4

türkeş'in bahçeli mektubu

pek değerli ve sevgili oğlum bugün, muhterem arkadaşımız ... mektubunuzu getirerek beni çok sevindirdi. yazılarınızı okuyarak gerçek durum hakkında aydınlandım. teşekkürler ederim. ara sıra yazmanızı ve bana bilgi vermenizi rica ederim. malum olduğu üzere davamız türk-islam davasıdır. her hareketimizin gayesi allah'ın (c.c.) rızasını kazanmak ve asil milletimize hizmet etmektir. p., imanlı iyi bir arkadaşımızdır. a.e. de temiz ve ihlaslı bir anadolu türkmeni'dir. avşardır, benim aşiretimden boyumdandır. denenmiş fedakar bir kimsedir. göze çarpan kusuru kendisine zarar veren içki tutkunluğudur. m.ü. ise gayet temiz, dürüst, imanlı, aydın bir kişidir. bunlar milliyetçilik yolunda, geçmiş yıllarda sessizce hizmet vermişlerdir. a.g., a.a. tarafından gösterilen hatalı davranışı anlamak mümkün değildir. devlet bahçeli'nin bunlarla aynı davranışa girişmesi mümkün şey. devlet bahçeli, mit'tendir. arkadaşlarımız mit'ten uzak olmalı, bunlara hiç itimat etmemelidir.” (...)
kaynak:bugün gazatesi


bu mektubu yaşar okuyan ve namık kemal zeybek gibi siyasetçilerde destekliyorlar ilginç.
 • 1
  ibrahimisbilir 1 yıl önce
  yaşar okuyan ameliyattan çıltıktan sonra yaptığı bir röportajda

  türkeş ölüm döşeğindeyken, bizleri yanına çağırır sohbet eder giderken de önceden hazırladığı küçük notları elimize sıkıştırırdı.

  birinde bu bahçelide kim mit ajanı olabilir uzaklaştırın onu yazıyordu.

  80 öncesinde bahçeli mahçeli yoktu. şuan ki tutumuda rahmetli türkeş'i haklı çıkarıyor. gibi bişeyler dedi.

  bende ilk okuduğumda aralarında ki kırgınlıktan ve yaşar okuyanın işçi partisine yakınlığından dolayı olduğunu düşünmüştüm. ama bahçelinin evli olmaması, eski araçlara düşkünlüğü, ve de 80 öncesinde hiç bir olayının bulunmaması benide şüphelendirdi.

  kenan evrenin emri amerikadan aldığı daha çok yakın tarihte kayıtları çıktı. oda yabancıl kaynakların sızıntısoyla(wikiliks)

  tarihi belhelerin açılması için 50 yıl gerekiyor daha yeni yani 60 darbesinin kayıtlarını açıyorlar. 2030 dan sonra falan bu olaylarında belgeleri açılacaktır. hiç bişey gizli kalmaz
  0
  captainflint 1 yıl önce
  çok yerinde tespitler kardeşim tebrik ediyorum.bahçeli beni son kararlarıyla bi hayli üzüyor.kafasındaki dönen düşünceyi bilmek istiyorum onu da zaman gösterecek.
1 saat önce 1 saat önce 1 saat önce dün dün dün
 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  274 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  mortal
  kaygusuzyazar
  sbb3

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


14. @horseman | vale