puiverion [bölüm-1]

  28
  plumerion 19.1.2018 04:21 ~ 18.5.2018 14:00
  zaman dilimi= ms (milattan sonra) 500-600 lü yıllar
  evren-plumerion'un yansıması (puiverion)
  darkier'e teşekkür ediyorum. onun yazısı olmasa muhtemelen ben de bunu yazmamış olacaktım.

  not: isim karmaşası ikinci bölümden itibaren düzeltilmiştir√ bu yüzden bir bölümlüğüne sabretmenizi rica edeceğim (=

  8-bit önündeki kağıt tomarlarına bir heykelmişçesine bakakalmıştı, kısa bir süre içinde bedeni titremeye başladı. lakabı gözlüklükedi olan öğrencisi tedirgindi "p-profesör?" diye mırıldandı sessizce. profesör 8-bit öfkeyle masaya vurunca gözlüklükedi irkilerek geri çekildi. masadaki kağıtların dağılmasına aldırış etmeyen profesör "kimse geleceği göremez! büyücüler bile!" diye bağırarak kapıya yöneldi. "büyücülerin canı cehenneme!" çıkarken kapıyı çarpmayı da unutmadı.

  vanar'ın en büyük kütüphanesi, insan ırkının en önemli bilgi kaynaklarından biri olan, "ladin kütüphanesi"büyük savaşın ardından profesör 8-bit'e ait olmuştu. yanına sadece en güvendiği iki öğrencileri olan gözlüklükedi ve madam_aylak'ı alan profesör, büyüden nefret etmesine rağmen bu kutsal kütüphanenin güvenliği sağlaması için büyücü oschemat ile uzun süreli bir anlaşma imzalamak zorunda kalmıştı.
  "anlaşılan bizimki yine sinirlenmiş" dedi büyücü oschemat. koyu mor pelerini başı ve gözleri dahil bütün bedenini kaplıyordu "mevzu nedir?"
  "geleceği gördüğü iddia edilen genç bir kızın kayanefesi düzlüklerinde olduğu hakkında gezinen dedikodular gerçekmiş. profesör de bir insanın gece gündüz demeden büyü olmadan geleceği nasıl görebileceğini bulmaya çalışıyor." dedi gozluklukedi.
  oschemat şaşırmıştı "geleceği görebilen bir büyücünün varolduğunu sanmıyorum, ancak bahsettiğiniz kız her kimse ona şimdiden acıyorum, profesörün eline geçse anında kızın beynini incelemek için hayatını hiçe sayabilir.
  gözlüklükedi tam ağzını açacaktı ki madam_aylak içeri daldı. "duydunuz mu! kahin'i kayanefesi düzlüklerinde görmüşler!"
  büyücü oschemat sessizce köşesine çekilirken gözlüklükedi "8-bit ile çalışırken bunu duymamam mümkün değildi" dedi.
  "pekala!" diye bağırdı madam_aylak "kızı bulmaya gideceğim! size kolay gelsin." lafını bitirir bitirmez girdiği kapıdan çıkmak üzere hareketlendi ancak oschemat parmağını şıklatarak basit bir büyü yaptı ve kapı genç akademisyenin yüzüne kapandı. "8-bit'le olan anlaşmamıza göre, kütüphanenin yanında sizlerin de güvenliğini sağlamalıyım, yani kütüphaneden ayrılamazsınız."
  madam_aylak kaşlarını çatmıştı,'evet, okumayı her şeyden çok seviyor olabilirdi, yine de bu maceracı ruhuna engel olamazdı. "evet, geceye kadar bekleyin sadece..." diye mırıldandı, kimsenin duymayacağından emin olduğunda.


  handaki masada kart oynayan suikastçinin asıl amacı kumar veya içmek değildi. o, sadece bilgi istiyordu, ancak dikkatli olması gerekiyordu. kara pelerinin ve kukuletasıyla gizlediği yüzünden dolayı onu kimse tanıyamazdı dışarıda. suikastçi @darkier'in pelerinin altında, kollarından bacaklarına kadar birçok hançer vardı. ölümün elçisi olduğu halde onun da prensipleri vardı, asla gelişigüzel öldürmezdi. suikastçiler teşkilatı olan "kızılkara"ya katılmadan önce bir yemin etmek zorunda kalmıştı ve bu yeminini kanla mühürlemişti.

