-2
lise bittiğinde 100 temel bitecek
abilerim ablalarım Üniversiteye gittiğiniz zaman kaypak yancı diye tabir ettiğimiz insanları analiz etmede ve aynı şekilde karaktersiz hocaları iyi tanıyıp ona göre hareket edebilmeniz için lütfen Lise bitmeden 100 temel eser bitmeli diyorum. Lütfen lisede siyaset felsefe psikanaliz uçuk kaçık kitaplar okumayın keza okursanız kendinizi bir bok sanıp böbürleniyorsunuz onları 25 den sonraya bırakın.
 • 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  Gorus gayet mantikli fakat ben 100 temel esrin bir kismini okudum cok sıkıyor be insani kitap okumaktan alikoyuyor resmen . her ay duzenli 1-2 kitp okuyan birisiyim ama yuz temel eserden alinca kitap bana bakiyor ben kitaba . koseyazilari dahil gazeteyi elime alinca tamamini okuyan birisiyim bu arada
  -1
  spinoza 1 yıl önce
  bizim zamanımızda ki gibi dirsek çürüten kalmamış
  1
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  Elimdeki bitsin tekrar bi baslamayi deneyeyim . gerci ilahi komedya var sirada daha o listedemi ki
 • 2
  heavymetal 1 yıl önce
  Lise 2 deyim 100 temel eseri lise 1 in sonunda bitirmiş durumdaydım. Okuyacak kitap bulamadım felsefeye yöneldim. Kendimi bir bok sanıyorum çünkü yaşıtlarıma göre daha kültürlü bir insanım.
  0
  spinoza 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Heavy metal varoluşsal felsefe seni kültürlü yapmaz evlat
  -1
  heavymetal 1 yıl önce
  Ben zaten sadece yaşıtlarıma göre daha kültürlü olduğumu söyledim. Yoksa bilirim ki benden nice ne çok insan var.
 • 0
  iloveimagine 1 yıl önce
  Ben okumayi sevmiyorum unide eziceklermi beni
 • 1
  sultanul_meczubin 1 yıl önce
  memur zihniyetiyle açılmış bir başlık görüyorum. Kişi zekasının el verdiğince okumalıdır. 20 yaşında adam vardır abuk subuk vampir kitabı okur, 15 yaşında adam vardır mesneviyi ve divan-ı kebir i bitirmiştir mesela. Her şey zeka ile ilgili, ha sen okumuşsundur, kaldıramamışsındır o ayrı da okuyana laf söylemen garip zira İmam-ı Şafii 7 yaşında hafız olmuştur ve dönemin alimini mat etmiştir. Kimse çıkıp demiş mi, 25 yaşına gelince oku boşver diye, dememiş. Çünkü dediğim gibi, zeka herşeydir. Ve ayrıca okuyan insanda böbürlenme olmaz, az okuyanda olur. Cehalet ve kibir doğru orantılıdır.
  -1
  spinoza 1 yıl önce
  Yazından anlaşılan sanırım küçükken kuran kursuna gittiysen kafayı yakmışsın gazali rüşt olayı geceli çok oldu burda 15 yaşındaki çocuklara saf aklın eleştirisini okuyun yada tinin fenemolojisini okuyun diyecek halim yoktu herhalde tabiki edebi eser okuyacaklar.
  0
  sultanul_meczubin 1 yıl önce
  Kimin ne okuduğu seni neden ilgilendiriyor :) Dediğim gibi kişi zekasının el verdiğince okumalı, 100 temel eser bile beyin doldurmaya gerek yok, çoğu boş kitap. Çocuk vardır gerizekalıdır, çocuk vardır ikimizin toplamından yüksek iq seviyesi vardır bilemeyiz. Üstün zekalı çocuğa 100 temel eser okutup heba etmeye gerek yok
 • 0
  namelessuser 1 yıl önce
  lisedeki edebiyat öğretmenim aklıma geldi ruhu şad olsun umarım başka kimselerin de basını yakmıyordur.
  neyse insanları yönlendirmeye calısmak iyi bildiğin seyleri onlara söylemek güzel bişey ama herseyin usulu adabı var bu sekilde yazarsan insanlar seni cürütmeye calısır. daha sağlam temellere oturtmalısın ki bu seyler okunsun.
  ayrıca insanları tanımak için psikanaliz okuma demişsin garip olmus. 4 cümlede bi çelişki bence cok fazla
  0
  spinoza 1 yıl önce
  Kanka lise yillari için psikanaliz okuma dedim o yaşta sarmaz
  0
  namelessuser 1 yıl önce
  anladım haklısın bi yandan :D çünkü ağır kitaplarla başlamak insanı kitaptan soğutuyor :D


 • edebiyat

  kitaplar, şiirler, oyunlar ve niceleri. doldurun efenim

  6 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mahmoud

 • 1-) spoiler olabilecek şeyleri ''-spoiler-''alt başlığı attıktan sonra yazınız ki kimsenin keyfi kaçmasın sayın dostlar.

  sanırım şu anlık tek kural bu .

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...