1
mafia ııı hakkında bilgiler.
mafya ııı hangar 13 tarafından geliştirilen, 2k games tarafından microsoft windows, macos, playstation 4 ve xbox one platformları için yayınlanan aksiyon-macera türünde bir video oyunudur. aynı zamanda mafya serisinin de üçüncü oyunu olan mafia ııı, 1968 yılında new orleans'ın kurgusal hali olan new bordeaux şehrinde geçiyor. oyun piyasaya 7 ekim 2016'da sürülmüştür.

konusu!
mafya ııı 1968 yılında kurulmuştur ve lincoln clay, kara mafyalar tarafından kabul edilmiş ve daha sonra vietnam savaşı'nda özel kuvvetler biriminde görev yapan mulatto yetiminin etrafında döner. taburcu olduktan sonra yeni bordolara geri döner ve vekil babası sammy robinson'la birleşerek kardeşi ellis kabul eder. batı'dan kaliforniya'ya doğru yola çıkmayı planlayan lincoln, sammy'nin çetesi ile onu marcano suç ailesinin don'u olan sal marcano ile ciddi bir borca ​​sokan rakibi haitiler arasında sürmekte olan çim savaşını öğreniyor. lincoln, sam ile liderlik etmek için çok zayıf olduğunu ve lincoln'ün yerini almasını önermiş olan sal ile görüşür. bununla birlikte, lincoln sadakati reddeder ve bunun yerine sal'ın oğlu giorgi ile louisiana federal reserve'i soyup borcunu ödemek için yeterli parayı çalmak için çalışır. soygun başarılı olur, ancak sal ve giorgi'nin ardından sammy ve ellis öldürüldü ve lincoln'ü öldürdü. lincoln'un en eski arkadaşlarından biri olan peder james, onu kurtarır ve onu hemşire eder. elde ettiği gibi, lincoln, vietnam'daki cıa yetkilisi john donovan ile görüşür. donovan, lincoln'ün marcanos'u intikamını almasına ve motivasyonları belirsiz olsa da new bordeaux'u devralmasına yardım etmek için kaynaklarını ve uzmanlığını kullanmayı kabul eder.

başlamak için lincoln, üç şahıs suçlusu olarak emekliye ayrılıyor: haiti suç lideri cassandra (sammy ile savaş sırasında selefi öldürmekten önce lincoln'a güvene sahip değil), oğlu danny'nin çift çaprazlandığı ve öldürüldüğü irlandalı mob lideri thomas burke, soyguncu ve vito scaletta, mafya ıı olaylarını takiben imparatorluk körfezi'nden sürülerek sal ile lehine olan bir marcano müttefiki. marcano teğmen ritchie doucet, roman "the kasap" barbieri ve michael grecco'yu ortadan kaldırdıktan sonra bölgelerini üç kişiye geri döndürdükten sonra onları bir araya getirip planını açıkladı: birlikte, marcanoları yerden, lincoln'dan sistematik bir şekilde yok edecekler elde ettiği her yeni bölgeyi hangi emzicinin çalıştırması gerektiğine karar vermek. bu noktadan sonra, bir alt patrona yeni bir alan kazandırmak, avantajları açığa çıkaracak ve onların sadakatini güçlendirmek için görevleri de yerine getirebilecek olan lincoln'a yaptığı komisyonlarını artıracak. bununla birlikte, oyuncu yeni bölgelere gitmemekle tekrar tekrar bir patrona angers verirse sonunda lincoln'u savaş ilan edecek ve onları öldürmek zorunda kalacaklar.

