adamlar net konuşuyor

  9
  systemfailed 19.2.2018 22:25
  rusya dışişleri bakanı sergey lavrov, abd’nin suriye’yi bölmeye yönelik eylemlerinden endişe duyduğunu belirterek, washington’ı ateşle oynamamaya çağırdı. lavrov, abd’nin suriye’yi bölmek için kürtleri kullandığını da söyledi.

  valday tartışma kulübü’nde konuşan lavrov, abd’nin suriye’deki eylemlerinin ülkeyi bölmeye yönelik olduğunu ve suriye’nin toprak bütünlüğünü bozmak için kürtleri kullandığını belirtti.

  “suriye’nin toprak bütünlüğünü bozmaya yönelik adımları endişeyle takip ediyoruz” diyen lavrov, “bunun nedeni abd’nin sahada, özellikle de fırat’ın doğusu ile suriye’nin ırak- türkiye sınırı arasındaki bölgedeki uygulamaya başladığı planlar” sözlerini kullandı.
 • 0
  voldrevs 19.2.2018 22:35
  bunlarınki de "onu yeme beni ye" hesabı... bir yandan türkiye'yi bir yandan pyd'yi amerika'dan uzaklaştırıp kendi cephesine çekmeye çalışıyor. yoksa herkes biliyor amerika'nın ne yapmak istediğini dünya üzerinde. malumun ilanı değilse nedir bu?
 • 0
  gokkusaklikus 19.2.2018 22:37
  ya siz bunları nereden ogreniyosunuz? haberleri izliyorum bütün gün arada internetten gazeteler falan bakıyorum ama hiç bı şekilde buradaki okuduğum ayrıntıları bulamıyorum.
  haberlerde çıksa bile başlıklari söyleyip geçiyorlar yani. şu haber kanallarından bahsediyorum. sadece harekatın gidişini anlatıyorlar ülkeler hakkında hiç bir şey soylemiyolar
 • 0
  pass 19.2.2018 22:51
  ateşle oynama, söyledim sana
  şansını zorlama, nazdarovya