  "akşama kadar seni bekleyemeyiz kara pelerinli!" diye bağırdı "@adamlar" o usta bir kumarbazdı. darkier hiç şansı olmadığını biliyordu. yine de bilgi veren ozan gelene kadar, sıradan bir yolcu gibi görünmesi gerekiyordu. hanın sahibi @caytiryakisi adında iri yarı pala bıyıklı bir adamdı. civarda gerçekten de ondan lezzetli çay sunabilen başka bir han bulunmuyordu.
  "buraya bir çay daha alayım" dedi darkier ve elindeki kartı masaya koydu, kaplan gelmişti ona. bardağın kalan çaydan son yudumunu alan 'adamlar' sırıttı ve elindeki kartı masaya fırlattı. "ejder.... bu sekiz altın irin eder dostum" dedi. darkier karşısındaki adamı bir anlığına da olsa saniyeler içinde öldürebileceğini düşündü. ancak bu olasılık dahili bile değildi. 8 altın irini adamlar'a uzatırken gayet sakin görünmeye çalıştı. o esnada han sahibi caytiryakisi elinde tavşan kanı bir çayla çıkageldi ve babacan bir tavırla gülümseyerek darkier'in kulağına fısıldadı. "yerinde olsam onunla daha fazla oynamazdım, kart oyununda yenildiğini gören olmadı henüz" ardından çayı masanın üstüne bırakarak " bu seferki benden olsun" diyerek işine döndü.

  ozan sonunda hana gelmişti. "merhaba dostlarr!!" diye neşeyle içeri giren hellomyfriend, her ne kadar mutlu görünse de büyük sıkıntıları vardı, hasta kız kardeşini iyileştirebilemek için çok paraya ihtiyacı vardı ve bu parayı hanlarda şarkı söyleyerek ve tabi ki , yeraltından getirdiği haberleri herkese anlatarak kazanıyordu. yaptığı aslında tehlikeli bir işti ama kız kardeşi için canını bile verebilirdi.

  yaklaşık kırk dakika geçti ve sonunda şarkılarına son veren ozan anlatmaya başladı. suikastçi darkier pür dikkat dinlemeye koyuldu. yarım saat içinde geleceği görebilen kızın , siyahlar içindeki uzun saçlı ve iyi dövüşebilen (hellomyfriend'in anlattığına göre, 7 muhafızı alt ederek kaçabilmeyi başarmış") bir erkekle birlikte kayanefesi düzlüklerine kaçtığını ögrendi. bilginin üzerine hemen ayrılarak ilerde kendini ele verebilme gafletine düşmek istemiyordu, biraz daha oyalandı, ardından caytiryakisine selam verip handan ayrılıyordu ki, ondan önce birisinin ayrıldığını fark etti. usta kumarbaz adamlar'dı bu.

  yeraltının lordu olarak bilinen gaddarus halk arasında "zebani" olarak anılıyordu. onun dostları insanlar değil canavarlardı, gücü sayesinde canavarlarla iletişim kurabilen , ucu geniş, alevli bir mızrak kullanıyordu. bedeni diğer insanların aksine kıpkırmızıydı ve siyah dövmelerle kaplıydı. kor'dan tahtında oturan gaddarus önündeki gözsüz kara yaratıklara emretti "o kızı bulup bana getirin!" herkes gibi o da kendi emelleri adına kullanmak için geleceği görebilen kız'ı istiyordu. canavarlarının en büyük düşmanı ise gök sarayı'nın son mirasçısı kraliçe besiktasli idi. genç de olsa emrinde birçok askeri olan kraliçenin ordusu yeraltından gelen canavarları gördükleri yerde imha etmeye yeminliydiler. eğer besiktaslı ondan önce kıza ulaşırsa bu onun sonu olabilirdi. "peki ya önce ben ulaşırsam..." derken ağzından kara duman çıkıyordu gaddarus'un her an alev kusacakmış gibi duruyordu. bilinen bir gerçek varsa o da şu idi "gaddarus sandığınızdan çok daha tehlikeliydi"

