4
puiv'in ortaya çıkışı
puiv m.ö 1345 yılındaki bir örgütlenmeye ön ayak olmuş adamın adıdır. büyücüler toplanıp toplanıp büyüler yapıyorlar insanların canlarını mallarını tehdit ediyorlardı. ta ki o doğana kadar... asıl adı hubun olan bu adam büyüdüğünde büyücüleri bir ağla balık tutar gibi yakalamış ve hepsini yaktırmıştır. ne diyeceğini bilemeyen halk heyecanla puiv puiv diye sevinç naraları atmış, adamın adı puiv olarak kalmıştır. efsaneye göre puiv o gün yaktığı büyücülerden birinin kızı tarafından kandırılıp bir gece uykusunda boğularak öldürülmüştür. afrikanın çöllerinde yaşayan ulapushtlahr adlı kabile bu olayın yıldönümüne denk gelen 2 nisan'ın öncesinde ve sonrasında oruç tutup kurban keserler. fakat o etleri yemezler. yerlerse büyücülerin onları lanetleyeceğine inanırlar.
mutlu puivler...
 • 2
  thelastman 1 yıl önce
  mutlu puivler kardeşim
 • 4
  tombalaci 1 yıl önce
  bir başka rivayete göre puiv diye bir internet sevdalısı varmış. öğretmeni puiv'e "sen aptalsın" deyip okuldan kovmuş. puiv de "bekleyin lan bir gün hepiniz benim siteme gireceksiniz" demiş. sonra burayı yapmış. elleri dert görmesin.
 • 1
  mondragon 1 yıl önce
  kız kulesi nin gerçek adı aslında puiv kulesiymiş hezarfen ahmet çelebi de galata kulesinden değil puiv kulesinden atlayarak uçmuştur
 • 1
  kullanici 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  1453'te istanbul, fatih sultan mehmet tarafından fethedilmeden bir gün önce istanbul'a(o zaman konstantinopolis tabi) gizlice girip ertesi günkü fetih hareketine ön hazırlık(suikastler, faili meçhuller) yapmış grubun ismidir. çok sık duyulmaz aslında bu hikaye. ama fsm'nin yazılarının arasında bu gizli örgütten bahsedilmektedir. istanbul fethedildikten sonra da puiv örgütü ortadan esrarengiz şekilde kaybolmuştur. görevi tamamladıklarında intihar ettikleri söylenmektedir.

  puiv hakkında farklı rivayetler de halk arasında kulaktan kulağa, dilden dile dolaşmaktadır.
 • 1
  hukuk582 1 yıl önce
  haçli seferleri sirasinda sefer yapan hacılara puiv denirmiş.
 • 1
  vasiliagayev 1 yıl önce
  puiv adamdir büyücüler yalandır
 • 1


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...