2
erkeklere huri verilecek peki ya kadınlar? sorusuna cevap

Evet beyler çokça merak edilen bir soru. Kuran'da erkeklere cennette verilecek güzel yüzlü hurilerden bahsedilir. Ama kadınlar için bu tür ödüller yazılmamıştır. Nedeni nedir peki?

Tarih boyunca ve özellikle günümüzde erkeklerin namahreme aşırı bir şekilde maruz kaldıkları yadsınamaz bir gerçektir. Peygamber efendimizin ümmeti için en korktuğu şeyin "utanmazlık" olduğunu belirttiği halde birçoğumuz bunu artık sıradan bir aktivite olarak görüyoruz ve kadınları rahatsızlık duymadan izleyebiliyoruz.

Kuran-ı kerim'de Ali-imran suresi 14. ayette "insanlara kadınların sevgisi, çekici hale getirildi" denmektedir. Bu Allah tarafından içimize işlenmiştir. Ama imtihanın sırrı da burada yatmaktadır.

Bir kadın gördüğünde başını önüne eğip "Allah benim için daha iyisine sahip" diyerek haramdan sakınan kişiler elbette ödülü haketmiş olacaklar.

100 erkek ve 100 kızdan oluşan ergen grubuna yöneltilen soruya verilen cevap aslında bu konuya daha çok açıklık getirecektir. Soru şu: "istediğin herhangi birşeyi, istediğin kadar herhangi bir sınırlama olmadan sahip olabilseydin ve dini sorumluluğu da olmasaydı ne isterdin?"

100 erkeğin hepsi incici ruhuyla tek popüler cevap vermiş beyler : ) tabi ki kadın

Ama ilginç olan kızların cevabı. Nerdeyse hepsi farklı cevaplar vermiş. Kimi midilli istemiş, kimi annesini istemiş, bazıları sevdikleri erkeği istemiş.

Deneyde de görüldüğü gibi erkeklerin kadınlara olan ilgisi kadınların erkeklere olan ilgisinden çok daha fazladır. Ve Allah da kendimize hakim olursak vereceği ödül olarak da en çok istediğimiz şeyi vaat etmektedir. Peki ya kadınlar ne olacak?

Arapça da bir söz vardır beyler. "Nice sükut, sözden daha değerlidir." Allah bu konuda sessiz kalmıştır ama ödül yok demek için değil, ödül kelimelerin ötesinde olduğu için...

Bazı ayetlerde "Feecruhu alellah" yani "Bu amellerin karşılığı Allah'tadır." Allah bu durumu halledecektir demektir. Mesela intikam almaya gücü yettiği halde affetmeyi seçenlerin ödülü tarif edilmemektedir."Karşılığı Allah katındadır"

Aynı durum kadınların alacakları ödül için de geçerlidir. Allah ödülün ne olacağını belirtmemiştir ki bu ödülün tarif edilemeyecek olduğunu göstermektedir. Arkadaşlar cennete girin, hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

 Bunun garantisini bizzat Allah Fussilet suresi 41. ayette vermiştir. Ayette tüm insanlığa seslenerek(kadınlar ve erkekler) şöyle denmektedir : "Orada sizin için canınızın çektiği ve istediğiniz herşey vardır"  

 • 4
  oxygen 1 yıl önce
  Huri kelime anlamı olarak kadın cinsiyetini ifade etmez. Hatta erkek kalıbında gelir. Lakin bu da erkek olduğunu göstermez. Bu sadece bir tanımdır. Hizmetçi anlamındadır. Burda cinsiyetçi düşünmek bozuk bir zihniyete hastır. Hizmetçi, vadedilen cennette istediklerini yerine getirecektir. Ki kaldı ki benim şahsi düşüncem böyle bir ihtiyacın olmayacağı. Çünkü orada çiftleşmenin getirebileceği bir şey yok. Yani böyle bir olay sadece dünyada soy devam ettirmek amacıyla olabilir.
  0
  heisenberg12 1 yıl önce
  Nebe suresi 31-34: Şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır.

  (diyanet meali)
  4
  oxygen 1 yıl önce
  Bu çeviri Kuran'ı Kerim'in belağat ve fesahat sıfatlarına uymaz birader. Yanisi bunu çeviren kişi sanırım bunları göz ardı etmiş. İslamiyette olmayan şeyler bir değişik "alimlerimiz" yüzünden yeterince tahrif olmuştur.
  0
  sporyazari 1 yıl önce
  .
  4
  oxygen 1 yıl önce
  Sözlerime açıklık getireyim. Göğüsleri yeni tomurcuklanmış kelimesini asıl arapça karşılığı yeni ermiş yıpranmamış demektir. Çeviri yapan kişi fesahat ve belağata uygun çeviri yapmaktan kaçınmış farklı bir yol izlemiştir. Ama aynı kelimeyi bıyıkları yeni terlemiş olarak çevirseydi cinsel bir anlam çıkarmayacaktı kimse. Aynı şekilde eğer cinsellik kastedilseydi de huri yerine başka bir kelime kullanılırdi huri cinsellik içeren bir kelime değildir. Ayrıca insan ve cinlerin ve de bilmediğimiz diğer ibadetten yükümlü mahlukatın aynı formda olmadığını da düşünürsek göğüsleri yeni tomurcuklanmış huri nasıl olabilir ve de bu türler cinsel ilişkide bulunabilir?
  Ayrıca diyelim ki huriyi cinsel ve kadın anlamıyla kullandık. Cennete giden kadınlar ne yapacaklar diye sormak gerekir.
  İslamiyette nefsani duygular yenildiğinde cennete gidileceği belirtilir. Nefsine karşı koyamayan kimse bu hisleri yok olana kadar ve işlediği günah hasebince cehennemde yanacaktır.
  Nefsin olmadığı cennette nefis ne kadar aktiftir, bu durumda cinsellik gibi nefsani şeyler ne kadar olabilir ki? Orada olan insan bunu arayabilir mi ki? Orada olan insanin ödülü cinsellik değildir yaratıcıya dönüştür.
  2
  armi 1 yıl önce
  Eğer dediğin gibi huri kelimesi hizmetçi anlamına geliyosa çok mantıklı ve güzel bi açıklama yaptın. Başlığı okuyunca çok saçma gelmişti bana. Belki de bu dediğine inanmak istediğim için inanıyorum. Teşekkür ederim.
 • 1
  deeprc 1 yıl önce
  Cennet de zevk alma olmayacak ki sonuçta sonsuz bir ömür ve aynı hayat olacak ve peygamberin evinde cinsel birsey yapmak imkansız olsa gerek , sonuçta sex çocuk yapmak için var dinde
 • 2
  lethe 1 yıl önce
  "Bir kadın gördüğünde başını önüne eğip "Allah benim için daha iyisine sahip" diyerek haramdan sakınan kişiler elbette ödülü haketmiş olacaklar." azgın düşüncelerle namaz kılma ironisi.

