7

uzun zaman oldu(!)

günlerden cumartesi;

akşam 9 civarı uyuyup, sabah 2.30 da kalktığım günün 2 aydır geçen serüvenini anlatmaya geldim.

seçimden sonra, büyük bir düşüş yaşamıştım. sınava girdim, bilgisayar programcılığı (iö) bölümüne yerleştim. üniversite'ye çok büyük beklentiler ile geldim, dedim ki;
"abi 1 kişi vardır ya, kendini geliştirmek hayatından ödün verecek birileri vardır, bilgisayarı öncelik yapmış birilerini bulurum" diyordum. 1.5 ay civarı aradım bulamadım. geçen hafta "salı" günü psikiyatri bölümüne gidip randevu aldım, önümüzdeki "perşembe" randevum var. bu konuyu anlatacağım.
egoluyum, herkesi beğenmem öyle. genelde insanların düşüncelerine saygı duyar, yanlışsa düzeltmek için çaba göstermem gereksiz olarak görürüm.
bana bilgi vermeyecek adamı ne yapayım kafasındayım, fakat bir yandan da arkadaş istiyorum ve istediğim arkadaş herkes gibi "okey,batak,101" gibi şeyler oynayarak hayatını boş geçirmesin istiyorum.

neyse girmiyorum kişisel bölgelere :)

bu aralar, python, delphi, grafik tasarım ve web tasarım çalışıyorum.

ha yeri gelmişken, tek derslikte 2 sınıf ders görüyor sınıf +150 kişi iyi ki +80 kişi geliyor da sınıfta oksijen olarak yetersizlik yaşamıyoruz :d 40 dakika sonra karbondioksit solumaya başlıyorum gözler hafif kapanıyorken bir anda deriiin bir nefes alıp durumu kontrol altına alıyorum :d

sınıfa gelen kişilerin bir çoğu "gamer" sınıfına koyduğumuz kesim. lol,pubg, csgo türev oyunları oynamayı çok iyi biliyorlar, derslerde derslere katılmayı pek sevmiyorlar, haftaya vizeler var büyük ihtimalle vizelerden yüksek not almayı da sevmiyorlar.

tamam öğrenmeye gelmiş olabilir insan fakat bir istek olmalı, bir tutku olmalı abi bir işi yaparken.

sınıfımdaki kişileri neden eleştiriyorum bilmiyorum için dolmuş galiba. düşünün bir adaya düşmüşsünüz, 2 km ileride bir kayık gözüküyor ve o kayığa gitmek için istekli olan tek kişi sizsiniz.
diğer kişilerin isteksizliği motivasyonunuzu biraz da olsa etkiliyor. artık onu da blok ettim, diğer insanlardan beklentiyi 0'a indirdim. öğretim görevlileri ile iyi anlaşıyorum, büyük çoğunluğunda bende olmayan bilgiler olduğu için seviyorum. benden daha fazla bilgisi olduğunu hissettiğim adama karşı içimde saygınlık oluşuyor mutlu oluyorum. ama tam tersi durumlarda içime sıkıntı giriyor o ortamdan uzaklaşmak istiyorum.

anlaşamıyorum öyle hemen diğer insanlar ile. eğer ilgi alanımız varsa tamamdır bak, en iyi arkadaşım olabilir benim. fakat ortak noktam yoksa imkansız benim birisiyle anlaşmam çok zor.

üniversiteye 0 beklenti ile gidin, hatta -5 ile falan gidin, bazı şeyleri görünce mutlu olursunuz. eğer ki normal bir insan değilseniz (ki bunu insan fark eder) dediğim gibi herkesin yaptığı şeylerden uzak durmanızı tavsiye ederim. tiyatro ya gidin, en kısa sürede gideceğim topluluğa. paten alıp kilometrelerce yol gideceğim. bisiklet de olabilir tabii :)

ayrıca anlaşabileceğim türde insanların bir çoğu, insanüstü türk,evrimağacı, puiv, ekşi tarzı yerlerde varlıklarını gösteriyor sosyal ortamlarda bulmam çok zor. youtube kanalı açmak gibi bir planım var. anlatırım kendimi belki beğenirler, beğenen bir kişi bulsam düşüncelerime katılan veya hayatını değiştirebilmeyi başarayacağım bir kişiyi bulsam bile mutlu olurum.

ayrıca yalnızsanız bunu kullanın, kitap yazın. olmadı resim çizin, olmadı müzik ile uğraşın fakat sürekli üretkenlik içinde olun canlarını yediklerim.

ara sıra yazarım buraya böyle, dertleşiriz, konuşuruz.

 • 0
  aydakigunes 5 ay önce
  ne desem bilemedim aslında. hayat oldukça zor. insanlar oldukça bencil. her şey aynı.
 • 0
  f242 5 ay önce
  kardeşim yazılımını geliştir ve bu ülkeden defolup git. iyi bir java veya c# bilirsen aylık 50 milyar maaş ile herhangi bir firmada çalışabilirsin.
  0
  cosametrium 5 ay önce
  python, java, php favori 3 dillerim arasında. tavsiyen için teşekkür ederim :)
22 saat önce dün dün
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1875 takipçi
 • aboneliği iptal et
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..