donovan'ın istihbarat sağlamasıyla lincoln, marcano ailesinin diğer kilit üyelerini ortadan kaldırıyor: haraç sahibi enzo conti (lincoln'un, sammy'nin eski bir arkadaşı olduğunu öğrendikten sonra yedek), konsolide tony derazio ve kaçakçı frank pagani. sal, taklit parayla yeni bir kumarhane inşa ederek ve ünlü vatandaş ve beyaz üstüncüler remy duvall'ın desteğiyle marcano ailesini meşrulaştırmayı planladığını da öğrenir. duvall'ı öldürdü, patronu olivia marcano'yu (daha sonra giorgi tarafından idam edildi) tereddüt etti ve aynı zamanda lou ve tommy marcano aileleri caporegimes suikastlarını öldürdü. lincoln'la bir deneme girişimi engellendikten sonra, sal ve giorgi kalan adamlarını bitmemiş bir kumarhanede toplarlar ve son dururlar. lincoln, giorgi'yu öldürdü ve ofisinde sal ile yüzleşti. sal, giorgi'yi korumak istediğini ve lincoln'e onu öldürme fırsatı verdiğini açıkladı. eğer yaparsa, lincoln lincoln sal'i bıçaklayıp onu bir pencereden atacak, ama yeterince uzun süre bekleyecek olursa, sal kendini acı çekecektir.

lincoln kumarhaneden ayrılırken, komisyonu temsilen yaşlı bir leo galante ile karşılaşır. lincoln leo'ya kavgasının sadece marcanos'la olduğunu ve bunun sal'ın ölümüyle sonuçlanacağını garanti ediyor. memnun kaldıkça, leo, lincoln'in daha önce yaptığı gibi, lincoln'un kazançlarının% 20'sini komisyon'a göndermesi koşuluyla, new bordeaux'yu yaşatmasına ve tutmasına izin verir. donovan ve baba james'e dönen lincoln, bir sonraki adımına karar vermelidir: yeni bordo'dan uzak durup babasının tavsiyesiyle suç hayatını bırakması, donovan'ın tavsiyesiyle tüm underboss'larını öldürerek şehrin gücünü ele geçirmesi veya şöhreti altındaki kişilerle birlikte.

lincoln new bordo'dan ayrılırsa, kamu yaşamından etkin bir şekilde yok oluyor, ancak zaman zaman çeşitli yerlerden peder kartpostal gönderiyor. lincoln'un en çok ilçesine verdiği underboss, şehrin kontrolünü ele geçirir. lincoln, new bordo'yu patronlarıyla idare ederse, ceza imparatorluğunu tüm güney amerika birleşik devletleri'ne yayar ve tanınmış bir hayırsever olur. bununla birlikte, peder james açıkça onun haline gelen şeyi küçümser. lincoln, new bordeaux'u tek başına yönetmeyi seçerse, patronlarını öldürür, ancak o zaman canı sıkkacı bir peder james tarafından arabasına dikilen bir bombayla öldürür.

bir post kredilik sahnesinde, donovan, lincoln'ün iktidara gelişi konusundaki rolüyle ilgili olarak senato komitesinden önce geldi. don'un, sal'in john f. kennedy'ye suikasttan sorumlu komploculardan biri olduğuna ve sadece senato ile görüşmeyi kabul ettiğine dair kanıt ortaya çıkardığı için lincoln'a yardım ettiğini açıkladı, çünkü duruşmaya başkanlık eden senatörlerden birinin de sal'ın dosyalarında bir komplocu. donovan, senatörü gizli bir susturucu tabanca ile öldürür ve başkan kennedy'nin ölümünden sorumlu diğer herkesi bulacağını ilan eder...

mafiaııı wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/mafia_ııı dan alınmış ve kendimce çevirilmiştir.
 • 0
  darkier 11 ay önce
  kendi içinde güzel olabilir ama birinci ve ikinci oyunu oynayanların isteklerini karşılayamaz.
  0
  hellomyfriend 11 ay önce
  aynen... maalesef gittikçe bozdu en efsanesi her zaman 1. oyundu tabii.
 • 0
  canki 11 ay önce
  ilk çıktığı zamanlarda büyük bir optimizasyon sorunu vardı şuanda devam ediyor olabilir cunku pek fazla mafia 3 gameplay j gormuyorum


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...