16

onlarca kişinin dokunduğu bedenlere aşk diyorsunuz, mideniz kaldırıyor mu?

erkek kız ayırmıyorum. ayrımcı yada özgürlük düşmanı değilim.
birden fazla kişinin dokunduğu, öptüğü, sarıldığı ve hatta daha ilerisine giderek yataklara düştüğü şu zamanda bir kadın veya erkeğin aşık olunmaya müsait herhangi bir nedeni sebebi var mı sizce? benim midem kaldırmıyor. ileride evleneceğin kişiyi bir başkasının öpmesi sarılması dokunması ve sevmesi her ne kadar onlar için "seviyoruz, aşığız, namus bacak arasında değil ki" gibi nedenlerle çok normalmiş gibi yansıtmaya çalışanlardan da nefret ediyorum. siz ne düşünüyorsunuz?

özellikle de (pi: @roxic7) kardeşim, görüşünü merak etmekteyim.
 • 0
  maledisant 2 ay önce
  nasıl ısırılmış dürümü yemezsem, ısırılmış memeyi de emmem.
  0
  furis 2 ay önce
  haha. allahta seni güldürsün puvo...
  ya peki, bu kişi pişman olup gerçekten seni sevmişse ve sende aşık olmuşsan? al buradan yak.
 • -1
  filozofunsakali 2 ay önce
  ben olaya farklı bakıyorum. tecrübeler (artık ne dersen senin aklına bırakıyorum.) insanı olgunlaştırır. bir çocuğa sobadan ne kadar uzak dur dersen o çocuk elini o sobaya basmadan sıcak olup elini basmaması gerektiğini anlamayacak. insan ilişkileri de tam budur. tecrübe etmediğin ve sonucuna ulaşmadığın sürece ne dersen boş. sevgilisi olmuş o olmuş bu olmuş, sevdikten sonra hiçbir anlamı olmayan şeylerdir. iki taraf birbirini sevdikten sonra kim takar bunları. üçüncü bir kişi istediği kadar bu iki aşığa sövsün sövüştürsün sevdikten sonra anlamsızdır. kadınların gençlik yıllarında beyinsiz hemcinslerimle takıldığı doğrudur. hemcinslerim içerisinde adam akıllı normal gözükenler bile erkek ortamında "onu var ya şöyle böyle" demekten utanmazlar. her iki taraf da gençlik yıllarında aptaldır. bu aptallıkları tecrübe olacak normale dönecekler. o yüzden çok da derinlemesine konuşacak veya kesin bir açıklama yapılacak bir konu değil aşk. sonuçta iki taraf birbirini sever diğerlerine de bok yemek düşer.
  -1
  furis 2 ay önce
  gibi...
 • 0
  ___koray_____ 2 ay önce
  karşı tarafı beden olarak gördüğün sürece nefret ettiklerinden pek farkın kalmıyor.. üzgünüm ki, bugüne kadar temiz kalabilmen hayatının kalanında yazdıklarını yapmayacağını garantilemez.. zaten bu pencereden bakınca bu saydıklarına aşk/sevgi de denmez olsa olsa bunlar gönül eğlencesidir.
  öyle çok geniş bir adam olmamakla beraber bahsettiğin kadar temiz kalamadım. çünkü her şeyden önce fizyolojik ihtiyaçlardı bunlar. kimini sevdim, kimini sevmedim ama döngü hep ihtiyaçların karşılanması yönünde dürtülendi..

  müsaitlik: kirlenmişte olsa bazen, bazı insanların ruhunu seversin. hiçte elinde olmayan sebeplerle..

