12

ülkede adalet mi yetersiz? ceza evi mi?

arkadaş ben tekirdağ da ikamet ediyorum. evim roman mahallesine biraz yakın. bu roman vatandaşlardan biri hırsızlığın ötesine de geçmeye başladı. şikayet ediyoruz, polis yakalıyor, adam 1 ay sonra kaldığı yerden devam ediyor. mesela siz de birşey bulamadı ise çalacağı, en yakındaki araçlara zarar veriyor. bu adamın ceza alması için ne yapmalıyız? defalarca bu olaylar tekrar etmekte. ceza evleri dolu da bunları mı salıyorlar? savcılar, hakimler başından savmak için mi 1 ay verip çıkıyorlar? en azından 5 ila 10 arası, bu vatandaş böyle işler yapıyor. 2-3 ay öncesinde minimum 10 araç'a zarar verdi. şimdilerde yine yapmaya başladı gibi zarar vermeleri. bu adamın önüne nasıl geçeceğiz?
 • 1
  gaddarus 2 ay önce
  kalabalık bir şekilde adamı döve döve öldüreceksiniz linç yerken öldüğü için kimse ceza da almaz
 • 2
  ciddiyetsiz 2 ay önce
  türkçe öğretmenleri
 • 0
  porthos 2 ay önce
  adalet mi? o da ne
  1
  androidoyunlar 2 ay önce
  kadın isimi :)
  1
  aramiss 2 ay önce
  bizim bakkal ercanın yavuklusu la. her gün pata küte
  1
  porthos 2 ay önce
  o en son öldü diyolardı athos uğramış bi ara
  1
  aramiss 2 ay önce
  athos ayak bastığı yeri öldürüyor zaten
  0
  porthos 2 ay önce
  bi uçan bi kaçan diyolar zaten
  0
  darthanyan 2 ay önce
  açılın ben geldim
  0
  anilcan 1 ay önce
  abi ya:d
 • 0
  sineboy 2 ay önce
  50 tane yeni cezaevi yapıldığına göre... fakat bakanın açıkladığına göre tamamı fetöcüler içinmiş. polisin ve istihbaratın tek derdi yakalayabildiği kadar fetöcü yakalamak, diğer suçları çok önemsemiyorlar.
  0
  androidoyunlar 2 ay önce
  içeridekiler fhepsi etöcü mü o da var.
  0
  horseman 2 ay önce
  etö bitmiş
 • -1
  susuzsusamuru 2 ay önce
  akıl yetersiz, ciddiyim. bayağı bayağı akılsız bir ülkeyiz. bugün instagramda özgecan'ın katilini -tasarlayarak- öldüren mahkumun verdiği ifadeyi gördüm ve okudum. yorumlarda insanlar "helal sana, harikasın, muazzam birisin, işte adalet budur!" vs. yazmış. ulan, bir ülke nasıl meşrulaştırır böyle şeyleri? ben demiyorum ki özgecan'ın katiline jakuzili, televizyonlu, rahat bir hücre verin, sadece -gerçekten- yaptığının cezasını hem fiziksel olarak hem de manevi olarak çekebileceği bir ortam sağlayın. ki bu sadece bu olay için değil, en ufak suçlular için bile olmalı. adam, "29 yıl ceza aldım, bu benim için bir şereftir" diyor. bu nasıl bir zihniyetsizlik? taş devrinde miyiz, neredeyiz arkadaşım?
 • 0
  tesla52 2 ay önce ~ 2 ay önce
  düşüne düşüne başım ağrıdı, stres yaptım, depresyona girdim, artık gülüp geçiyorum.
 • 0
  nuvit 2 ay önce
  ne kimse görevini yapıyor, ne de görevini yapması için gereken denetçiler var. bırakın denetçi olsa bile denetçiyi bile denetlemek lazım bu memlekette. tamamen kısır döngülü problem sarmalı olmuşuz...
 • 0
  nonofthem 2 ay önce
  bence bunları bir kenara bırakıp, at yarışı tahminleri ile kısa yoldan para kazanmaya bakılmalıdır.
  1
  androidoyunlar 2 ay önce
  site tanıtımı ne alaka arkadaş. git backlink çalışmalarını başka yerler de yap...
  0
  adolfbey 2 ay önce
  yani bu işten para falan alıyosundur umarım çünkü çok aşşağılık bir hareket
 • 0
  akdmrahmt 2 ay önce
  adaleti devlet sağlamıyosa sen sağlayacaksın güzel kardeşim yakala ağzını burnu ver de eline bak bakıyım bir daha geliyor mu
 • 0
  ghostrider 2 ay önce
  insan.
 • 0
  qirbas 1 ay önce
  kesinlikle cezaevi
 • 1
  anilcan 1 ay önce
  benim tahminim bunların nüfusu kalabalık olduğu için bulundukları yerde siyasete etkileri oluyor içlerinden biri girdiğinde çıakrılmazsa gerekli yere baskı uygulayarak (çingenelik yaparak) etrafta rahat dolaşmaları sağlanıyor çünkü yalnız bu tekirdağda olmuyor çözümü çok basit bunları salan kim kardeşim? direk ipini çekeceksin
 • 0
  helianthus 1 ay önce
  ceza kavramının temel amacı nedir. kişinin işlediği suç hakkında pişman olmasını sağlamak ve bu şekilde rehabilite etmektir. yani mühim olan cezada bir kişiyi ıslak odunla dövmek, üstüne et yiyen karınca salmak, yatağa bağlayıp kafasına soğuk su damlatmak değildir mühim olan kişinin bu ceza ile birlikte yaptığı şeyin kötü bir şey olduğu sonucunu çıkarıp rehabilite olması ve bir daha suç işlememesidir. ancak yanlış hatırlamıyorsam ülkemizde suça bulaşan bir insanın hapisten çıktıktan sonra tekrar ceza alma oranı oldukça yüksek. demek ki kişi işlediği şeyin toplum düzenini bozan yanlış bir şey olduğunu 100 yıl ceza da alsa idrak edemiyor. bu durumda sistem yetersiz.
  ceza indirimleri çok fazla bazı cezalar takım elbise giyilerek kravat takılarak düşürülebiliyor. bazı suçların iste toplum düzenini bozmaktan ziyade devlet otoritesine bir karşı geliş olduğu unutuluyor. mesela kadın cinayetleri namus vb temalarda gerçekleşen cinayetler, kadın cinayetleri çocuk istismarları. bunlar toplum düzenini geçtim direkt olarak devletin bekasına sağlıklı nesiller yetiştirme suç ve cezada devletin tek kural koyucu organ olduğu gerçeğine yönelik suçlar. bunlarda indirimin hiç olmaması hatta bunların cezalarının da daha farklı dizayn edilmiş cezaevlerinde psikolog vb görevliler eşliğinde verilmesi lazım ki adam bunun yanlış bir şey olduğunu anlasın. topluma karıştığında sapkın sapkın işler yapmasın.
10 saat önce dün
 • soruyorum

  SOR CEVAPLA KATIL ABONE OL

  34 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  samurai
  reelsamurai

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.
 • küfürsüz ve kardeşce takılacağınız bir ortam  

  lütfen abone olmayı unutmayınız

  puiv kuralları geçerlidir!

  her türlü soruyu saygı çerçevesinde sorabilirsiniz.