türkeş'in bahçeli mektubu

  4
  captainflint 16.3.2017 23:07
  pek değerli ve sevgili oğlum bugün, muhterem arkadaşımız ... mektubunuzu getirerek beni çok sevindirdi. yazılarınızı okuyarak gerçek durum hakkında aydınlandım. teşekkürler ederim. ara sıra yazmanızı ve bana bilgi vermenizi rica ederim. malum olduğu üzere davamız türk-islam davasıdır. her hareketimizin gayesi allah'ın (c.c.) rızasını kazanmak ve asil milletimize hizmet etmektir. p., imanlı iyi bir arkadaşımızdır. a.e. de temiz ve ihlaslı bir anadolu türkmeni'dir. avşardır, benim aşiretimden boyumdandır. denenmiş fedakar bir kimsedir. göze çarpan kusuru kendisine zarar veren içki tutkunluğudur. m.ü. ise gayet temiz, dürüst, imanlı, aydın bir kişidir. bunlar milliyetçilik yolunda, geçmiş yıllarda sessizce hizmet vermişlerdir. a.g., a.a. tarafından gösterilen hatalı davranışı anlamak mümkün değildir. devlet bahçeli'nin bunlarla aynı davranışa girişmesi mümkün şey. devlet bahçeli, mit'tendir. arkadaşlarımız mit'ten uzak olmalı, bunlara hiç itimat etmemelidir.” (...)
  kaynak:bugün gazatesi


  bu mektubu yaşar okuyan ve namık kemal zeybek gibi siyasetçilerde destekliyorlar ilginç.
 • 1
  ibrahimisbilir 17.3.2017 12:16
  yaşar okuyan ameliyattan çıltıktan sonra yaptığı bir röportajda

  türkeş ölüm döşeğindeyken, bizleri yanına çağırır sohbet eder giderken de önceden hazırladığı küçük notları elimize sıkıştırırdı.

  birinde bu bahçelide kim mit ajanı olabilir uzaklaştırın onu yazıyordu.

  80 öncesinde bahçeli mahçeli yoktu. şuan ki tutumuda rahmetli türkeş'i haklı çıkarıyor. gibi bişeyler dedi.

  bende ilk okuduğumda aralarında ki kırgınlıktan ve yaşar okuyanın işçi partisine yakınlığından dolayı olduğunu düşünmüştüm. ama bahçelinin evli olmaması, eski araçlara düşkünlüğü, ve de 80 öncesinde hiç bir olayının bulunmaması benide şüphelendirdi.

  kenan evrenin emri amerikadan aldığı daha çok yakın tarihte kayıtları çıktı. oda yabancıl kaynakların sızıntısoyla(wikiliks)

  tarihi belhelerin açılması için 50 yıl gerekiyor daha yeni yani 60 darbesinin kayıtlarını açıyorlar. 2030 dan sonra falan bu olaylarında belgeleri açılacaktır. hiç bişey gizli kalmaz
  0
  captainflint 18.3.2017 00:02
  çok yerinde tespitler kardeşim tebrik ediyorum.bahçeli beni son kararlarıyla bi hayli üzüyor.kafasındaki dönen düşünceyi bilmek istiyorum onu da zaman gösterecek.