insanüstü türk

  12
  karaatli 21.4.2020 16:54
  bir kaç ırkçı köpeğin birlikte kurduğu faşist ideolojik insta sayfası.21.yüzyılda hala insanların 300 yıl önce zorla kazandığı hakları geri almaya meraklı birilerinin olduğunu görmek oldukça üzücü.demokrasi düşmanı,ırkçı,militaristfaşist,totaliterist bu sayfayı gördüğünüz her yerde spamlamanız önemle rica olunur.yangına su taşıyan karınca misali
 • 1
  cagrialaf 21.4.2020 17:30
  senin yazından sonra kendilerini araştırdım vermek istedikleri bazı mesajlar radikal ama yanlış değil ( sadece son bi kaç gönderilerine bakabildim.) şimdi sen hangi yönden bu topluluğu eleştirdin anlamadım ? nesi yanlış buraya fotoğraflarla örnek gösterebilir misin ? tavrın biraz taraflı gibi geldi.
  1
  karaatli 21.4.2020 17:32
  adamlar demokrasinin türk toplumunu böldüğünü iddia ederek demokrasi düşmanlığı yapıyor,gen testi ile ırkımızın kayıt altına alınacağını ve ırka dayalı bir hkuk olacağını vs... söylüyor ve sen bunları normal mi buluyorsun?
 • 1
  cagrialaf 21.4.2020 17:36
  şimdi sen konuyu ne onlara ne de bana çevirme. ben sayfalarında türk ırkının eski islam anlayışını benimsemesi gerektiğini ve teknoloji ışığında geçmiş ile olan kavganın bitip yüce türk ırkının bir aydınlanma içerisine girmesi gerektiği görüşünü savundukları mesajları da var. madem böyle bir entry giriyorsun sebeplerini de sunman lazım.
 • 0
  karaatli 21.4.2020 17:37
  pki
  1
  cagrialaf 22.4.2020 00:53
  bende peki yazdıktan sonra bir şey atacak zannediyordum. tam da beklediğim gibi yukarıya girilmiş entry arkası boş ve hala yetişmemiş, olgunlaşmamız ideolojik gelişim sürecinin yarattığı derin yaradan akan kandır diyebilirim. kelimelerinin ardına bakıldığında az çok neyi savunduğunu belli etsende genelleme yapmadan ve senin yaptığın gibi direkt karşı muhatabı hedef almaya yönelmeden fikrin konusunda seninle tartışacak olursam;

  yukarıda ki entryde adı geçen sayfayı yeteri kadar inceledim ve şu kullandığın kelimeler ile uzaktan yakından alakaları olduğunu zannetmiyorum. böyle bir kitlenin böyle kelimeler ile alakası yok kendileri hayat enerjisinin teknolojiye adanması gerektiği fikrindeler. bu harcanan enerjide kendilerine kuvvet verecek ve teorik olarak kartopu etkisi ile gelişim gösterilecek. sırf türk lafını ağızlarından düşürmüyorlar diye bir takım kimselere bu tarz yaftalar yapıştırmak hoş değil. iyi forumlar :)
 • 2
  bablisok 21.4.2020 21:56
  üstün ırk yoktur cahil toplum vardır
  0
  kayipunicorn 21.4.2020 22:03
  +1
  0
  cagrialaf 22.4.2020 00:59
  bilge toplum antik yunan'da kaldı puvom
 • 5
  hedap 21.4.2020 22:27 ~ 22:39
  demokrasi düşmanı değiller. demokrasi düşmanı olmaları için ülkede gerçek anlamda bir demokrasi uygulanıyor olması gerekir ki gerçek anlamda bir demokrasi olması için öncelikle tam anlamıyla bilinçli, eğitimli ve donanımlı bir toplum olması gerekir.
  henüz bu seviyeye gelemedik. böyle bir ortamdan demokrasiden bir sonuç almayı zaten bekleyemeyiz. halkın bir kısmı seçim yapıyor seçiyor, diğer kısmı de seçileni linç etmeye çalışıyor.
  orada bulusulmasi gereken yer ülkenin devletin ve milletin menfaatleri olması gerekirken tam tersine kişilerin ve seçilmesi istenen liderlerin ve onların fanatik taraflarının, simsarlarinin ve liyakattan uzak bir şekilde kümelenen asalak üyelerinin, kan emicilerinin çıkarlarını korumak üzere kesişmek oluyor. hadi çıkın hayır böyle değil diyin, diyemezsiniz abicim.
  dua edin ki araplar gibi bir alt ırk değiliz ki şuan bunun için her şeyden feragat edip allahuekber deyip birbirimizi topyekûn öldürmeye ve bir taraftan öldürme yoluyla baskın çıkmaya çalışmıyoruz.

