3
okuyup çok önemli yerlere gelen ama gelişimini durduran insanlar
bahsedeceğim insan bir hakim. hakim olmak pekte kolay iş değil. yine 1 2 sene önce, uyap sistemine geçişin sağlanmaya çalışması, ama sağlanamadigi zamanlar. hakime dosyasını götürüyorum. aslında gerekli evraklar kağıt israfı olmasın diye, elektronik ortamdan önündeki bilgisayar ekranına gönderiliyor. ama nedense hem elektronik ortamdan gelen evraklara, hemde ekstradan kağıt hâlinde basılmış evrakları istiyorlar. hakimin biri bir gün sordu, bu uyaptan gelen evrakları nasıl açacağız diye. sisteme giriş yapın şuraya girin falan. hakime özel bir ilk seferlik şifre oluşturulmuş onu girdi ve baktı. sonra şifrenizi değiştirin dedim bu şifre sadece ön tanımlı şifre sonrasında kendı şifrenizi oluşturmanız gerekiyor diye. adam efsane mi efsane bir cevap verdi başımı öne eğip ayrıldım.
devlet bana bu şu şifreyi özel olarak tasarlamiş, değiştirmek olmaz. baksana baya özel bir şifre hazırlanmış özel karakterler felan...
sırf bu gibi insanlar yüzünden devlet dairelerine tonlarca evrak kağıt ziyan oluyor israf oluyor. adamlar herşeyi kolaylaştırmış elektronik ortama taşımış, hala o sistemi değil , eski usul evrak isteyerek çalışan insanlar var. hükümeti övmek için söylemiyorum ama devlet dairelerinde yapılan iyileştirmeler teknolojik açılımlar o kadar fazla ki. ama gelin görün ki bu sistemler sırf eski kafalı insanların ihtiyaçlarını( daha doğrusu kişisel çalışma sistemlerini) karşılaşmadığı için ya rafa kaldırılıyor yada doğru düzgün işlemiyor. bunun sonucunda da ya işlerini halletmek için devlet dairelerinde günlerce sira bekleyen yada memurlardan çalışması için evrak arasına para sıkıştırarak işin hızlanmasını isteyen vatandaşlar haline dönüyoruz. yazik lan bu ülkeye.
 • 0
  oxygen 1 yıl önce
  bu kağıt olayı gerçekten çok saçma. devletin bir kurumunun başka bir kurumundan istediği belgemizi gidip tonlarca kağıda döktürüyoruz. halbuki bunlar aynı devletin kurumları
  1
  yusufir 1 yıl önce
  eski kafalı memur geleneklerinin devamı başka hiçbir sebebi yok kağıt evrak işinin. şuan da her kurumun birbiriyle yazılımsal olarak bir bağı var. tabi kullanılabildiği ve kullandirilabildigi surece.
  1
  oxygen 1 yıl önce
  sağlık bakanlığının politikası. spor amacıyla bunlar hep :d
 • 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  suan universitede birçok egitim goren öğrenci ,eğitimi veren hocanın sunum hazırlmaktan bile haberi yok . son model telefonlar sadece foto çekinmek ve instagram için kullanılıyor. bilemiyorum şuç kimde .
  0
  yusufir 1 yıl önce
  suç öğretim üyelerinde çoğunlukla. hayat dersini es geçip, sadece kağıt üzerinde olan dersleri veriyorlar.
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  okulu bitirmek içib sunum yapmk gerekiyor 5 kişilik grupta power point bilen tek kişi bendim . bu grubun mezun olması saçma gelmişti . ilkokulda bilgisayar dersinde motoracing oynayınca kimse birşey öğrenmiyor tabi. lisede hoca kitabı açar exel word okur giderdi . kişilere okullar birşey vermiyor istek olmayan birkişide kendi uğraşları ile öğrenmiyor . sistem değişse bile kalitesiz eğitimciler sistemi baltalar . öncelikli olarak kalitesiz kişiler ayıklanmalı.
  1
  yusufir 1 yıl önce
  o nasi bi çağ dışı üniversitesi imiş ya. biz lise 2 de öğrenmiştik bütün excel powerpoint vs leri. hatta excel de uzun uzadıya baya baya komutlar giriyorduk:)


 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  261 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • küfür ve +18 başlıklar yasaktır..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...