: soylemeyi unuttum. tansiyon düsüsü yasiyorum ara sira ve balkonda mermerde otururken bile insanlarin sanki ben salak mışım, dengesiz misim gibi aman dusersin in suraya otur falan demeleri cok koyuyor.
 • 0
  aydakigunes 29.6.2018 14:23
  (pi: @binaenaleyh)
 • 0
  aynendiyerekyasamak 29.6.2018 14:36
  myfriend öncelikle çok geçmiş olsun.
  intihar meselesini kesinlikle kaldır at kafandan. şuan düşüneceğin tek şey nasıl sağlıklı olabilirim
  denge problemi yaşıyorsan kendi güvenliğin için zaten oturma mermerde falan allah korusun.
  internet güvenli, bilgiler olduğu kadar çöp yığını da bu konuda birkaç uzman ile görüşmen taraftarıyım. tez zamanda iyileşmen ümidi ile
 • 0
  muhakemat 29.6.2018 14:53
  istanbul'da isen cerrahpaşa hastanesi dahiliye bölümüne başvur,gerekli tetkikler yapıldıktan sonra romatoloji servisine yönlendireceklerdir.doktorları gayet alakalı ve efendi insanlar.romatizmanın henüz bir tedavisi yoktur.ilaçlarla rahatsızlığı baskılayarak hayatını sürdürmene yardımcı olurlar.ilaç kullandığın dönemde de büyük şikayetlerin olmaz,gayet güzel hayatını devam ettirirsin.3,6 aylık periyodlarla kontrol için rutin tahliller yapılır,hastalık da azalma görülür ise ilaç dozları düşürülür.canını sıkma internette her okuduğumuza inansaydık memlekette kansersiz hasta kalmaz idi.allah'tan size şifa diliyorum.
 • 0
  gozluklukedi 29.6.2018 17:28
  bunun olmasının sebebi meymiş peki? neden ortaya çıkmış?
  0
  hellomyfriend 29.6.2018 22:25
  kanka 25 gün yattim hastanede. kemik iliginden goz pixeline kadar baktilar doktor diyor ki bağirsaktan supheleniyoruz mr sonucuna göre konusalim
  0
  gozluklukedi 29.6.2018 22:28
  o bağırsak fena ya. hayvanda da insanda da sıkıntı. çok geçmiş olsun
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..