13

sarhoşken aldatmak suç mudur?

diyelim ki sevgiliniz arkadaşlarıyla beraber çok içti. sonrada arkadaşlarının işi çıktığı için de onu orada bıraktılar. birisi yanaştı yanına ve sarhoş olduğu için kolayca evine götürüp bütün gece pompalamasyon yaptı. tabi sabah kalktığında kız hiçbir şeyi hatırlamıyor ama olay ortada. size de gelip dürüstçe söylüyor. sizce sizi aldatmış oldu mu? affeder misiniz evlilik hazırlığında olduğunuz 6 yıllık sevgilinizi?
 • 2
  roxic7 26 gün önce
  hocam bunu cidden soruyor musun? kız ya da erkek fark etmez, bırak sarhoşken aldatmayı, insan içki içen biriyle neden sevgili olur ki?
  2
  shadowinthelight 26 gün önce
  sende çok acımasız oldun. alkol kullanan ölsün mü?
  0
  roxic7 26 gün önce
  ister acımasız de ister yobaz. bir insan içki içiyorsa, sarhoş oluyorsa, her türlü kötülüğü, şerefsizliği, kahpeliği de göze alıyordur. erkek de olsa kadın da olsa içki içiyorsa benim gözümde beş para etmezdir kendisi.
  0
  shadowinthelight 26 gün önce
  hacı hoca takılıp milleti sömürenlerden, kul hakkı yiyenlerdense alkol kullanıp vicdanlı bir insan olmayı tercih ederim. her alkol kullanan her haltı yer düşüncesi saçmalıktan başka bir şey değil. yıkın şu ön yargılarınızı.
  0
  roxic7 26 gün önce
  konuyu hemen hacıya, hocaya bağlayacağınızı tahmin etmiştim. ikisi farklı dallar. birbirleriyle kıyaslama yapman basit bi ahlak manipülasyonundan öte değil. kaldı ki alkol kullanan her haltı yer. yemem diyen yalan söylüyordur. zaten bunu bilinçli olarak yapmazsın ki. bir gün alkolu fazla kaçırsan ne yapacağını sen bile kestiremezsin. bu bi ön yargı falan değil. gerçek apaçık ortada. karını ya da kocanı da aldatırsın, hırsızlık da yaparsın, kavga da çıkarırsın, birinin canına da kast edersin, yapmayacağın şey yok.
  1
  shadowinthelight 26 gün önce
  yıllardır içen biriyim lakin içmeyi bilen biriyim, hiç bir aşırılıkta yapmadım şimdiye kadar. usturuplu içersen hiç bir şey olmaz. ben demiyorum ki içki iyidir, herkes içsin ama bırakın millet be yaparsa yapsın, alkol kullandığı için öcü olarak görmenize gerek yok. hoşgörülü olun. her alkol içeni tanımışta yaptıklarına şahit olmuş gibi hırsızlık yapar, kahpelik yapar gibi saçma sapan etiket vurmaya çalışmayın.
  0
  unnamed 25 gün önce
  alkol kullanmanın dediklerinle hiç bir alakası yok. üslübuyla içen çok insan tanıyorum. gerçekten iyi insanlar. alkol kullanmayıp dindar takılan çocuğa hayvana tecavüz edip öldüren insanlarda gördük bu ülkede. alkol kullanmak doğru değildir. ama alkol kullanan herkesi ahlaksız olarak görmek tamamen yanlıştır. benim alkol kullanmayan herkesi yobaz göremeyeceğim gibi.
  -2
  roxic7 25 gün önce
  ayık kafayla hatalar yapmak, kişinin bilinçli olarak kötü biri olduğunu gösterir. fakat sarhoş kafayla yapmak da kısmen aynı şeydir. çünkü ister iyi ol ister kötü, sonuç olarak sarhoşken o hataları yapacaksın. bu yüzden iyi bir insan olsan dahi, sarhoş olmayı göze alıyorsan, her türlü pisliği de göze almışsın demektir ve bu da kişiyi benim gözümden düşürür.
  0
  maximum 26 gün önce
  (pi: atatürk)
  0
  altaydangelenbarbar 26 gün önce
  bende onu diyecektim içme amq kendine birşeymi katıyorsun o zıkkımı midene doldurduğuna kendine birşey katmayı bırak senin için konuşmuyorum başkalarına zarar bile verebiliyorsun şu kıymetli zamanını gerçek anlamda yaşamayarak boşa harcıyorsun içme kürdeşim içme
 • 0
  hedap 26 gün önce
  kısa bir araştırma sonucunda o şahıs kim ise bulunur ve kızla beraber öldürülür. bu dünyada yaşayıp daha fazla oksijen tüketmelerine gerek yok.
  bunu kim nasıl affedebilir? terk etmek yok öyle rahat rahat.
  0
  darzuj 25 gün önce
  lan manyak ben sana hiçbir şey demiyorum 🤦‍♀️😱
  0
  hedap 25 gün önce
  bu lanet olası bir kısır döngü. biri hakiki orospu diğeri erkeğin orospusu.
  bunlar ileride çoluk çocuk sahibi olacaklar, sonra senin çocuğun da ileride bu orospularin çocuklarıyla muhatap olacaklar.