  kurtlarından dilinden anlayabilen kız, her ne kadar saraydan ve şehirdeki insanlardan nefret etse de kraliçe besiktasli'nin en yetenekli askeri olan @bizanskurdu ile görüşmeyi kabul etmişti. yaklaşık 15 askerden oluşan birlikle gelen komutan bizanskurdu, geleceği görebilen kızı shewolf'un kurtlarının üstün koku alma kabiliyeti ile çok daha kolay ele geçirebileceklerini ve bu yüzden kraliçenin ona ittifak teklif ettiğini adeta bir elçi ustalığıyla anlattı. iri ve yeleli bir kurdun üzerinde oturan shewolf kaşlarını çatmıştı, onun da ardında 15 'e yakın kurt vardı. bir de usta okçu ve bir orman korucusu olan @hedap... "şehirlilerle asla anlaşma yapmam" dedi ve asi bir tavırla kurduyla birlikte yönünü çevirdi, onun cümlesinin ardından kurtları önce hırlasa da ardından onu ve korucu hedap'ı takip ederek oradan ayrıldılar. bizanskurdu tecrübeli bir askerdi. sadece gülümsüyordu ve shewolf'a ısrar etmeye tenezzül' bile etmedi. "kızı bizden önce ele geçiremeyeceksin shewolf..." diye içinden geçirirken, kurtların hanımı "bashettikleri bu kız eğer geleceği görebiliyorsa... ona sahip olan kişi elinde inanılmaz bir güç barındıyor olacak." diye düşünüyordu. asla masum bir kızı alıkoymazdı ancak bu sefer iyi niyetine kısa bir ara vermesi gerektiğini düşündü...

  ... çünkü şu sıralar puiverion'da güç herkesin gözdesiydi.

  ilk kurgu'da rol oynayan yazarlarımız;

  (pi: @gozluklukedi) (pi: @shewolf) (pi: @adamlar) (pi: @darkier) (pi: @caytiryakisi) (pi: @bizanskurdu) (pi: @besiktasli) (pi: @gaddarus) (pi: @hellomyfriend) (pi: @hedap) (pi: @oschemat) (pi: @8bit) (pi: @madam_aylak)
 • 8
  plumerion 19.1.2018 04:24
  sevgili arkadaşlar, bu hikaye puiv'in bütün üyelerine armağanımdır.
  değerli yorumlarınızı bekliyorum =)

  gece 3 gibi yazmaya başladım tam 04:19'da bitirdim. akılalmaz bir şekilde hikaye adeta kendi kendini yazıverdi =)
  işler sanırım bu noktadan sonra kızışıyor ve "bir sonraki bölümde neler olacak?" diye sorarsanız inanın cevabım "hiçbir fikrim yok" olacaktır çünkü elime alıp yazmaya devam ettiğimde sanırım aklıma gelmeye başlayacak kurgu.

  şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. herkese keyifli günler diliyorum.
 • 1
  asabidoktor 19.1.2018 07:57
  oh oh başarılı :)) neredeyse bir çok yazar yazılmış geniş bir hikaye. umarım hikayenin devamında bizede yer kalır :))
  0
  plumerion 19.1.2018 12:18
  çok teşekkür ediyorum. olmak istediğiniz karakter hakkında çok kısa bir bilgi verebilir misiniz? özel mesaj yoluyla.

  belki şu an olmayabilir ancak elimden geleni yapacağım, yeni arkadaşlar için de.
  0
  asabidoktor 19.1.2018 18:52
  hayır teşekkürler şaka yapmıştım :)) öncelik popüler yazarlarda
  0
  plumerion 19.1.2018 19:19
  aslında mesele popûlerlik değil. önceden içerikler aracılığıyla iletişimim olan yazarlardı bunlar =)
  0
  asabidoktor 19.1.2018 20:16
  bak o kadar aktif değilim ama şurada yazdıklarının bir çoğunu görmüşümdür bir kaçı ile muhabbetim olmuş ve iyi biliyorumdur :) gelecek hikayende beni yazarsın inşallah diyelim :)
 • 1
  venomzehiri 19.1.2018 07:59
  kadrosu geniş konu anlatım biçimi çok iyi olmuş :)) başarılı
  1
  plumerion 19.1.2018 17:29
  aslında biraz daha aktif olsanız veya aynı konularda birkaç kez karşılaşmış olsaydık, karakter oluşturmamda çok daha efektif sonuçlar alabiliriz.


