1
tardu osgb
bir kurumun sorumluluğu üstlenirken, her ince ayrıntısı hesaplanılarak sorumlulukların belirlenmesi gerekmektedir. işveren veya yöneticilerin dikkat etmesi gereken hususlar da bu noktada devreye girmektedir.
bu sorumluluklarsa önce personelin güvenliğini ve sağlığını içeren tedbirler olarak nitelendirilebilir. daha sonrası için iş güvenliğine dair eğitimlerin gerçekleştirilmesi de bu durumu izlemektedir. iş yerlerine ait periyodik kontrollerin gerçekleştirilmesi ve iş sağlığının etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi için binadaki gerekli kontrollerin gerçekleştirilmesi önemlidir. 10 yılı aşkın bir süredir hizmet veren firma, alanında uzman kişiler tarafından yılların verdiği deneyimle hizmet sağlanmaktadır.
iş sağlığı ve güvenliğinin geçmiş yıllarda ihmallerinin verdiği sonuçlar sebebiyle birçok iş kazası meydana gelmiştir. 2000’li yılların başından itibaren bu durum biraz değişmeye başlamış olup, işyerleri ilk yardım eğitimleri alabilecekleri firmalarla ve iş güvenliğinin sağlanabileceği şirketlerle çalışmaya başlamışlardır.
iş güvenliği ve iş sağlığı yasası gereğince bütün işyerlerinin ayrım yapılmaksızın iş güvenliği uzmanı çalıştırma zorunluluğu bulunmaktadır. buna binayen firmadan alacağınız hizmetler de zorunlu bir hale gelmektedir. bu zorunluluk bağlamında sağlık, teknik periyodik kontroller, patlamadan korunma dökümantasyonu, mesleki eğitim, hijyen eğitimi, asbest söküm uzmanlığı ve çeşitli ilkyardım eğitimleri gerçekleştirilmektedir. insan sağlığının değeri bir yana koyulursa, bu durum aynı zamanda işyerlerinin mali kayıplarının da önleyicisi olacaktır. sadece hümanizmin ve mesleki ahlak ilkelerinin dışında da önemli bir yer tutmaktadır. aynı zamanda firma, iç eğitimlerle de bilgi birikimlerini arttırmaya yönelik çalışmalar da yönetmektedir.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...