  0
  darzuj 24 gün önce
  gebersinler. kimse benim yavrumu üzemez.
  0
  hedap 24 gün önce
  bizde aynısını dedik küçük hanım.
 • 0
  shadowinthelight 26 gün önce
  ortamda milletle beraber o kadar içtiyse bırakmak hata zaten. ne kadar acil işin olsada o derece sarhoş birini bırakamazsın bindir taksiye gönder. eğer ortamı terk etmek gerekmeden önce o kadar alkol almadıysa sevgilisi gittikten sonra kendini tutucak içmiycekti. evlendikten sonra tekrarlanmayacağının garantisi var mı? yol ver gitsin.
 • 1
  yazdicizdi 26 gün önce
  yıllardır alkol alan (sağlam promilde) içen biriyim hiç bilincimi yitirip ne yaptığımı bilmez hale gelmedim. soruyu cevaplamak gerekirse de ;ruhuna el fatiha:)
 • 0
  ananyamus 26 gün önce
  ne demek suç mudur arkadaş? içelim içelim seks partileri verelim o zaman ? ulan alkol aldığınızda beyninizi kenara bırakmıyorsunuz altı üstü gevşetiyo, siz yine sizsiniz yani. ha içinizden geleni yapmaya meyilli oluyosunuz birde. hanım abla/abi mizde içinden geleni yapmış
 • 0
  bibliofil 26 gün önce
  ne kadar sarhoş olursan ol bilincin yerindedir kendine hakim olup yine yapmazsın ,affedecek bişey yok ortada kendi kendine bitirmiş vicdan rahatlatmak için söylemiş boşver gitsin
 • 0
  666o999 25 gün önce
  koşarak uzaklaş... koşarak...
 • 1
  mavi_var 25 gün önce
  arkadaş aldatmadı aldatmadı de istediğin kadar . ama ne olursa olsun ona olan güvenin sarsılır . senden önce yapmışsa boşver ama senleyken buna dikkat etmeli . ıster y ister 10 yıl olsun . ben ilsam affetmezdim . ama yine de kızı 6 yıldır tanıyan kişi olarak senin bilebileceğin iş . buradan yazmak kolay terket diye . sana kalmış kardeşim . hakkında hayırlısı olsun . ayrıca o adama dava açabilir benden faydalandı diye . yani olayı öyle oldu bitti tamam şeklinde kapatmayın .
 • 1
  internazionalemilano 25 gün önce
  yaklaşık 5 senedir içkiyle aram yok. sağlığa zararlı olması ve günah olmasından dolayı zaten karşıyım ama içecekse bile sevgilisiyle içmeliydi en başta. evlilik hazırlığı yaptığım sevgilim bu kadar rahat ve sorumsuz olmamalı. kesinlikle affetmem.
 • 3
  filozofunsakali 25 gün önce
  içki içenin bir sorumluluğu vardır. o da sarhoş olduktan sonra yapacaklarının sorumluluğunu almaktır. sonuçta bilinci yerindeyken bilincini kontrol edememeyi seçiyor o zaman bilinci yerinde değilken yaptıklarının sorumluluğunu alması gerekiyor. yani sarhoşken ne yaparsanız yapın yaptığınız şeyin tek sorumlusu sizsiniz, bunu siz seçtiniz.
  1
  magic 24 gün önce ~ 24 gün önce
  kesinlikle +1. bu içki içen birinin direksiyonda uyuyup kırmızı ışıkta kariıya geçen birini ezip sonra da aileden uyumuşum kusura bakmayın diye özür dilemesine benziyor. e uyuyacağını biliyordun zaten aq niye içtin o zaman. ha bilinci kapalı kıza çakan biri de orospu evladının tekidir. ama bu demek değil ki kızın hiçbir sorumluluğu yok. yanında onu eve bırakabilecek güvenebildiği biri olmadan, ya da daha önce içtiğine şahit olmadığı tanımadığı bir insanla içki içmek de onun aldığı bir sorumluluk.
 • 0
  circlepit 25 gün önce
  gavat mıyız affedelim...
 • 0
  anarchist 25 gün önce
  çocugu bulup sende beraber ol ödeşin
  0
  darzuj 25 gün önce
  hahahahaha 👏👏
 • -1
  izetaltinmeseninbeni 24 gün önce
  bu aldatmak değilde, bildiğin kıza tecavüz kategorisine giriyor. he kız bu olanlardan pişmansa bundan sonra ayağını yorganına göre uzatması gerektiğini bilecek. ayrıca her sakallıyı da babası sanmaması gerek. tabi düzmece bir hikayede olabilir. başkasından duymanı istememiştir kendisi bir komplo teorisi ile durumu bu şekilde izah etmiştir. bu devirde insan bulmak zorken birde öyle içmeler filanlar çok sıkıntı.

 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  579 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  magic

  banabubade
  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)
  • kural dışı açılan başlıklar değiştirilecektir.