7
popmundo
popmundo online bir "rol yapma" oyunudur. sanal müzik sanayisinde şöhrete kavuşmak, şirket yönetmek, suç dünyasında yer almak, polislik, doktorluk ve yargıçlık gibi farklı kariyer dallarında ilerleyerek oyun hayatınızı sürdürüyorsunuz. oyun ilk kurulduğu zamanlarda tamamen müzik endüstrisi tabanlıydı ve evlilik, ebeveynlik, politika gibi kavramlar oyuna sonradan girmiştir. oyun gerçek zamanlı oynanır ve oyunda oynatılan karakter gelişimine oyun süresince devam eder. yani siz oyunda değilken de ayarlamış olduğunuz konserler, randevular ya da karakterin kendiliğinden gelişen durumları yaşanmaya devam eder. oyun 22 dile tam olarak çevrilmiştir.

popmundo metin bazlıdır; grafikleri ve sesi olan geleneksel bir bilgisayar oyunu değildir. oyun hiçbir zaman bilgisayara karşı oynanmaz; ilişki kurulan her karakter dünyanın bir noktasında oyunu oynayan gerçek bir kişidir.

bir oyun yılı 56 gündür, her sene kutlanan özel günler ve gerçekleştirilen organizasyonlar bulunur (sevgililer günü, festivaller vb.). oyunda şuanda kayıtlı 70.000 civarı oyuncu bulunmaktadır. türkiye'den de 4 şehir oyun haritasında bulunuyor; istanbul, ankara , izmir , antalya.

sinan sevdalı
 • 0
  kalich 1 yıl önce
  oyunun eski isimleri: popomundo, poplove*
 • -2
  saviela 1 yıl önce
  bizene kardeş senin popondan
 • 1
  kullanici 1 yıl önce
  türkiye'de çok bilinmeyen ama oyuncu sayısı çok fazla olan bir oyun popmundo. temel olayı karakterinizin geliştirip ünlü birisi oluyorsunuz filan. evlenme çalışma parça yapma filan gibi özellikleri var. denemek isteyenler bir bakabilir.
 • 1
  soundslikescream 1 yıl önce
  ne oynardım be bu oyunu


 • oyunlar

  Oyunlar hakkındaki düşüncelerinizi veya paylaşmak istediklerinizi,tavsiyelerinizi,yeni kişiler ile tanışıp yeni oyunlara katılmak isterseniz bölümümüze bakmanızı tavsiye ederim. -Bölüm Yetkilisi;KnighT

  35 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  pacman

  knight
 • küfür ve argo içerik yasaktır.

  pornografik görüntü paylaşmak yasaktır.

  spam,flood yasaktır.


  kuralları çiğeneyenler bölümden engellenir veyahutta siteden engellenebilir.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...