14

interaktif puiv (sezon 2, final 1/2)


bir önceki bölüm

## aynı nehirde iki kez yıkanamazsın. ##

neden eskiyi yaşayamıyoruz? akıp giden onca zaman... bir kez olsun geçmişe dönebilme şansımız olsaydı keşke! kim bilir neleri değiştirirdik... kendimize yüklemiş olduğumuz onca deneyimi ne güzel kullanırdık. pişmanlıklarımızı düzeltir, "keşke"lerimizi "iyi ki" yapar, daha bir mutlu hayata sahip olurduk.

~~1 hafta sonra~~
radyoda hüzünlü bir melodi var. gece 3 suları, canki cama başını dayamış hüzünlü melodinin, karanlık ruhunu daha da karartmasına izin veriyor. taksici "geldik." diyor ve ücretin 25 lira olduğunu söylüyor. canki elini cebine atıp 50 lira veriyor ve "üstüyle çocuğuna güzel bir şeyler al, benden olsun." diyor. dikiz aynasının kenarına iliştirilmiş vesikalığı görmüştü.

taksiden indiğinde derin bir şekilde denizin kokusunu içine çekti. etrafta kimseler yok. yavaş bir şekilde karşıdaki iskelenin en ucuna doğru yürümeye başladı. hava oldukça serindi fakat dalgaların sesi iyi geliyor ve bu soğukluğu hissettirmiyordu. fakat canki'de bir şeyler vardı. sanki dış dünyayla bağlantısı kesilmiş, bir ölüyü andırıyordu. yüzü solgun ve duygusuz...

yaklaşık 15 dakika iskelenin ucunda, ayakta hiç kıpırdamadan bekledi. kim bilir neler geçiyordu şu an aklından. ceketinin cebinden kumaşa sarılı bir şey çıkardı. yavaşça kumaşı açtı... bu bir tabanca! pek de sıkı tutmadığı kumaş rüzgarın etkisiyle uçup gitti. silaha bir göz attı. gözleri dolmuştu. aklından taksideki melodi geçiyordu. çok güzel bir parçaydı. acaba kime aitti diye düşünüyordu. birazdan yapmayı planladığı şeyi belki de ertelemek istercesine melodiyi düşünüyor, zihnini meşgul tutmaya çalışıyordu.

müzikle arası iyiydi canki'nin. daft punk'dan pink floyd'a... farklı farklı müzik türlerini dinlerdi. aklından echoes'un satırlarını geçiyordu şimdi de. intiharın saçma bir yol olduğunu biliyordu. bu yüzden de yaklaşık yarım saattir elindeki silaha bakıyordu. echoes en sevdiği parçalardan biriydi. "and call to you across the sky..." bir anda silahı kurdu ve şakağına dayadı, hiç tereddüt etmedi! bam!..
 • 2
  alicoyum 1 yıl önce
  cankiyi harcadılar matmazel.
 • 3
  oschemat 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  beni canki'nin şey olduğuna inandıramazsınız
  2
  darkier 1 yıl önce
  açıkçası bir de sonradan kendim okuyunca ben de inanmadım. ama bence burada asıl önemli olan o değil :)
  2
  canki 1 yıl önce
  tek müsebbibi (pi: @besiktasli)
  1
  besiktasli 1 yıl önce
  sen bir krizantem uğruna evliliğini bitirirsen müstahak
  0
  canki 1 yıl önce
  ölmüş adama saygın olsun...
  1
  besiktasli 1 yıl önce
  düğün resimlerine bakıp bakıp ağlıyorum
 • 2
  canki 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  hikaye öncesinde sorduğun sorulara verdiğim cevapları çok iyi kullanmışsın gerçekten okurken oldukça mutlu oldum ayrıca beni başrole koyup daha sonra öldürdüğün için çok teşekkür ederim :d ilk halden son hale gelene kadar bana kalırsa oldukça iyi bir ilerleme kaydettiğini düşünüyorum umarım gelecek hikayelerde de bunu surdurursun.
  1
  darkier 1 yıl önce
  çok iyi kullanmışsın derken iğneleme seziyorum hahaha :)
  1
  canki 1 yıl önce
  ıgleme yapacak kadar ayık değilim ya hahaha
 • 2
  gaddarus 1 yıl önce
  (pi: @canki) gardaşım bu gidiş sana yakışmadı beee
  1
  canki 1 yıl önce
  yakıştıranlar utansın :/
  1
  gaddarus 1 yıl önce
  (pi: @darkier) mutlu musun
  1
  darkier 1 yıl önce
  değilim, o yüzden şu an finalin ikinci kısmını yazıyorum.
  2
  gaddarus 1 yıl önce
  mutlu son ile bitseydi iyiydi canki öldü daha ne sonundan bahsediyorsun bre deyyus
  1
  darkier 1 yıl önce
  paylaştım şimdi, okumanı isterim :)
  0
  gaddarus 1 yıl önce
  hemenn :)
 • 1
  besiktasli 1 yıl önce
  olmadı be darkier 😕 geçen bölümün sonunda patlattığın bombadan sonra bu final olmadı.
  -1
  darkier 1 yıl önce
  bu ikinci sezon gerçekten laubali bir hâl almıştı. yani laubaliden kastım da pek önem gösteremedim hikayeye. haftalar sonra bölüm eklemeyi de pek kendime yakıştıramadım ve en iyisinin final yapmak olduğuna karar verdim. ikinci kısmı da birkaç gün içerisinde ekleyeceğim.

  bu vesileyle de, başından sonuna kadar sabırla takip eden arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum :)
  1
  besiktasli 1 yıl önce
  eline emeğine sağlık :)