10

10 dakikalık şarj ile 900 kilometre gitmek

elektrikli arabalar ile 2020 yılında mümkün olacak. daha bundan 5 yıl önce, emekleme aşamasında olan elektrikli arabaların ne seviyeye geldiğini görüyor musunuz? demek ki önce yola çıkmak sonra da inanmak gerekiyor. bizim yerli arabalardan hala ses yok. www.autoexpress.co.uk/.../new-battery-will-give-electric-cars-over-600-miles-of-range
 • 0
  horseman 5 ay önce
  fiyatları da güzelleştirseler de alabilsek
 • 2
  hedap 5 ay önce ~ 5 ay önce
  şuan yeterli seri üretime geçmeme nedenlerinin asıl sebebi, elektrikli araçların ihtiyacını karşılayacak elektriği üretmenin, petrol türevi yakitlarla çalışan araçlardan, daha fazla karbon salınımına neden olması.

  elektrikli araçların, kısa sürede yaygilansabilme şansını bulabilmesinin tek yolu dünyaya daha fazla nükleer reaktör (temiz enerji) kurulmasıdır.
  bu ihtiyaç karşılanmadığı sürece -ozellikle türkiye'de ve türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler sınıfında olan ülkelerde- elektrikli araçların, petrol türevi yakıt kullanan araçların önüne geçmesi yüzyılda sürse imkansız.

  çünkü yine söylüyorum mantık olarak, karbon salınımınin azaltılması için ihtiyaç duyulan elektrik enerjisini bugünkü şartlarda üretmeye kalkmak, bu araçların dünyaya saldığı karbon salınımından daha fazla karbon salınımı yapılmasına neden oluyor.

  çare nükleer enerji!
  0
  nic 5 ay önce
  akkuyu nükleer tesisleri len mq
  0
  hedap 5 ay önce
  akkuyu yapımına karşı çıkan bir paket değilsindir inşallah.
  0
  nic 5 ay önce
  nükleer santral deyince aklıma direkt bu geliyor valla. olayla ilgili hiçbir bilgim olmadığı için yapımı veya yıkımı hakkında hiçbir şey söyleyemem maalesef.
 • teknoloji

  Teknolojinin ne olduğunu anlayan ve anlatanların yeri

  20 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  aliveli49elli

 • bu bölüm #bilim-teknoloji bölümünün alt bölümüdür.

 • 1. teknolojinin ne olduğunu bilmek.

  2. 1.kurala uymak.