• -8
  tokcanavar 12 ay önce
  Seyyar türk satıcılarına türkçü denir

  edit: espiri yaptım amk sakin olun
  tokcanavar tarafından 12 ay önce düzenlenmiştir.
 • 2
  nestor 12 ay önce
  Turancılık ?
 • 0
  garavel 12 ay önce
  İçerik nerede?
  0
  skrmen 12 ay önce
  Kardesim yeniyim eksik bise yaptiysam affola
  0
  garavel 12 ay önce
  Sadece başlık açmışsın da başlıkla ilgili yazı veya bağlantı paylaşabilirdin bu sitenin formatı böyle diğer sözlüklerden biraz farklı :)
  1
  skrmen 12 ay önce
  Ya ben onu yazdimda ikidir yazmiyormusum gibi gozukuyor bu arada tesekkurler
 • 3
  lehsuvarisi 12 ay önce
  Irkçılıkla karıştırılmaması gereken siyasi akım
  1
  skrmen 12 ay önce
  Peki neden
  1
  umutcakmak 12 ay önce
  aklından başka ırk fikri gütmeksizin kendini koşulsuz olarak türk hisseden herkes türktür diyor "kafatasçı" denilen nihal atsız. ırkçılık bunun neresinde?
 • 6
  komnenos 12 ay önce
  Diğer milletlere saygı duymak ile beraber Türk Milletini her anlamda ileri taşımayı amaçlayan siyasi akım. Osmanlı Devleti son dönemlerinde ortaya çıkan fikir hareketidir.Osmanlıcılık ve islamcılık gibi siyasi akımların yetersiz kaldığı düşüncesiyle vuku bumuştur. Ziya Gökalp en önemli temsilcisidir.
  0
  skrmen 12 ay önce
  Dogru dedin kardesim ama eksik var senin soylediklerin Osmanli da baslayan turkculuk
 • -1
  sovyetmilitan 12 ay önce
  fransız ihtilalinden sonra anlamını yitirmiş ve sovyetlerin dağılmasından sonra ulusal fikirlerin emperyalizm etkisine girmesiyle şuan gerici bir unsur olan düşünce akımı
  1
  skrmen 12 ay önce
  Ülkücülükle türkcülügü karistirmayalim lutfen
  -2
  sovyetmilitan 12 ay önce
  kesinlikle karıştırmadım.

  ek olarak nihal atsızın bir suçlu olduğunu ve ülkeye hiçbir ilerici miras bırakmadığınıda söyleyebiliriz
  1
  skrmen 12 ay önce
  Pekala senin gorusun
  2
  umutcakmak 12 ay önce
  nihal atsızın turan uğrunda, dönemin yönetimince göze batması sonucu suçlu görüldüğünü biliyoruz. nitekim nazım hikmet de aynıdır fakat iş karşı görüşe gelince işinize gelmiyor. deniz gezmiş denen zevatın da hırsız olduğunu hatırlatmam gerekti burada. nerenizden tutsak elimizde kalıyor be kardeşim.

