5

asgari ücretliden bile gelir vergisi almak.

aklıma geldikçe sinirlirimi ayağa kaldıran bir mevzu. adam zaten açlık sınırının altında çalışıyor. devlet/hükümet olarak gel sen çok kazanmaya başladın , vergi ödemeye başla demek. ücrete zam yapılırken kanun maddesine, kanunun belirlediği total miktarının genişletilmesine dair ek yapmamak. asgari ücretliden kendi beyanı olmadan otomatik kesinti yapmak.. yükle fakire garibana ağır yükü. vur sırtına. müslümanlığını gömdüğümün zalimleri..
 • 2
  shewolf 6 ay önce
  oturdum düşündüm hatta sizle de paylaştım. 2000₺ alıcam ev kiraları 1000₺ zaten. geriye 1000₺ kalıyor 200₺ faturalar, ay bide 40₺ bina gideri. yemek desen 3 kişilik bir ailede (babama sordum) 500 rahat yapar hatta geçer dedi. lan bunun giyimi var kişisel ihtiyacı var. ev idaresi var.

  2000 hangi karını doyurur allah'ın belaları.
  1
  horseman 6 ay önce
  baba
  0
  bybeho 6 ay önce ~ 6 ay önce
  başlığı görmek kısmet olmadı galiba sevgili puvo ve haklısınız. büyük şirketlerin, futbol kulüplerinin vs milyarlarca borçları sıfırlanırken, devletin başındakilerin israfa savurganlığa ölesiye devam ederken, kıtalar arası özel uçakla gitmeleri, lüks arabalara (milyonluk arabalara) binmeleri derken sayıştay raporunda belirtildiği üzere devletin kasasından milyar liraların kaybolmuş olması(!!) beni daha çok sinirlendiriyor..
 • gündeme dair

  2 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gerceksiz

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • gündeme dair

  yıllardır ülkemizin sorunlarını düşünüyorum benim doğru ya da yalnış olabilir neden çiftçiye gerekli değer verilmiyor mazot almış başını gitmiş çiftçi çocukları sigortalı işe zorlanıyor ülke en son nokta da artık bazıdurumlarda halkımız olarak dur demesini bilinmeli yöneten iyi olabilir ama yönetilenlerin hakkını vermediği sürece siyasetini gözden geçirme zamanı gelmiş geçmiş olabilir