  ilk bölümde ismi geçen yazarları böyle tanıdım =)
 • 2
  shewolf 19.1.2018 08:19
  çok güzel olmuş, sanırım darkiere yeni bir rakip çıktı :d
  1
  plumerion 19.1.2018 12:22
  aynı takımdayız biz =]
  müttefikiz √
  2
  shewolf 19.1.2018 16:00
  adamsın :))
  2
  plumerion 19.1.2018 17:53
  o zaman bu da benden gelsin.

  https://www.puiv.com/i/YO4U2Z2P
  0
  shewolf 19.1.2018 17:57
  yaa :))
 • 2
  bizanskurdu 19.1.2018 08:21
  valla harika olmuş okurken çok eğlendim. tabi bu sadece bir giriş hikayenin devamını merakla bekliyorum.

  komutan bizanskurdu. askerrrr!!!
  1
  plumerion 19.1.2018 12:21
  beğenmenize sevindim, rolünüzden memnun musunuz peki =] yaklaşabilmiş miyim?
  0
  bizanskurdu 19.1.2018 18:30
  ben çok sevdim, hayalimdeki rol bu olabilir :d
 • 1
  madam_aylak 19.1.2018 09:56
  bunun devamı gelsin. çok iyi. üstelik yazarların olması olayı eğlenceli yapıyor. ben okurken çok eğlendim. şu kahin kızı bulmam lazım 🤓
  1
  plumerion 19.1.2018 12:23
  maceracı olmak isteyen akademisyen =}

  rolünüzden memnun musunuz? tutturabilmiş miyim ?
  1
  madam_aylak 19.1.2018 12:32
  samimi söylüyorum bi ara bu plumerion beni ne ara analiz etti diye korkmadım değil 😀 cuk oturmuş
 • 1
  besiktasli 19.1.2018 10:06 ~ 10:26
  bilim kurgu okumaya bayılan ben kendimi böyle bi hikayenin içinde buldum. diğer kahramanların da tanıdık olması falan çok eğlenceli. cidden çok güzel olmuş. dan brown okur gibi okudum valla.
  1
  plumerion 19.1.2018 12:25
  teşekkür ediyorum, bakalım neler olacak =^)
 • 1
  hellomyfriend 19.1.2018 11:48
  ben nerdeyim onu gosterin orayi okiyim bir tek. saka 😄
  1
  plumerion 19.1.2018 13:42
  bu bölümün moderatörü bile okumazsa kim okuyacak ama =d
  0
  hellomyfriend 19.1.2018 13:58
  sıkıntı yok, yalnız 7 muhafız +1 komutan orayı düzeltirsek güzel olucak
  1
  plumerion 19.1.2018 14:08 ~ 14:08
  hmm... hocam bunu birazcık daha açabilir misiniz?
  0
  hellomyfriend 19.1.2018 14:12 ~ 14:12
  hobi olarak komutan dövüyorum

  he şimdi anladım 7 muhafızı döverek geldi demişsin oraya komutan ekle diyorum komutan tokatlıyorum çavuşa uçan tekme
  0
  plumerion 19.1.2018 14:14 ~ 14:19
  pardon hocam.... orayı tam anlayamamışsınız.

  siz ozansınız yahu asker değil, dengeli olmalı. kimseyi dövmediniz =d
  sıradan insanların ulaşamadığı bilgilere ulaşabiliyorsunuz tehlikeli yollardan da olsa. orada 7 muhafızı alt eden henüz bahsedilmemiş bir karakter.
  1
  hellomyfriend 19.1.2018 14:22
  tamam ben dövdüm onları... artık öyle :d
 • 5
  hedap 19.1.2018 12:05
  aferin sana dişi kurt. zaten bizans kürdünun tipini hic beğenmemistim.
  2
  shewolf 19.1.2018 16:02
  sanırım sen kurt adamsın yanlış anlamadım umarım :d
  2
  hedap 19.1.2018 16:12
  taşeron olarak çalışan korucuyum ormanda:)
  1
  shewolf 19.1.2018 16:17
  olayın kahramanı kim acaba miracle falan çıkıyormuş bide :d
  1
  plumerion 19.1.2018 16:32 ~ 16:33
  abi süper be =]
  yoruma bak √
  1
  velet 19.1.2018 20:20
  gold yorum ✓
 • 1
  gaddarus 19.1.2018 12:38
  çok sürükleyici ve akici bir dille yazmişsin gayet başarili olmuş kötü rolü bana verdiğin için teşekkürler en azindan hikayanin sonunda ölücem :)
  2
  plumerion 19.1.2018 12:40
  sıradan sonları ve olay akışını sevmem ancak =)