  ortak kaygıda hepimizin istek ve beklentisi aynı yönde lakin hayatın da ne yaşatacağı hiç belli olmuyor.
  0
  furis 2 ay önce
  aynı durumdayız.
  0
  ___koray_____ 2 ay önce
  o eksileyen hiç boş durmuyor anlaşılan
  0
  furis 2 ay önce
  evet bana garezi var:)
 • 0
  nemkaldi 2 ay önce
  haklısın. ama bence sen yapamıyorsun potansiyel yok o yüzden buna sinirlenmiş böyle bir kılıf bulmuşsun... verseler ayakların kıçına değe değe yaparsın kimi yiyorsun mk
  0
  furis 2 ay önce
  anlamadım, benim için mi diyorsun hayırdır?
  0
  nemkaldi 2 ay önce
  yok hocam sen gayet haklısın. afedersin vücutları genelevden farksız insanlar aşk kelimesini kirletiyor...
  1
  furis 2 ay önce
  baya sinirliyiz böylelerine valla. temiz olanı da çok zor bulunur...
  0
  nemkaldi 2 ay önce
  zor da olsa bulunur ama. en azından umutsuz değil. hem bize de zor olanı gerek be kardeşim, kolayı kim sever ki
  0
  furis 2 ay önce
  aynen hocam, ama zaman öyle bir zaman ki maske takanın sayısı çok artık...
 • 0
  lightofgod 2 ay önce
  eğer karşındakinden kendinden önce kimseyle bişey yaşamamış olmasını istiyorsan bu özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor demektir. ne kıskançlık ne paylaşamamak ne de midenin kaldırmaması. bu sadece kendi cinselliğine güvenememen. karşılaştırılmaktan korkuyorsun sen.
  0
  furis 2 ay önce
  mükemmelim demiyorum ama kirli de değilim. bu konuda rahat takılmayı olmayı düşünmeyi tasvip etmiyorum. kirlilikten kastım seks değil insandır hata yapar pişman olur tövbe eder, ama ruhu kirli olan işte o zor temizlenir.
  0
  lightofgod 2 ay önce
  anlattıklarından pek o çıkmıyor ama olsun
  0
  furis 2 ay önce
  nasıl anladığınıza bağlı.
  0
  magic 2 ay önce ~ 2 ay önce
  ya da sen de kendini gerçekten seveceğin özel birine saklıyorsun, o yüzden aynısını karşından da bekliyorsundur. bu başlık çokça genelleme içeriyor karşıt görüşleri savunsanız bile temelde pek farklı değilsiniz o yüzden tartışmayın bence
  1
  furis 2 ay önce
  tam olarak dediğiniz gibi.
  0
  popiska 2 ay önce
  katılıyorum
 • 0
  leopoldiye 2 ay önce
  kaldırmıyor bu yüzden evde kalacağım.
  0
  furis 2 ay önce
  herkesin nasibi vardır, asla öyle deme puvo.
  0
  leopoldiye 2 ay önce
  yanlış çağda olduğumu düşünüyorum her türlü elleşmenin normalleştirildiği.hayırlısı tabii
  1
  furis 2 ay önce
  amin, inşallah. sıkma canını elbette bulunur.
 • 0
  unnamed 2 ay önce
  çok büyütüyorsunuz bence. o kadarda önemli konular değil bunlar. size saygı duyuyorum ama yorumlarda okudum bunun gavatlıkla falan alakası yok.
 • 0
  banabubade 2 ay önce
  aşkı bedene bağlıyosanız aşk ne bilmiyosunuz efm
  ben tabi ki kendi ahlakımı karşıdada beklerim ama tutupda sevdiğim birine sen şöyle şöyle yapmışsın senle biz olmayız evlenemeyiz demem
 • 1
  sjense 2 ay önce
  bu mantigi fazla dramatik ve cocukca buluyorum. cikip ask konusunda unlu bir sanatci boyle soyluyor diye insanlarinda bu anektota inanmasi gercekten sacma. pekala bende diyorum ki o zaman dunyadaki insanlarin hemen hemen hepsinde erkek kadin fark etmiyor. herkesin bir ilki var. ve herkes herkese dokundu. o zaman bu mantiga gore kimse ask yasamasin. herkesin mideni kalksin. kimse evlenmesin. herkes bakir bakire birine bakinsin. vucutlar temiz degildir. insanlar temiz degildir. hos kime gore neye gore temizlikse, temizlik algisi nedir yahu? ortaya bi bok atiyorsun iyi yazarsin madem. hadi munazara yapalim. acikla bana. onlarca kisinin dokundugu beden neden beni bizi yada baskasinin midesini bulandirsin? yani bu oznel bir gorus tabi ama neden kirli okuyor neden mide bulandirici bulunuyor, ne yani hic bir insan hic bir sey yasamayacak mi? sen istiyorsun ki bakire olsun bakir olsun sen istiyorsun ki kimse dokunmamis olsun guzel olsum hos olsun gecmisi olmasin, bulursan bize de haber et. merak ederiz kim o koca yigit, ha bulmaz misin bulursun bulunur. ama yine de yaptigin ve tasidigin dusunce igrenc pis bir dusunce. bu neden kirlilik olsun ki? benim esimim hayati yok mu benden once bir sey yasamamis olamaz mi? ben esimi buldum. cok guzel anlasiyoruz mukemmel bir insan kafa yapimiz cok uyumlu gercekten hayat gecirelecek bi insan ve benim onu buldugumda midem bulanacak oyle mi? o zaman gidin herkes koyden disari cikmamis gariban kizlari alsin. nede olsa cogu temizdir. sonrs bir kac yil sonrs ben yapamiyorum ya anlasamiyoruz yapin ayrilin. hos bunu soyleyen savunqn kisinin once kendisine bakmasi gerek ya. o isin baska boyutu. boyle soyleyenlerim cogu bakir bakire degil. el yoksa goz zinasi var. normali yoksa bir seyi var. muhakkak var. peygamber degil kimse anlatabiliyor muyum? ha bende diyorum ki boyle diyorsaniz peygamber olmalisiniz. tovbe hasa, bos konu. bos muhabbet gozumde. birskin bu isleri sene olmus 2018 birinizde desin ki teslanin su icadini nasil buluyorsunuz? biriniz desin ki bu profesor ne anlatmak istemis? biriniz hukuk hedefleyin. biriniz doktor olun. biriniz ogretmenlik okuyun. nelerle ugrwsiyonuz? ulkeyi gelistirmek yerine boyle bos muhabbetler acip insanlarin zihinlerini cahillestirmeyi ve hastaliginizi cogaltmayi birakin. bossunuz. bos kalmaya devam edeceksiniz. a sindan b sine.
  0
  furis 2 ay önce
  destan yazmışsın puvo. ne yaptın?
  3
  ofsaytsizburak 2 ay önce
  haklı ama sonuna kadar düşündüklerimi aktarmış bu konuda.
  gerçekten dünya'da dönen onca yenilik ve gelişme varken bunları tartışmamız gerekirken afedersin ortaçağda kalmış bir zihniyetin ürünü olan bir konu hakkında konuşuyoruz. bu bir tek devlet olarak değil toplum olarak da geride kaldığımızı gösteriyor.
  2
  sjense 2 ay önce
  eyvallah ustad. zaten surada bir sen. senin gibiler. ve senler.
  -1
  furis 2 ay önce
  burada çekiştirilecek bir durum yok. yeri gelir bilimden konuşuruz yeri gelir böyle günlük insan ilişkilerinden meselelerinden. sadece fikir ve görüş alışverişi.
 • 0
  altiniser 2 ay önce
  senin dusundugunu düşünüyorum
  0
  furis 2 ay önce
  ne mutlu bize...

 • aşk adına

  Sohbet e buyurun aşk adına konuşalım kardeşlerim her gönülde kanar o hançerin yarası dökülün bakim

  2 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  cemalp1003