9

dolar 9 lira olacak

aslında 10 olacağına eminim fakat her zaman tutturduğum için bunu da garantiye alıyorum. doların maksimum 3 ay içerisinde 10 lira olacağına eminim. sonra bir miktar toparlayarak 8-9 lira arasında dengeleyeceğini düşünüyorum.

amerika artık hiçbir şekilde geri adım atmayacak. attım dese de atmayacak. zaten seçimi erdoğanın kazanmasını bariz bir şekilde istiyorlardı, krizi erdoğanın kucağında patlatmak için bunu istediler.

bu arada sürekli tükettiğiniz gıdaları marketlerden toplamaya bakın. en ufak üründe dahi en az %25'lik zamlar 10 gün içerisinde reyonlara yansır.

not: inşallah olmaz. inşallah dolar 1 lira olur. devletimiz güçlü kalır. halkımızın refahı artar, inşallah.

(pi: @huseyinargun)
 • 2
  ofsaytsizburak 8 ay önce
  ben yine buraya yazayim de, euro'ya geçmediğimiz sürece yok faiz arttırımı yok devalüasyon yok spekülatif artış yok direnç noktası kırıldı bunlarla kafayı yiyip dururuz.
  yılsonu tahminimi 14.30'daki açıklamadan sonra yapacağım. editlenecek.
  1
  edige 8 ay önce
  euroya gecemeyiz ki hadi geçtik bu uzun bir süreç
  0
  ofsaytsizburak 8 ay önce
  ey amerika ey trump ey almanya,sizin dolarınız varsa bizim allahımız var diyen zihniyet başta varken geçemeyiz zaten. hükümet değişmedikçe bırak euro'ya geçmeyi ekonomik olarak kalkınmak hayalden öte birşey.
  ben türkiye için en iyi olası senaryoyu söylüyorum. türkiye'yi ekonomisi en güçlü 7-8 ülkenin arasına sokmadığın sürece dövizle uğraşır dururuz. zaman geçtikçe tl para birimi politikası aleyhimize işliyor. euro'ya geçelim 5 yıl sıkışalım razıyım. tl ile devam ettiğimiz sürece ekonomik olarak da kalkınamayacağımız için aynı çemberde dönüp dururuz. tabi benim şahsi fikrimdir.
  0
  nostradamus 8 ay önce
  biz o aşamaya gelesiye kadar avrupa birliği bile yok olabilir. çok zor reis, zaten 20-30 yıla kripto paralar tamamen hakim olur dünyaya. erdoğan kafadan bir 10 yıl daha yaşar en az, mümkün değil. yaşadığı müddetçe başımızda zira.
  1
  ofsaytsizburak 8 ay önce
  ben inanmıyorum ona. avrupa birliği yok olmaz tam tersine dünyada 3.bir cephe olur. amerika-çin-israil cephesi,şangay cephesi ve avrupa birliği cephesi. benim öngörüm bu. bence kripto paralar da tahmin edildiği gibi yükselemeyecek. çünkü devletler içlerine kapanıyor. amerika yıllar önce doların tüm dünya'da değerlenmesi planına düğmeyi bastı. avrupa euro'yu korumak adına para ve maliye politikalarını düzenledi. artık daha korumacı ve dikkatliler.
  avrupa borç krizi'ni de dünya ve özellikle türk medyası çok abarttı. 4 yıldır avrupa batacak bekliyoruz hiçbirşey olduğu yok. olmayacak da. portekiz bile krizden kurtuldu. iskandinav ülkeleri ekonomilerini genişletti. almanya abd'den bağımsız bir politika yürütüp karşı cephe açacak kadar güçlendi. yunanistan boğulduğu borçlara rağmen batmadan devam edebiliyor italya ve ispanya'da öyle. ekonomisi kötü diye bildiğimiz polonya bile yatırımcılar için bir numara adres oldu. yıldızı parlamaya başladı. tüm avrupa'da işsizlik düştü. enflasyon ve büyüme normal orantılı. onlar için herşey güzel gidiyor. gazını da alıyor rusya'dan abd birşey yapmıyor.
  demek istediğim o ki dostum avrupa birliği dağılacaksa bile çok uzun süre sonra gerçekleşir bu. bizim görebileceğimizi düşünmüyorum. çin,abd karşısında ticaret savaşını yenebilse bile avrupa çin karşıtı bir politika izlemeyeceğinden etkilenmez. her türlü yoldan avrupa kendine çıkar sağlayabiliyor. bu yüzden euro asla piyasadaki dayanıklılığını yitirmeyecek. en azından dünya'daki mevcut sistem devam ettikçe.
 • 1
  huseyinargun 8 ay önce
  yorumum: ...
 • 0
  bizanskurdu 8 ay önce
  olmazsa hatırım kalır.
 • puiv kehanetleri

  burada olacağını tahmin ettiğimiz kehanetleri paylaşıyoruz

  4 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  nostradamus

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • troll yasak. direk silinir başlık.