1

parapsikolojinin bölümleri

psikokinezi: latincede düşünce gücü anlamına gelen "psi" ve uzaktan etki anlamına gelen "kinezi" sözcüklerinden oluşmuştur.cisim oynatma, kaşık bükme, uçma, gibi olaylar bu dalda incelenir ve öğretilir.

-telekinezi: latincede uzaktan anlamına gelen "tele" ve etki anlamına gelen "kinezi" sözcüklerinden oluşmuştur.psi wheel, psi ball gibi en bilindik teknikler bu bölümde incelenir.

-aerokinezi: türkçede rüzgara etki demektir.

-hydrokinezi: türkçede suya etki anlamına gelir.

-terrakinezi: türkçede toprağa etki anlamına gelir, ama toprağı yönetmek değil o telekineziye girer bu depremler yaratmak.

-pyrokinezi: türkçede ateşe etki anlamına gelir.bu kinezi sayesinde istenilen yerde ateşte oluşturulabilir.

-cyrokinezi: türkçede ısıya etki anlamına gelir.pyrokinezinin aksine burda istenilen yerde buz oluşturulamaz ama su buza dönüştürülebilir.

-elektrokinezi: türkçede elektriğe etki anlamına gelir.elektriği yönetmek buna girer ama bir alt bölümü vardır oda retrokinezi bir elektrikle çalışan cisimin yapısını değiştirmektir, mesela internet hızını arttırmak.


biyoenerji: parapsikolojinin nasıl gerçekleştiğini, gerçekleşirken neyler oluştuğunu ve insanlar üzerindeki olumlu-olumsuz davranışlarını araştıran ve öğreten daldır.

-psi: türkçede düşünce gücü anlamına geliyor.insanların ve insan dışındaki varlıkların beyinlerinin oluşturdukları yüksek titreşimli ve gözle görülemeyen dalgadır.psikokinezi olayları bunun sayesinde gerçekleşir.

-aura: aura canlı ve cansız varlıkların çevrelerinde oluşan enerji kalkanıdır.tüm cisimlerde bulunur.kirlian denen bir alet yardımıylada fotoğrafları çekilebilir.

astral: yüksek titreşimli ve çok küçük bir auradan oluşan beden veya cisimlerdir.

-astral society(astral seyehat): ruh seyehati anlamına gelir.bazı canlıların bilinçli veya bilinçsiz olarak ruhlarını dışarıya çıkarıp gezinmelerine ve dünyada o anda neler olup bittiğini görmelerine verilen isimdir.

-lucid rüya: berrak rüya anlamlarınada gelir.insanın rüyada olduğunu farkedip rüyasını yönetmeye başlamasıdır.

sense(his): şuana kadar ne bilimadamları nede parapsikoloji bilimcileri tarafından tam olarak nasıl geliştiği bilinemeyen bir olaydır.bir insanın istediği zaman o anda, geçmişte veya gelecekte dünyada ne olduğu görmesi veya hissetmesidir.bilinçsiz bir şekilde birçok insanın başına gelmiştir.

-durugörü: bilinçli bir şekilde o anda veya gelecekte görüşe verilen isimdir.psikometri adında alt bir dalı vardır; cisimlere son 1200 yıl içinde hangi canlıların temas ettiklerinin görülmesidir.

-telepati: bir canlının düşüncelerinin okunmasıdır, türkçe karşılığıda telepatidir.

-telepatik bağ: iki canlı arasında genelde bilinçsiz, çok nadiren bilinçli olarak kurulan bağdır.sevgi saygı ve aşk gibi duyguların incelendiği bölümdür.parapsikoloji öğrenimiyle alakası bilinçli bir şekilde kurumunu öğretmektir.

ekstralar : parapsikoloji öğrenimini hızlandırma çalışmaları

-qi-gong(chi yada çi): kalp çakrasında üretilen chi enerjisini arttırma teknikleridir.
-insiasyon: psişik güçlere veya şifacılığa yani reikiye başka bir elden uyumlanmaktır.
-meditasyon: çakraları veya istenilen bir gezegenin merkezini kullanarak enerji arttırmaya denir.
-chakra(çakra): vücudumuzda biyoenerjinin üretildiği yerlerdir.
-taşlar: genelde psişik güçleri arttırmada veya şifa bulmak için kullanılan psişik taşlardır.
-sıfır duygu durumu(0dd): tek birşeye yoğunlaşmak ve sadece onu düşünmek, psikokinezi için çok gerekli.
-dua ve çekim yasası: duanın ve dünyanın insanlar üzerindeki etkilerini arttırma.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.


  • parapsikoloji

    duyular-dışı algılama, psikokinezi, ölümden sonra yaşam gibi konuları içeren araştırmalarımla zenginleştirmeyi amaçladığım bölüm

    4 takipçi

  • abone ol

  • moderatörler

    meqt

  • parapsikoloji ve içerdiği alanlarla ilgili her türlü formatta paylaşım yapılabilir.