  spoiler vermek de istemem.
  0
  gaddarus 19.1.2018 14:10
  siradan değilse demek ki ben kazanicağim bu sefer :))
  1
  plumerion 19.1.2018 14:11
  istediğiniz tahminde bulunabilirisiniz=)

  çünkü ilerisi hakkında şu an hiçbir fikrim yok , çok ciddiyim.
  0
  gaddarus 19.1.2018 14:12
  tamam işte fikir veriyorum ben de :))
  1
  plumerion 19.1.2018 13:44
  bir de yazmayı unutmuşum, sanırım burada kötü niteliğe sahip olan tek siz değilsiniz gibi fark ettiyseniz =]
  0
  gaddarus 19.1.2018 14:09
  farkindayim ancak en çok beni övmüşsün :))
 • 1
  presath 19.1.2018 13:14
  başarılar hosuma gitti kardeşim
  0
  plumerion 19.1.2018 13:15
  çok teşekkür ederim, sizin de yukarıdaki tarzdaki gibi , olmak istediğiniz karakter tiplemesini çok kısa bir şekilde özel mesaj ile göndermenizi isterim =}
  0
  presath 19.1.2018 13:23
  konuyu bilmiyorum kanka ama yagmur tanrisi olayi var ya satherion, hikayenin boyle bi girdisi varsa eklersin ahah
  0
  plumerion 19.1.2018 17:31
  büyücü havası sezdim biraz sanki =}
 • 0
  plumerion 19.1.2018 14:55
  akşama daha çok yorum bekliyorum :)

  hepinizin fikirleri çok önemlidir.
 • 2
  oschemat 19.1.2018 15:30
  oturun oturduğunuz yerde benim başıma iş açmayın
  1
  plumerion 19.1.2018 16:30 ~ 16:33
  sinirinizi bozarlarsa, çeker gidersiniz kütüphaneden sayın büyücü =]
 • 1
  karakedi6 19.1.2018 18:41
  kendi karakterlerini oluştur,yazarların kullanılması hikayeyi bölüyor sürüklemiyor.
  0
  plumerion 19.1.2018 18:42
  kendi karakterlerimi oluşturduğum kurgular da var elbette ancak.
  "puiverion" başlıktan da belli değil mi?
  0
  karakedi6 19.1.2018 18:48
  belli de hikayenin ilerleyişinde değişik adlı bir yazar hikayeyinin sürekleyiciğini azaltıyor.
  0
  plumerion 19.1.2018 19:20 ~ 19:20
  hangisi olduğunu sorabilir miyim =)
  0
  karakedi6 19.1.2018 19:23
  yazar olarak değil yazarlar olarak bazı yazarların nicki türkçe bazılarınınki ingilizce dikkat dağıtıyor.
  0
  plumerion 19.1.2018 19:24
  haklısınız, peki isimler dışında yorumlarınız da varsa alabilir miyim?
  0
  karakedi6 19.1.2018 19:37
  paragraflar arası geçişler hızlı,biraz daha gelişme uzatılabilirdi. onun dışında beğendim.
  0
  plumerion 19.1.2018 23:50
  hocam buna devam edersem, mecburen bu hikayelik türkçe isimleri de kullanmaya devam etmem gerekecek.isimler hakkında dediğinizi bundan sonrakilere saklasam , sizin için sorun mu acaba?
  1
  karakedi6 19.1.2018 23:53
  artık bu bitti yenilikler sonrakilere :)
  0
  plumerion 19.1.2018 23:54
  anlayışınız için saolasıniz =)
  0
  velet 19.1.2018 20:22
  karakediye katılıyorum böyle bir hikayeye en çok yabancı nicke sahip yazarlar yakışırdı. çünkü merionun yazdığı yazı biraz doğa üstü güçler içeriyor.
  0
  plumerion 19.1.2018 20:35
  türkler fantastik kurgu yazamaz mı hocam =(
 • 1
  horseman 27.1.2018 18:05
  şampiyonlar ligi gibi kadro nereden ne çıkacağı belli değil sürprizlerle dolu bi hikayeye benziyor 😀
  1
  plumerion 27.1.2018 18:05
  bakalım neler olacak ;)
 • 2
  darkier 19.4.2018 22:34
  bil bakalım şu an kahvesiyle kim okuyor :) kurgu olmuş ama ne kurgu!
  0
  plumerion 26.4.2018 01:27
  puvom, yorum bıraktığınızı görememişim ~

