16

onlarca kişinin dokunduğu bedenlere aşk diyorsunuz, mideniz kaldırıyor mu?

erkek kız ayırmıyorum. ayrımcı yada özgürlük düşmanı değilim.
birden fazla kişinin dokunduğu, öptüğü, sarıldığı ve hatta daha ilerisine giderek yataklara düştüğü şu zamanda bir kadın veya erkeğin aşık olunmaya müsait herhangi bir nedeni sebebi var mı sizce? benim midem kaldırmıyor. ileride evleneceğin kişiyi bir başkasının öpmesi sarılması dokunması ve sevmesi her ne kadar onlar için "seviyoruz, aşığız, namus bacak arasında değil ki" gibi nedenlerle çok normalmiş gibi yansıtmaya çalışanlardan da nefret ediyorum. siz ne düşünüyorsunuz?

özellikle de (pi: @roxic7) kardeşim, görüşünü merak etmekteyim.
 • 2
  roxic7 24 gün önce ~ 23 gün önce
  genel olarak kadınların en verimli çağları gençlik yıllarıdır. bu zaman dilimi içinde tabiri caizse 'kötü çocuklar' ile birlikte olup eğlenirler. bu aşamanın ardından yaşları ilerler ve pazar statülerinin düştüğünü görürler. artık o 'piç' erkeklerden kendilerine fayda yoktur ve efendi erkeğe, yani işi gücü olan, evlenilecek erkeğe yönelmek isterler. ancak efendi erkeklerin en verimli zamanı gençlik yılları değildir. onlar o zamanlarda karı kız ilişkilerinden uzak kalıp kendilerini çalışmaya adarlar. yani en verimli zamanları ileri yaşlar olduğu için evlenecekleri kadının da kendileri gibi karşı cinsten uzak kalmış, 'namuslu' olmalarını isterler. bunu fark eden orospu kadınlar da ortaya bi laf atarlar; namus bacak arasında değildir! sonra bizim gavat erkekleri düşürüp paralarını yemeye başlarlar..

  0
  furis 24 gün önce
  hastayım sana roxic. kardeşlik bağımız olabilir belkide.
  evet dediklerinde son derece haklısın. aynı düşünüyoruz. fakat eğer ki gerçekten aşık olunan bir kişiyse ve geçmişinde kötü çocuklarla bir şeyler yapmış yaşamışsa bu durumda bu kişi ne yapacak sence? normal karşılayıp sevgisinden emin olup yoluna mı bakacak? ikincisi ise az çok kızlarla konuşmuş sohbet muhabbet etmiş en kötü ihtimalle elini tutmuş ama namus ve şerefinden ödün vermemiş kimsenin günahına girmemiş erkek kişisi de temiz midir?
  0
  roxic7 24 gün önce
  sen ne isen, karşındakinin de o olmasını bekleyebilirsin. kızlarla ufak tefek muhabbeti olmuş bi adamsan, evleneceğin kadının da erkeklerle ufak tefek muhabbeti olmuş olma durumunu kabulleneceksin. benim asıl sinirlendiğim nokta, eli kadın eline değmemiş erkekler, kimin altında yattığı belli olmayan kadınlarla evlilik hayali kuruyor... bu yüzden her zaman söylerim, sosyal düzeni en sağlıklı biçimde şeriat sağlar. islam hukuku kadın / erkek ilişkilerini en mükemmel biçimde düzenleyen sistemdir. bu tür namus karmaşaları olmaması için gençlerin islam dini üzerine yetiştirilmesi gerekir. bak ben müslüman bir insan değilim, bunu açıkça söylüyorum fakat bu doğruya yanlış dememi gerektirmez. bunu dün açılan bir başlıkta da belirtmiştim. islam dini insan psikolojisini, sosyal düzeni en iyi bilen ve uygulayan dindir. yarın bir gün en koyu ateistte olsam, çocuğumu müslüman yetiştiririm.
  1
  furis 24 gün önce
  çocuğu boşver, önce sen puvo. gerçekleri bilmen gayet iyi, ama uygula ve hayata geçir.
  şu zamanda en kötü kadın erkek harama bulaşıyor en ama en az ihtimalle el değiyor. ama bu erkek yinede bakire birini isteyebilir.
  1
  boslukkullanamiyorum 23 gün önce
  bu açıklama dünyanın en iyi açıklaması
 • 0
  maledisant 24 gün önce
  nasıl ısırılmış dürümü yemezsem, ısırılmış memeyi de emmem.
  0
  furis 24 gün önce
  haha. allahta seni güldürsün puvo...
  ya peki, bu kişi pişman olup gerçekten seni sevmişse ve sende aşık olmuşsan? al buradan yak.
 • -1
  filozofunsakali 24 gün önce
  ben olaya farklı bakıyorum. tecrübeler (artık ne dersen senin aklına bırakıyorum.) insanı olgunlaştırır. bir çocuğa sobadan ne kadar uzak dur dersen o çocuk elini o sobaya basmadan sıcak olup elini basmaması gerektiğini anlamayacak. insan ilişkileri de tam budur. tecrübe etmediğin ve sonucuna ulaşmadığın sürece ne dersen boş. sevgilisi olmuş o olmuş bu olmuş, sevdikten sonra hiçbir anlamı olmayan şeylerdir. iki taraf birbirini sevdikten sonra kim takar bunları. üçüncü bir kişi istediği kadar bu iki aşığa sövsün sövüştürsün sevdikten sonra anlamsızdır. kadınların gençlik yıllarında beyinsiz hemcinslerimle takıldığı doğrudur. hemcinslerim içerisinde adam akıllı normal gözükenler bile erkek ortamında "onu var ya şöyle böyle" demekten utanmazlar. her iki taraf da gençlik yıllarında aptaldır. bu aptallıkları tecrübe olacak normale dönecekler. o yüzden çok da derinlemesine konuşacak veya kesin bir açıklama yapılacak bir konu değil aşk. sonuçta iki taraf birbirini sever diğerlerine de bok yemek düşer.
  -1
  furis 24 gün önce
  gibi...
 • 0
  ___koray_____ 24 gün önce
  karşı tarafı beden olarak gördüğün sürece nefret ettiklerinden pek farkın kalmıyor.. üzgünüm ki, bugüne kadar temiz kalabilmen hayatının kalanında yazdıklarını yapmayacağını garantilemez.. zaten bu pencereden bakınca bu saydıklarına aşk/sevgi de denmez olsa olsa bunlar gönül eğlencesidir.
  öyle çok geniş bir adam olmamakla beraber bahsettiğin kadar temiz kalamadım. çünkü her şeyden önce fizyolojik ihtiyaçlardı bunlar. kimini sevdim, kimini sevmedim ama döngü hep ihtiyaçların karşılanması yönünde dürtülendi..

