güzellik tipsizlik diye bir şey yokturr

  5
  hamsititan 12.2.2017 10:14
  ne zaman dışarı çıksam çevremin, kendisini "daha güzel" gösterdiğini düşündüğü birtakım takılar ile süslenip, bilimum renkli boyalar ile yüzünü adeta "van gogh yanında halt etmiş" dedirtircesine rezil etmiş insancık topluluğundan oluştuğunu görüyorum aga.

  daha popüler olan da kim?
  kendilerini, sözde "daha popüler" olararak nitelendiren bir grup vasıfsız insanın peşinden giderek, at gözlüğü takmışçasına onların yaptıklarından başka bir şeyi görmeyen ve bunları moda çatısı altında kendi üzerlerinde uygulayan, onların giydiklerini giyen ve hatta oralarını buralarını kesip biçen insanları gördükçe içimde bir acıma duygusu belirir her zaman. girdiğim çoğu ortamda görürüm bunları.
  bence çirkin, yakışıklı, güzel diye bir şey yok
  sadece burnun ağıza olan uzaklığı, elmacık kemiklerinin göz çukurlarına olan oranı gibi bir çok oran var keza bunlar bizi birbirimizden ayıran oranlardır. herhangi birinin yüzüne bakınca bunu görmek çok da zor değil. herkes farklı sonuçta. yani doğuştan gelen ölçüleri ortalamadan farklı olan bir kızımızı çirkin diye rencide etmenin alemi yok.

  önemli olan sahip olduğumuz sevgiyi nasıl kullandığımızdır
  o abinin kulaklarının, burnunun ucuna olan düşey oranının seninki ile farklı olması onu tipsiz, seni güzel yapmaz. veya vücut sıcaklığını sabitleyen kıllarının ortalamadan çok çıkması onu kıro yapmaz, aksine soğuklara karşı direnci senden daha üsttedir.
  güzellik veya çirkinlik, küçüklükten beri beynimize yerleştirilen saçma bir özelliktir.
  örn.: bu kavramları daha önce hiç duymamış bir insan, herkesi eşit görür. çizilen bir resmin güzel olmadığını söylemez, çünkü çizenin çizim yeteneğinin çok fazla gelişmemiş olduğunu bilir ve bunu doğal karşılar, vesselam!
 • 3
  hayirdegilim 12.2.2017 10:31
  beren saat vs bengü diyorum bak bakalım var mı yok mu
  0
  hamsititan 12.2.2017 10:39
  oldu mu şimdi
 • 0
  yondaimehokagesama 12.2.2017 13:34
  güzellik diye bir kavram var ve saçmalık değil.
 • 0
  graffozi 12.2.2017 13:40
  bence önemli olan tek şey insanın kendini sevmesi ve saygı duyması zaten bir insan kendini sevdiği sürece güzele çirkine bakmaz kendi gibi olan birini bulur ve yoluna bakar kafalar uyuşsun yeter yani