gece gıcırtıları

  1
  asfalttakiruh 5.4.2020 03:42 ~ 03:48
  çoğu zaman böyle olur, hava güneşli gibidir, sahilde sadece çingene çocukları çıplak yüzebilir ve mart her zaman bir alacaklı gibi gelir.
  o zamanlarda evde olmak istemem. motora binip biraz yol yapmışsam, güzel bi viraj dönmüşsem ve insanlar işteyken, saat birden önce
  sahildekiler ile bir bira içmişsem her şey yolunda gibi gözükür. sahile yayılmıştır terk edilenler,yeni başlayanlar,çadırda yaşayanlar,gündüz vampirleri,gece köpekleri, otuzbirciler, ağaçları umumi tuvalet sananlar, romantikler, her şeyden nefret edenler, her şeye sevgi besleyenler,baktığı suda boğulmak isteyenler ve tekrar o sularda doğmak isteyenler,alkolikler,ganyancılar,sabah voltacıları,taze aşıklar,mangal müptezelleri,kayıntıcılar, bir hoş sedacılar

  çoğu zaman böyle olur. güzel bir kadının nefreti, yakışıklı bir adamın boşvermişliği, ikiside aynı aynaya baktıkça mizahtan uzaklaşır donuk bir yüzle meydanlarda dolaşır, ortalama insanlar hava kararmadan ölür, bazı şehirler kayıplara karışır ve hep bi köpek öğlen güneşinin altında sakince kaşınır. yol kötü gitsede yinede benzinlik tuvaletleri bir hediye gibi gelir, sen içerdeyken ısınmışsa motorun selesi güneşten ve elini attığında tuvalet kağıdı gelirse kutudan bu bir lütuftur.çevirmeden sıyırmışsan benzinin yarım depodan biraz fazlaysa, içindeki boşluk kendini bir kediyle takaslamışsa o gün güzel geçmesede ağırlık hafiflemiştir, güzel bir koku süzülüp gelmiştir hoş bir parça kulağına değmiştir,ikinci bira bazen hiç beklemediğin bi anda gelir bilirsin işte.sözcükler hiçliğin çiçekleridir.

  çoğu zaman böyle olacaktır. hava kırık gridir mart kötü bir şaka gibi gelir, biraz şanslıysan gülersin. döndüğünde ait olmadığına dair bir hisse kapılırsın,dönmek değil en başında gitmek bir jilet gibi gelir o zaman sana ve eline bir jilet aldığında insan her şeyi kesmek ister. eşyanın emir erliği. şansın varsa ilk biradan sonra üçüncüyü söylersin, jileti görmezden gelip klozete oturur bir güzel sıçarsın sıcak bir duş,denk gelirsen iyi bir haber. mecbur insanlar her zaman gülümser,yüzlerindeki tablo aynıdır. mahcubiyet önünde sonunda size girecek çok keskin bir bıçaktır, o tablonun modeli belli ressamı kayıptır. bilgi yarışmalarında evdeysen çoğu zaman kazanırsın, kaybedenlere küfreder aptallıklarını anlatırsın, her yarışmacıyla yeniden başlamak gidebildikleri yere kadar kazanmak, katılmamanın verdiği huzur.
  çoğu zaman böyle olur...

  (yazarken çalıyordu. barış manço - trip fairground. kırıka - cigara. )