yazmasam ağlayacaktım

  10
  jeton 22.5.2018 12:30
  başlığı bir duvar yazısı olarak internette gördüm o zamandan beri aklımdadır.
  ve evet yazmam lazım yoksa bende ağlayacağım. ağlamanın ölçüsü olur mu acaba? az ağladım çok ağladım ... yada düşünsenize ne zamandır fiziki olarak canınız yandığı için ağlamıyorsunuz..?
  ay başından beri iş yerinde ciddi gözükmeyen ama ciddi olan sorunlarımız var. gerçi maaşlarımız hep geç yattı, balık baştan kokar misali bundan sonra da düzeleceği kanaati bende yok ama umut kapısı işte bekliyoruz...dedem hastanede bir şeyi yok allaha şükür ama babam başında bekliyor...annem torun bakıyor. sizin ev bizim ev her zaman problem zaten bilen bilir...( allah tan evler yakın ) kayınpederimin baktığı evcil hayvanı kaçtı gece gündüz demedik tüm hafta sonu aradık bulamadık...aynı hafta sonu telefonun ekranı kırıldı hayvanı ararken dün yaptırdım simkart ta problem varmış onu değiştirdim, oraya giderken teker patladı...patron normalde iyidir, iyi davranır sebebini anlamıyorum bu aralar "küs çocuklar" gibiyiz (benlik birşey yok ben elemanın o patron)
  üst kattaki komşu ile sıkıntılarımız var sesten dolayı...
  yazamıyorum daha fazla sıkıntılıyım sonra editlerim
 • 1
  binaenaleyh 22.5.2018 12:38 ~ 12:42
  dün gece hastanede ellerimde 3 yaşında prenses gibi bir kız çocuğu öldü.yapmazsam ağlayacağım diyeceğim bir seçeneğim de yoktu.hayat bazen böyledir.
  0
  jeton 22.5.2018 12:52
  benim anlatmaya çalıştığım anlık olayların üst üste gelmesinden basit ama çok olmasından kaynaklı "yazayım bari" dediğim şeyler yoksa sizin yazdığınız gibi milyarlarca şeyin olduğunun bilincindeyim ve evet hayat bazen böyledir kısmına da sonuna kadar katılıyorum
  0
  binaenaleyh 22.5.2018 12:59
  asla senin derdini küçümsediğimi sanma puvo,allah kolaylık verir inşallah. benimki sadece başlığı görüp anlık kendi durumumu örnek verme isteğiydi.
  0
  jeton 22.5.2018 13:04
  aynen :)
 • 0
  merveizm 22.5.2018 13:13
  okurken içim darlandi be , tez zamanda feraha eresin
 • 1
  halima 22.5.2018 18:29
  "söz vermiştim kendi kendime: yazı bile yazmayacaktım. yazı yazmak da hırstan başka ne idi ? burada namuslu insanlar arasında sakin ölümü bekleyecektim. hırs hiddet neme gerekti? yapamadım. koştum tütüncüye, kağıt kalem aldım oturdum. adanın tenha yollarında gezerken canım sıkılırsa küçük değnekler yontmak için cebimde taşıdığım çakımı çıkardım. kalemi yonttum. yonttuktan sonra tuttum öptüm. yazmasam deli olacaktım."