yanlız yürümeyeceksin

  5
  ovmaygot 8.1.2019 06:17
  https://www.yalnizyurumeyeceksin.com
  bu sayfada kadınlar açılma hikayelerini anlatıyorlar benim hikayem;
  bu hikayede ben ve ikizimde var. annem kapanmaya zorlamasada bizi sürekli bunun için baskı uygulardı. yaz aylarında tişört ve dar pantolon giymemize izin vermezdi. arkadaşlarımın dikkatini çekerdi uzun kollu giyinmem bende terlemiyorum derdim. annem eğerki istediği gibi giyinmezsek dışarı çıkmamıza izin vermezdi. bir savunma sanatı geliştirmiştim kendimce sanki bunlar benim isteğimmiş gibi davranıyordum böylelikle kendimi sıkıştırılmış hissetmiyordum. ikizim benden önce kapandı bir öğretmeninin teşviğiyle gözüme güzel geldi özendim. bende kendi isteğimle kapandım yada öyle olduğunu sandım. yaşım ilerledikçe görünüşümü hiç önemsememeye başladım. özensiz giyindim kendime sürekli kimsenin benim nasil göründüm hakkındaki fikri umrumda değil dedim. ancak yeni insanlarla tanışmak istemiyordum. çünkü hamgi benle tanıştıracağımı bilmiyordum. dışarıdan muhafazakardım düşüncede özgür. hem güzelde gözükmüyordum. tanınmak istemediğim için köşe bucak kaçtım insanlardan. bir yandanda kapanmanın mantığını kavradım. meğersem erkeğin şehvetli gözlerinden kaçmak için kapanmam istenmiş. halbuki ben sadece allah istedi diye kapanmıştım. bu fikir beni açılmaya itti. saklanmak istemiyordum artık. annem kendime baktığım günlerde hevesimi hep kırmıştır güzel görünmek suçmuş gibi.
  umreye gitmiştim ve akrabalar tarafından evin hanımı olarak görülürdüm. tam bir aile kızıydım anneme yardım ederdim. herkes beni böyle bilirdi. ama ben içimde daha çok çocuktum ama büyük sorumluluklar almıştım üstüme erkeğin gözünden sakınmak gibi. büyük bir ağırlık vardı üzerimde taşıyamadığım. umreden döndükten sonra dini duygularım kabaracak yerde içimden söküldü gitti. kolum açıkmış saçım görünmüş hiç umrumda olmadı. hatta annemin hiç istemediği dar pantolonları bile giydim dışarı çıkmama izin verdi.
  aslında ben ikizimin yolundan ilerledim onun kadar cesur degildim. ılk o kapandı kapandım sonra açıldı açıldım. ondan öncesinde istemiştim kapanmayıda açılmayıda ama o benden önce davrandı hep. bana kolaylık sağladı. söylemek istediğim başkalarının sözünü dinlememelisiniz çünkü onlarda ne dediklerini bilmiyorlar. sende kendi hikayeni paylaş!
 • 1
  zenginmutfagi 8.1.2019 10:46
  güzel hikaye, kendi kararları ile hayatına şekil veren herkese sonsuz saygı duyuyorum,
  hür iradenle hep mutlu ol.
  kendini hep özgür hissetmen dileğiyle...
  0
  ovmaygot 8.1.2019 12:35
  saol güzel dileklerin için