  "100 erkek ve 100 kızdan oluşan ergen grubuna yöneltilen soruya verilen cevap aslında bu konuya daha çok açıklık getirecektir. Soru şu: "istediğin herhangi birşeyi, istediğin kadar herhangi bir sınırlama olmadan sahip olabilseydin ve dini sorumluluğu da olmasaydı ne isterdin?"" Sor bakalım puiv'e 100 erkek çıkacak mı aynı cevabı veren? Bir de gerçek olmayan bir şeyi gerçekmiş gibi örnekliyorsun. Herkes sen değil.
 • 2
  mrcrowley 1 yıl önce
  Erkeğe huri verilmesi de dünyevi bir istektir aslında. Bu cennet tasvirleri bana oldum olası saçma gelmiştir. Ulan madem ölüyoruz, nefsimiz falan filan olmayacak. Ben zaten cennetteyim. Aklım fikrim sekste olacak. Cennet = sınırsız seks bunu mu anlamalıyız?
 • 2
  patateslipuding 1 yıl önce
  Ömer Hayyam'ın bi şiiri vardı, ilk dörtlüğünü alta eklediğim ''Cennet-i ala meyhane mi, kerhane mi?'' diye. Aklıma o geldi bir an.
  'Irmaklarından şaraplar akacak' diyorsun
  Cennet-i alâ meyhane midir?
  'Her mümin'e iki huri' diyorsun
  Cennet-i alâ kerhane midir?
 • 2
  geeksperm 1 yıl önce
  Hocam cennette serbest olan şey burda niye yasak olsun ? Patateslipudingin dediğine tamamen katılıyorum tamda bu nedenle islamın aklıma yatmaması nedeniyle müslüman değilim. Kusura bakmayında 600lü yıllarda belki mantıklı geliyor olabilirde modern çağ ile birlikte hiç bir mantığı kalmayan bir hukuk kitabı benim için. Bana saygı duyduğunuz için teşekkürler . Umarım kimseye bir saygısızlık etmemişimdir
  0
  heisenberg12 1 yıl önce
  "cennette serbest olan şey burda niye yasak olsun" çok yüzeysel bir soru. Öncelikle dünyada yasaklanan cinsel ilişki sadece karı-koca ilişkisi olmayanlar arasındadır. Cinsel ilişki değil zina yasaklanmıştır.
  Allah bu dünyada bizleri imtihan etmektedir. Sırf Allah emrettiği için nefsimizin arzu ettiği şeylerden uzak duruyoruz. Bunun ödülü olarak da cennette tüm arzularımızı gerçekleştirebileceğimiz imkanlar veriliyor.
  Mesela ramazan ayında gün içerisinde yemek veya su tüketemiyoruz. Allah bunu emrettiği için yapıyoruz. Ama şu soru çok saçma olur "ya akşam ezanından sonra serbest olan şey neden gün içerisinde yasak olsun"
  Ben de saygı duyuyorum
  1
  geeksperm 1 yıl önce
  Bence ya islam dinindeki tanrının muhteşem bir varlık olduğunu düşünmek lazım. Herşeyi bilen ve herşeyden haberdar olan geleceği geçmişi bilen bir varlık bizi neden sınasın bildiği şeyi neden görmek istesin ? İbadet muhabbetide saçma geliyor ego mu kasmak derdi ? Bizim ibadetimizin ona ne yararı olabilir ki diye düşünüyorum ?. Neden herkesi saf iyi yaratmamış madem istediği buysa ? Benim şahsi düşüncem ya yanlış yorumluyoruz yada bu din düşündüğümüz gibi hak din olmayabilir.
 • 0
  forneusblack 1 yıl önce
  Duruma açıklık getirelim kimseye sikmek için huri verilmeyecek . Evet her erkeğe huri verilecektir ama onlar hizmet için . Bir rivayete göre karınız( sevdiğiniz ) veyahut karşılıklı birbirine sevgi duyan insanları daha güzel göreceksiniz . Yani zaten karınız size huriden güzel gözükecek.
 • 0
  fdfail 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Cennette herkes erkek olacak diye biliyorum ben. Modernleştik evet ama o zamanlarsa AIDS yoktu işte. 1 saatlik zevk için hayatınıza sıçmayın Kerhaneye gitmediyseniz gitmeyin. Dini kenara bırak sağlık bu günde 30 kişi giriyo sen oraya soksanda hissetmicen zaten.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...