  bildirim sistemine bir göz mü atsak (; kurguyu beğenmenize çok sevindim √
 • 1
  severustan 26.4.2018 01:39
  baya ilginç bir kurgu olmuş, tebrik ediyorum arkadaşım.
  1
  plumerion 26.4.2018 01:43
  teşekkür ediyorum (=
 • 1
  ghostrider 18.5.2018 14:27
  suikastçi rolü darkiere,
  kötü rolü de gaddarusa yakışmış.
  0
  plumerion 18.5.2018 14:31
  kimin iyi kimin kötü olduğunu erken yargılamamalıyız (;
  0
  ghostrider 18.5.2018 14:34
  diğer bölümleri okumalıyım. :d
 • 2
  aydakigunes 16.7.2018 19:52
  harika bir kurgu olmuş :) ilk bölümden heyecanlandım.
  aslında bu hikayeyi daha önceden görmüştüm sanırım, ancak bu yazarları o zaman tanımıyordum muhtemeldir ki ilk zamanlarımdı burada.
  ancak şimdi okuyunca daha da bir haz aldım. diğer bir bölüme uçuyorum :))
  1
  oschemat 16.7.2018 19:59
  tüh okuyacağını bilsem kendimi daha çok tanıtırdım.

  (pi: @darkier)'de bu tarz olmasa da bi iki hikaye yazmıştı, interaktif puiv ismi ile. okuyabilirsin istersen, belki de okumuşsundur
  1
  aydakigunes 16.7.2018 20:01
  ona da denk gelmişimdir.
  hatırlıyor gibiyim ancak bir daha okuyacağım.
  keşke böyle bir yere dönüşse puiv. yazarların ilginç hikayelerini çokça okusak :)
  2
  oschemat 16.7.2018 20:04 ~ 20:04
  (pi: @puivundik)'in hikayeleri olsun, (pi: @kumrengi)'nin kısa korku hikayeleri olsun daha hatırlamadığım yazarların hikayeleri olsun, ha bir de atlayamam tek başına hikaye olan (pi: @hellomyfriend) olsun bi ara gayet iyi takılıyorduk. belki şimdi de vardır ama aralarda kaçıyordur
  1
  aydakigunes 16.7.2018 20:09
  (pi: @kumrengi) kullanıcısının hikayelerini duymuştum.
  yani hikaye yazdığını.
  rast gelmedim. tam da okuyacak kitabım kalmadığına yakınırken harika hikaye önerileri aldım.
  hepsini okumaya çalışacağım.
  1
  puivundik 25.7.2018 19:29
  ne olmuş ne olmuş 😂😂
  1
  oschemat 25.7.2018 23:59
  arkandan konuşuyoruz ya ne olsun
  1
  puivundik 25.7.2018 23:59
  teşekkür ederim 😂😂 unutulmadığımı gördüm
  1
  oschemat 26.7.2018 00:00
  sende kaç yüz milyon bildirim vardır şimdi yeme bizi
  1
  puivundik 26.7.2018 00:01
  3 :( sadece üç yazıyla da rakamla da 😂😂
  1
  oschemat 26.7.2018 00:02
  😂😂 3'ün biri benim yani
  1
  puivundik 26.7.2018 00:04
  ahahahahaha bro olay tamamen öyle değil ya 😂😂 ama bir nevi de öyle
  0
  plumerion 16.7.2018 23:28
  eksiklerle dolu bu ilk bölümden dahi hoşlandıysan ne mutlu bana puvolin (=