  müsaitlik: kirlenmişte olsa bazen, bazı insanların ruhunu seversin. hiçte elinde olmayan sebeplerle..

  ortak kaygıda hepimizin istek ve beklentisi aynı yönde lakin hayatın da ne yaşatacağı hiç belli olmuyor.
  0
  furis 24 gün önce
  aynı durumdayız.
  0
  ___koray_____ 23 gün önce
  o eksileyen hiç boş durmuyor anlaşılan
  0
  furis 23 gün önce
  evet bana garezi var:)
 • 0
  nemkaldi 24 gün önce
  haklısın. ama bence sen yapamıyorsun potansiyel yok o yüzden buna sinirlenmiş böyle bir kılıf bulmuşsun... verseler ayakların kıçına değe değe yaparsın kimi yiyorsun mk
  0
  furis 24 gün önce
  anlamadım, benim için mi diyorsun hayırdır?
  0
  nemkaldi 24 gün önce
  yok hocam sen gayet haklısın. afedersin vücutları genelevden farksız insanlar aşk kelimesini kirletiyor...
  1
  furis 24 gün önce
  baya sinirliyiz böylelerine valla. temiz olanı da çok zor bulunur...
  0
  nemkaldi 24 gün önce
  zor da olsa bulunur ama. en azından umutsuz değil. hem bize de zor olanı gerek be kardeşim, kolayı kim sever ki
  0
  furis 24 gün önce
  aynen hocam, ama zaman öyle bir zaman ki maske takanın sayısı çok artık...
 • 0
  lightofgod 24 gün önce
  eğer karşındakinden kendinden önce kimseyle bişey yaşamamış olmasını istiyorsan bu özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor demektir. ne kıskançlık ne paylaşamamak ne de midenin kaldırmaması. bu sadece kendi cinselliğine güvenememen. karşılaştırılmaktan korkuyorsun sen.
  0
  furis 24 gün önce
  mükemmelim demiyorum ama kirli de değilim. bu konuda rahat takılmayı olmayı düşünmeyi tasvip etmiyorum. kirlilikten kastım seks değil insandır hata yapar pişman olur tövbe eder, ama ruhu kirli olan işte o zor temizlenir.
  0
  lightofgod 24 gün önce
  anlattıklarından pek o çıkmıyor ama olsun
  0
  furis 24 gün önce
  nasıl anladığınıza bağlı.
  -2
  roxic7 24 gün önce
  gorebilecegim en boş yorumlardan bir tanesi. belki de sadece cocuklarının anası olacak kadının daha önce birilerinin altında inim inim inlememiş olmasını istiyordur ha? karsını yanına alıp dısarı cıktıgında, yanından gecen adamın 'su karının en sevdıgı pozısyon suydu' demesını istemiyordur belkide? kısacası karısının orospu olmasını istemiyordur. neden konuyu sündürüyorsunuz? orospuya orospu denir.
  0
  lightofgod 24 gün önce
  ığrenç ve sapık düşüncelerini kendine sakla(nokta)
  -2
  roxic7 24 gün önce
  oha çok cool parantez içinde nokta yazdı
  0
  lightofgod 24 gün önce
  yaş?
  0
  roxic7 24 gün önce
  7
  0
  lightofgod 24 gün önce
  akıl yaşın 3 gibi
  0
  roxic7 24 gün önce
  oha ya nerden buluyosun bu lafları çok fenasın
  0
  furis 24 gün önce
  kavgaya gerek yok, sakin puvocanlar.
  0
  lightofgod 24 gün önce
  gelip orospu derse gayet de kavga ederim
  0
  furis 24 gün önce
  p.m
  0
  lightofgod 24 gün önce
  ya salak salak konuşacaksan sus bari. bi düşünceni savunmayı bil ondan sonra gel bana laf yetiştir
  -1
  roxic7 24 gün önce
  ben diyecegimi dedim yavrum. gerisi senin kendi muhakeme yeteneğine kalmış.

