5
mustafa kemal'in askerleri değiliz
yeni chp istanbul il başkanı (pi: canan kaftancıoğlu) tarafından söylenmiş söz. bunu birey olmanın önüne geçen bir söz olarak tanımlamış. hak veriyorum kendisine fakat biz hala o modda değiliz. mustafa kemal her türk gencinin sığındığı bir liman durumunda bu zor günlerde. buna kadar takılması gereken çok fazla şey var canan hanımın.
 • 2
  filozofunsakali 4 gün önce
  ben mustafa kemal'in askeriyiz sözünü gerçekten de onun askeriyiz anlamında söylendiğini düşünmedim hiçbir zaman. ben "dumbledore's army" gibi düşünüyorum daha çok. hogwarts'ın koruyucuları, mirasın şimdiki temsilcileri. hogwarts'ı ileriye taşıyacak kişiler gibi düşündüm. türkiye'nin koruyucularıyız, mustafa kemal'in bıraktığı mirasın temsilcileri. türkiye cumhuriyeti (vatanı) ileriye taşıyacak kişiler. yani yabancıların dediği gibi "türklerin babası." tanımı mustafa kemal'e tamamen uyan bir tanım. kim olursa olsun herhangi bir siyasi parti inkar edemez bunu. mustafa kemal'in varlığını reddederek onu yok sayamaz. bu bizi asker yapmaz; bu bizi türkiye cumhuriyeti vatandaşı yapar ve oradaki asker söylemi aslında anlattıklarımın metaforu olarak düşündüm. belki bir tek ben böyle düşünüyorum.
  1
  404butfound 4 gün önce
  ben de senin gibi düşünüyorum. bunu başkası söylese, haklı bile derdim belki mesela bir ak partili. fakat chp'nin hem de istanbul bakanının bunu söylemesi, kendi kendine vurmak oluyor. ya rte'ye baksana rabia diye bir şeye nasıl bağladı milleti, halbuki o dava kimsenin umurunda değil. sen git en büyük değerin olan mustafa kemalin üzerinden olumsuz bir laf at ortaya, sonra rte niye bizi hep tokatlıyor.

  muhtemelen istifa edecektir.
  1
  filozofunsakali 4 gün önce
  çoğumuzun dediği gibi başarısız bir muhalefetin yanında başarısız kişiler olunca sığınacak bir liman bulamıyor insan. mhpsi, akpsi, chpsi, hdpsi tamamen saçmalıklar silsilesi. hiçbiri türkiye cumhuriyetini temsil edecek vasıflara sahip olmamakla beraber hiçbirinin duruşu türkiye cumhuruyetine layık değil. bugün cumhuriyet halk partisi isimli partiden ki bu partinin kökleri te cumhuriyetin kuruluşuna dayanır memleketi en çok temsil edecek kişilerin olması gerekirken en çok temsil edemeyen 4 partiden biri. 4 büyük partinin her bir milletivekili ayrı ayrı konuşmayı bilmiyor, ne söylediklerini kendi dahi bilmiyor. hepsi lise talebesinden hallice.
 • 2
  8bit 4 gün önce ~ 4 gün önce
  her türk asker doğar ve atatürkte bizim manevi komutanımızdır. bu söz de bir beis yoktur. mete hanında askerleriyiz aynı zmaanda.
  0
  hedap 4 gün önce
  yanlış anlama ama ben seni kürt diye biliyorum ironi mi yapıyordun yoksa?
  0
  8bit 4 gün önce
  yok lan ne kürdü. kürt türk farketmez benim için ama türküm.
  0
  hedap 4 gün önce
  pm den bi başlık attım ordan aklımda kalmış:(
 • 0
  yabenmiyimbu 14 saat önce
  pekeke terör örgütü değildir
  öcalan saygı duyulası bi insan
  çözüm süreci diye ağlayan akpliler size noluo aq o hendekler genelkurmay başkanınını sanık teroristleri de tanık yaptığınız günler kazılmaya başlandı aktroller kimse gelip chpnin atatürkçülüğüne laf etmesin makarna kafa yapıo galiba
 • 0
  furis 14 saat önce
  partilere, parti yöneticilerine, liderlere, politikacılara inanmak bana göre tamamen saçmalık.
 • 0
  athynas 14 saat önce
  mustafa kemal'in yoldaşlarıyız daha anlamlı bir söz. 80 darbesinde darbecilerin sığındığı bir liman olan "atatürk'ün askerleriyiz" sözü zaten atatürk'ün hayat görüşüyle de çelişiyor. mustafa kemal'in meclis konuşmalarında ya da devlet yönetirken katıldığı hiçbir törende asker kıyafeti giydiğini göremezsiniz. atatürk askerlik ve politikanın arasında keskin bir çizgi olduğunu bilecek kadar açık görüşlüydü. ancak gel anlat atatürk'ün yoldaşlarıyız lafını gezicilere ve adalet yürüyüşüne katılanlara terörist diyenlere.
 • 0
  flogger 10 saat önce
  atatürkçülük nedir? vatansever bir yurttaş olarak; türk yurdunu daha ileriye götürmek için daha çok çalışan. cumhuriyetin temel değerlerini benimsemiş. ülkesinin istiklâl ve istikbalini gözeten. ortak değerlerimizi milli ülkü ve bütünlüğümüzü koruyan ve yaşatan iç ve dış mihraklara karşı göğsünü siper edecek kadar cesaretli ve kendine güvenen çalışkan üretken nesillerin yetişmesi için çaba sarfeden anlayış atatürkçü düşünce sistemidir.

  bu çerçeveye uygun olduktan sonra her siyasi görüş atatürkçülük şemsiyesi altında kendine mutlaka bir yer bulur.


 • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  124 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ibrahimisbilir

  nesquik
  hukuk582
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...