  ek olarak, nihal atsız öyle bir miras bırakmıştır ki, yaşadığı dönem ve sonrasına türkçülük aşılamıştır. basit görünse de bir topluma böyle bir milliyetçilik aşılamak kimsenin harcı değildir. duvarından pornografik posterler çıkan deniz gezmiş ve güruhunun harcı hiç değildir.
  umutcakmak tarafından 12 ay önce düzenlenmiştir.
  1
  noauthorityforoldmen 12 ay önce
  fransız ihtilalinden sonra mı anlamını yitirdi? ne dediğindin farkında mısın? asıl milliyetçi akımlar fransız ihtilali şile başlamıştır. ulus-devlet kavramı fransız ihtilalinden sonra ortaya çıkmıştır. interwar erada ise faşistliğe gidecek kadar tavan yapmıştır milliyetçi düşünceler.
 • -5
  muhalif 12 ay önce
  son zamanlarda çıkan çok gereksiz ideolojilerden birisi 'ilkicilikli tirkiçiliği kiriştirmi' diyip duruyorlar amaçları üretimleri ne bilmiyorum internet üzerinden ırmağının akışına ölürüm türkiyem paylaşıp eğleniyorlar ve bu uğurda deist olup göktanrıya inananlarda var şaka gibi
 • -7
  besincikaptan 12 ay önce
  Irkçı gereksiz bir yaklaşım. İdeoloji denmez bile
 • -7
  cozbrozza 12 ay önce
  Herhangi bir ekonomik sistemi bulunmayan,Ve egemenliğin tek bir milliyete ait olduğunu iddia edecek kadar şirk'e dalmış bir hayal sistemidir(düşünce değil).Ve daha da ilginç olanı pek çok inananı bulunmaktadır. Ne dünya'ya ne Türkiye'ye hiçbir getirisi olmayacaktır.
 • -7
  cozbrozza 12 ay önce
  Herhangi bir ekonomik sistemi bulunmayan,Ve egemenliğin tek bir milliyete ait olduğunu iddia edecek kadar şirk'e dalmış bir hayal sistemidir(düşünce değil).Ve daha da ilginç olanı pek çok inananı bulunmaktadır. Ne dünya'ya ne Türkiye'ye hiçbir getirisi olmayacaktır.
 • 0
  keyiftuccari 12 ay önce
  herkesin kendi meşrebince, işine geldiği gibi anladığı bir ülküdür.
 • 2
  balbazar 12 ay önce
  Beyler tam anlamını bilmeden yorum yapıyorsunuz türkçülük turana yakın bi harekettir.Türk olan devletlerin ekonomik ve politik yönden birleşmesini savunur Türkiye'ye herhangi bir getirisi yoktur demiş arkadaşın biri olmasın soydaşların rahat eder kötü mü olur...
 • 0
  ihincisiqer 12 ay önce
  k*rtçülük :dd
 • 3
  kevinyost 12 ay önce
  babamın işi dolayısıyla asyada bir çok ülke görmüş biri olarak söyleyebilirim ki turan hayalden ibaret ben şahsen türk milliyetçisiyim ha ülkücü yada mhp seçmeni değilim ancak milliyetciyim moğolistana turkmenistani azerbaycani gezipte türkçü olmamak mümkün mü gözleriniz doluyor tüyleriniz diken diken oluyor diyorsun ki benim atalarım buralarda kılıç salladı bu bozkirlarda atını sürdü ancak günümüzde türkçülügü faşist bi düşünce gibi göstermeye çalışıyorlar ancak türkçülük onların anne sütünden bile daha temizdir türkçülük ırkçı bir düşünce olsaydı kosovada bosnada somali de bilmemnerde türk denilince akan sular durur muydu?
 • -2
  yavuzizm 12 ay önce
  türkçülük ve 2.dünya savaşı'ndaki almanya italya aynı şey benim için. en ulu ırk, en yüce ırk insan ırkıdır. hümanist olun olm.
 • 4
  atsizata 12 ay önce
  ülkücülük veya faşizmle sık sık karıştırılır, karıştırmayın. ayrıca dünya hümanist olunmayacak kadar acımasız, bunu aklımızdan bir an önce çıkarmamız gerekiyor. türk ırkını ön plana çıkartan ideolojidir. öncüleri ziya gökalp, h.nihal atsız ve mustafa kemal atatürk'tür.
 • 1
  umutcakmak 12 ay önce
  diğer insanı öldürmek için silah yapan insanların olduğu dünyada hümanizm kelimesinin türemiş olması bile saçmalık iken gelip burada savunanlar olmuş. ayıp.

  türk ırkı gibi bir ırka, diğer ırklar bu kadar haset içerisindeyken türklerin tek çıkış yolu türkçülük yapmaktır. ırkçılıkla karıştırılabilecek olsa da türkçülük, ırkçılık değildir tamamen atatürk' ün ideolojik çizgisidir. reha oğuz türkkan' ın teke tek programını izleyin, bir dönüp tarihe tekrar bakın ve fikirlerinizi irdeleyin.
 • 1
  analizan 11 ay önce
  Ziya Gökalp, Veli Togan, Necdet Sancar gibi teorisyenlerin fikirleri bütünü. Safkan ırkçılıkla farkları vardır.
 • 0
  serhatcakmak 11 ay önce
  İlk önce Atsız Ata gelir aklıma, Ziya Gökalp gelir aklıma. Türkçüler Irkçı toplumlardır fakat Irkçılık belirtmek isterim ki kötü bir şey değildir, Ülkücülük ve Türkçülük arasında çok farklılıklar bulunmaktadır bunu karıştırmayınız. Türkçülük Irkçı bir toplumdur zaten Nihal Atsız denildiğinde akla ilk gelen Irkçılığıdır. Türk ırkını en iyi şekilde korumak için Irkçılığı kullanmaktadırlar.


 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  53 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

  kaygusuzyazar
  sbb3
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...