  o değilde, oha ya çok fenasın :o
  0
  furis 24 gün önce
  roxic insanlara hakaret edemezsin, yazdığın yorumu da genel olarak o ismi hak edecek kişiler için yazdığını belirtmen daha iyi olur. herkesin düşüncesi kendine.
  -1
  roxic7 24 gün önce
  kadın sana ozgüvensiz diyor sen hala onu savunuyosun. gecmıs olsun furis.

  ayrıca benimkisi hakaret degil, betimleme.
  0
  furis 24 gün önce
  kimseyi savunmuyorum, üzerime de alınmadım. bana dediğini zannetmiyorum, demiş olsa bile özgüvenliysem özgüvenimi yitirecek halim yok. o senin düşünceni benimsemez sen onunkini. kavgaya gerek yok bu yüzden, önemli olan anlaşabilmek.
  0
  basgetci 24 gün önce
  roxic7 sen degilmiydin kizlara kol kasinin vb fotograflarini atan simdi burda neler yazmissin yazik celisme kendinle
  -2
  roxic7 24 gün önce
  sana ne zaman fotomu attım la
  0
  lightofgod 23 gün önce
  seviyeyi düşürme dicem ama zor senin için
  0
  furis 24 gün önce
  roxic bunu kime ve niye söyledin anlamadım...
  0
  magic 24 gün önce ~ 24 gün önce
  ya da sen de kendini gerçekten seveceğin özel birine saklıyorsun, o yüzden aynısını karşından da bekliyorsundur. bu başlık çokça genelleme içeriyor karşıt görüşleri savunsanız bile temelde pek farklı değilsiniz o yüzden tartışmayın bence
  1
  furis 24 gün önce
  tam olarak dediğiniz gibi.
  0
  popiska 24 gün önce
  katılıyorum
 • 0
  leopoldiye 24 gün önce
  kaldırmıyor bu yüzden evde kalacağım.
  0
  furis 24 gün önce
  herkesin nasibi vardır, asla öyle deme puvo.
  0
  leopoldiye 24 gün önce
  yanlış çağda olduğumu düşünüyorum her türlü elleşmenin normalleştirildiği.hayırlısı tabii
  1
  furis 24 gün önce
  amin, inşallah. sıkma canını elbette bulunur.
 • 0
  unnamed 24 gün önce
  çok büyütüyorsunuz bence. o kadarda önemli konular değil bunlar. size saygı duyuyorum ama yorumlarda okudum bunun gavatlıkla falan alakası yok.
 • 0
  banabubade 24 gün önce
  aşkı bedene bağlıyosanız aşk ne bilmiyosunuz efm
  ben tabi ki kendi ahlakımı karşıdada beklerim ama tutupda sevdiğim birine sen şöyle şöyle yapmışsın senle biz olmayız evlenemeyiz demem
 • 1
  sjense 24 gün önce
  bu mantigi fazla dramatik ve cocukca buluyorum. cikip ask konusunda unlu bir sanatci boyle soyluyor diye insanlarinda bu anektota inanmasi gercekten sacma. pekala bende diyorum ki o zaman dunyadaki insanlarin hemen hemen hepsinde erkek kadin fark etmiyor. herkesin bir ilki var. ve herkes herkese dokundu. o zaman bu mantiga gore kimse ask yasamasin. herkesin mideni kalksin. kimse evlenmesin. herkes bakir bakire birine bakinsin. vucutlar temiz degildir. insanlar temiz degildir. hos kime gore neye gore temizlikse, temizlik algisi nedir yahu? ortaya bi bok atiyorsun iyi yazarsin madem. hadi munazara