2

puiv muhalif, komünist bir oluşum mu ?

aralarda birkaç türkçü veya sağ görüşlü insan dışında tamamı muhalif, ateist ve komünist gibi bir görünüm var.

puiv'i, facebook'ta bir sayfaya verdiği reklamda görmüştüm. klasik, diğer sözlüklerle yapılan capsli kıyaslama halinde reklam vermişler sayfaya. orada yorumlarda birisi puiv kısmına komünistlerin ve ateistlerin toplandığı bir oluşum yazmıştı. gönderinin altındaki en çok beğeni de o yorum aitt. tabi o zaman umrumda değil, banane deyip, geçtim gittim. daha sonra bir arkadaşım da puivi önerince önerince üye oldum ve katıldım. (mail onayı vs hiçbir şeyi yok, suistimal edilmeye aşırı müsait) gördüğüm kadarıyla yorumlarda bahsedildiği gibi bir oluşum.

(şimdiden söylüyorum, salyalarınızı akıtmayın, site hakkında gözlemlediğim bu.)

ek: doğrulandı, onaylandı ✓ bu konunun altında yorum yapanların %90'ı aşırı muhalif, sanırım içlerinden birkaçı da ateist :)
 • 5
  sewo 2 yıl önce
  kesinlikle yanlış bir düşünceye sahip olmuşsun. din konusunda açılmış ve düzgün yorumlarla konuşulduğu ortamlarda oluştu lakin sürekli biz din veyahut ateist düşünce yapılarını konuşmayız, düzenli olarak siyaset yapan birkaç arkadaş dışında sürekli siyasette konuşmayız biz eğlenceli içeriklerin, ögrenildiği zaman diğer yazar arkadaşların öğrenmesi ve görmesi için paylaşımların olduğu bir platformuz.
 • -3
  nikotesla 2 yıl önce
  paylaşılır paylaşılmaz eksilenmesi yargımı doğrulamış :)
  4
  sewo 2 yıl önce
  bu eksiler yanlış olduğunu gösteriyor düşüncelerinin. at gözlüklerini çıkarmalısın daha içten ve samimi bak ozaman doğruyu görürsün demektir.
  0
  nikotesla 2 yıl önce
  alakamın olmadığı bir yere niye at gözlüğüyle bakayım ? banane puivden, sanki benim site...
  2
  sewo 2 yıl önce
  bir yer hakkında yorum yapabilmen için önce içine girmen lazım sen bunu yazar olmak sanmışsın ancan bir yerin içine girmek için sahiplenmen gerekiyor aidiyetin olmadığı her yorum taraflıdır.
  -2
  nikotesla 2 yıl önce
  bravo beni gafil avladın, ben ekşisözlüğün sahibiyim, gözünden hiçbir şey kaçmıyor. puive karşı olan tarafımı hemen çözdün.

  "aidiyetin olmadığı her yorum taraflıdır" bunu gerçekten inanarak mı yazdın ? ulan aidiyetin olunca asıl taraf seçmiş oluyorsun, bu nasıl bir mantık ? neyse konu çok alakasızlaştı.
  2
  sewo 2 yıl önce
  aidiyet duygusu: istenilen yada olunan bir ortamda, güven ortamında ortaya çıkar ve güvenden sonra oluşan şeydir. eğer güven ortamı yoksa kişinin ben napiyim böyle ortamı burası çok saçma bir yer demeye başlar.

  düşün bakalım bunlar kimi hatırlatıyor sana evet sen dimi bu paradikmayı götümden sallamadım. bu kurduğum ilk paragrafım maslow piramidinin orta basamağıdır. ve aidiyetin en temel anlamını ifade etmektedir.

  boş beleş laflar etmem konuşmak için konuşmam oyüzden cümlelerimi değil, ben kelimelerimi bile özenle seçerim.
  1
  nikotesla 2 yıl önce
  sen yetkili birine benziyorsun.
  1
  sewo 2 yıl önce
  estağfurullah sadece sana biraz yardımcı olmak istedim.
 • 2
  bircocukabisi 2 yıl önce
  makarnacıların azınlıkta olduğu bir gerçek ama aşırı sol hic yok nerdeyse..
 • 1
  pandabukucu 2 yıl önce
  kalktı
 • -1
  nanichirgelair 2 yıl önce ~ 1 yıl önce
  nihilist olarak tan olarak katılmadığım önerme
 • 1
  ofsaytsizburak 2 yıl önce
  ne oluşumu? burda hiç sol propagandası yapan birilerini gördün mü? sscb stalin vs vs başlıklar altında elbette politika siyaset konuşulacaktır bu heryerde böyledir bu oluşum mu sence?

  puiv,puvolarında yazdığı gibi herkesin düşüncelerini belirtebildiği bir yer

  ayrıca artık şu olayları aşın,isteyen kurallar çerçevesinde kendi düşüncesini savunabilir ister sol ister diğer ideolojiler

  böyle ortamlarda ve liselerde insanlara ideoloji politika siyaset konuşturtmuyosun öğretmiyosun sonra adam geliyo üniversitede patlama yaşıyo amk(bunu bi puvo yazmıştı) örneğin şuan almanyada neo nazilerin olma sebebi alman eğitim sisteminde nazileri ağızlarına almamaları
  türkiyede de aynısı var, ortaokulda lisede çocuğa osmanlı adında sadece fetihleri ve kültürü anlatıyosun çocuk sonra "osmanlı süper bişeymiş lan" diyo sonra etrafta "osmanlı torunuyuz lan biz" diye gezen çomarlar türüyo

 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  582 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  magic

  banabubade
  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)
  • kural dışı açılan başlıklar değiştirilecektir.