  her ne kadar onların görüşleri kadar katı olmasam da evet yönetime gelecek kişilerin "seçilme özgürlüğü" belirli kısıtlamalar ve kıstaslar içermeli.
  bulut denen bir şey diyen adamlar, demokratik yollarla seçilen bir başbakanın yetkisi ile direkt olarak, sırf o onu istediği için ulaştırma bakanı olamamali mesela.
  bunu istemenin neresi demokrasi düşmanlığı?
  hadi şak diye geçelim demiyor zaten adamlar böyle böyle bir geçiş süreci olmalı.

  ki bir türk'ün, atatürk gibi türk milliyetçisi olması fasistlik değildir. vatansız ve milletsiz mezopotamya eşeklerinin gözünde öyle olabilir ki o da kimsenin zerre sikinde değil zaten. onların gözünde faşist olmak veya olmamak bilinçli bir türk'ün kafasına takacağı en son şey olur.

  cumhuriyet kurulurken de arap kalıntısı tüm devlet geleneği, örf adetleri temizlenmiş, türk milletini özünü ve ruhunu kaybetmesine neden olan arap milliyetçiliği içeren baskı kaldırılmış ve özgürlükçü bir inanış ve özgürlükçü bir islam anlayışı "emir edildiği gibi" uygulanmaya başlamıştır. bugün de topyekûn mezheplerin toplum üzerinde ki baskıcı unsurlarını ortadan kaldırdığin zaman zaten otomatik olarak din ticaretini ve insanların din ile afyonlanmasini ve kullanılmasini önlemiş olursun ki türkler'in osmanlı devleti döneminde pek çok yönden batıdan geride kalması, rönesans gibi bir atılım yapamamasi da zaten bu mezhep baskıları yüzünden olmuştur.
  ayrıca spamlamamizi istememiz gibi bir acziyete düşmen komik.
  anti demokratik olduğunu iddia ettiğin kişilere bunu söylemen de ironik.

  ekleme: önceki adları da transhumanist türk
  yani faşist anlamda değil:) insana ve insan vücudunun çeşitli bilimsel ve teknolojik yöntemlerle geliştirilmesi ve diğer insanlardan üstün olma durumu. bunları da bir türk olarak istedikleri için görüşlerine sonradan insanüstü türk dediler. eğer bir gün misal ingilizler bir şekilde böyle bir gelişme sağlar ve kendilerini bu şekilde (ne kadar futurist veya ütopik bir düşünce de olsa) geliştirirler ise -crysis'te ki nomad gibi- tabi ki de doğal olarak insanüstü olur ve hatta olur-lar.
  ha bunları istemek ve hayal etmek hoşuna gitmiyorsa veya çok uçuk geliyorsa takip etmezsin biter gider. ama bu kadar boş yapmaya değer miydi? kesinlikle hayır:)
  1
  asfalttakiruh 22.4.2020 18:34
  çok güzel anlatmışsın ellerine sağlık alkışladım yazını baya baya ayağa kalkıp şak şak şak diye alkışladım