yapalim. acikla bana. onlarca kisinin dokundugu beden neden beni bizi yada baskasinin midesini bulandirsin? yani bu oznel bir gorus tabi ama neden kirli okuyor neden mide bulandirici bulunuyor, ne yani hic bir insan hic bir sey yasamayacak mi? sen istiyorsun ki bakire olsun bakir olsun sen istiyorsun ki kimse dokunmamis olsun guzel olsum hos olsun gecmisi olmasin, bulursan bize de haber et. merak ederiz kim o koca yigit, ha bulmaz misin bulursun bulunur. ama yine de yaptigin ve tasidigin dusunce igrenc pis bir dusunce. bu neden kirlilik olsun ki? benim esimim hayati yok mu benden once bir sey yasamamis olamaz mi? ben esimi buldum. cok guzel anlasiyoruz mukemmel bir insan kafa yapimiz cok uyumlu gercekten hayat gecirelecek bi insan ve benim onu buldugumda midem bulanacak oyle mi? o zaman gidin herkes koyden disari cikmamis gariban kizlari alsin. nede olsa cogu temizdir. sonrs bir kac yil sonrs ben yapamiyorum ya anlasamiyoruz yapin ayrilin. hos bunu soyleyen savunqn kisinin once kendisine bakmasi gerek ya. o isin baska boyutu. boyle soyleyenlerim cogu bakir bakire degil. el yoksa goz zinasi var. normali yoksa bir seyi var. muhakkak var. peygamber degil kimse anlatabiliyor muyum? ha bende diyorum ki boyle diyorsaniz peygamber olmalisiniz. tovbe hasa, bos konu. bos muhabbet gozumde. birskin bu isleri sene olmus 2018 birinizde desin ki teslanin su icadini nasil buluyorsunuz? biriniz desin ki bu profesor ne anlatmak istemis? biriniz hukuk hedefleyin. biriniz doktor olun. biriniz ogretmenlik okuyun. nelerle ugrwsiyonuz? ulkeyi gelistirmek yerine boyle bos muhabbetler acip insanlarin zihinlerini cahillestirmeyi ve hastaliginizi cogaltmayi birakin. bossunuz. bos kalmaya devam edeceksiniz. a sindan b sine.
  0
  furis 24 gün önce
  destan yazmışsın puvo. ne yaptın?
  3
  ofsaytsizburak 23 gün önce
  haklı ama sonuna kadar düşündüklerimi aktarmış bu konuda.
  gerçekten dünya'da dönen onca yenilik ve gelişme varken bunları tartışmamız gerekirken afedersin ortaçağda kalmış bir zihniyetin ürünü olan bir konu hakkında konuşuyoruz. bu bir tek devlet olarak değil toplum olarak da geride kaldığımızı gösteriyor.
  2
  sjense 23 gün önce
  eyvallah ustad. zaten surada bir sen. senin gibiler. ve senler.
  -1
  furis 23 gün önce
  burada çekiştirilecek bir durum yok. yeri gelir bilimden konuşuruz yeri gelir böyle günlük insan ilişkilerinden meselelerinden. sadece fikir ve görüş alışverişi.
 • 0
  altiniser 23 gün önce
  senin dusundugunu düşünüyorum
  0
  furis 23 gün önce
  ne mutlu bize...

 • aşk adına

  Sohbet e buyurun aşk adına konuşalım kardeşlerim her gönülde kanar o hançerin yarası dökülün bakim

  2 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  cemalp1003