8
komünizm ve faşizm arasındaki farklar
- komünizm herkesi eşit ezer, faşizm bazılarını biraz daha ezer.

- komünizmde "halk [kendin] için" dersin bütün milleti köpek gibi çalıştırırsın, faşizmde "devlet için" dersin bütün milleti köpek gibi çalıştırırsın.

- faşizm, kapitalizmin uygun gördüğü alanlarda kullandığı bir yöntemdir, ideoloji değildir. komünizm ise kapitalizmin yıkılmasını öngören bir ideolojidir.

- komünizmde, devlet 2 ineğinizi alır size süt verir. faşizmde ise devlet daha dogrusu diktatör inek yerine azınlık ırktan birilerini alır ve üstün ırka sabun olarak dağıtır. böyle iğrenç, hasta bir şeydir.

komünizm hiçbir zaman gerçekten uygulanmamıştır (uygulanmaya çalışılmamıştır).
 • 0
  ofsaytsizburak 12 ay önce ~ 12 ay önce
  ikisinin arasında uçurum kadar fark var
  0
  ismail5412 12 ay önce
  hitler ve stalin arasındaki fark kadar uçurum.
  0
  zenith 12 ay önce
  sosyal demokrat olarak stalin in yaptıklarını desteklemiyorum
  0
  ofsaytsizburak 12 ay önce
  katil heryerde katildir bunu komunizm,faşizm i kulanıır,alet eder. işuan demokrat perdesine sığınıp insan katledenlere de aynı tepki verin.

  stalin'de hitler'de katildir. hitler gözümde daha şeytandır o ayrı konu. ama stalin komunizm'i kendi lehine kullanıp rus emperyalizmi uygulamıştır
  0
  taylan1917 12 ay önce
  stalini eleştirirken genellikle acımasızca ve hatta kimi zaman emperyalizmi aklayarak eleştirirler,ben solcuyum diyen liberal artıkları ise seve seve eleştirirler herşeyden önce stalin avrupada faşizmi temizleyen ve sosyalist ideolojiyi yayan biridir,savaştan sonra abd ve ingiliz emperyalizmine kafa tutan tek kişidir.özellikle liderlik konumuna yükseldiği zaman sovyetleri reformizmin kucağına atacak troçkizm ve karşı devrimcilik hareketleri varken gayet sert tavırlar sergilemesi oldukça olağandır,tarihin tasnifi esnasında objektif incelemeler yapmamız gerekirse karşı devrimciliğin kol gezdiği ve dünyanın en büyük savaşının yaşandığı bir dönemde güçlü bir lider başka ne yapabilir?
  0
  ofsaytsizburak 12 ay önce
  benim 1 ay önce yazım vardı stalin başlığının altında, aynı dediklerini yazmıştım. ben de senin gibi düşünüyorum fakat puvo yaptıkları katliamlar stalin'i iyi bir adam yapmaz fakat stalin'in hem faşizme hem kapitalizme karşı durması onu kötü biri yapmaz.
  1
  taylan1917 12 ay önce
  kesinlikle stalini bir melek ilan edemeyiz,yeri geldiğinde gereğinden fazla sert yaptırımlar uygulamış bir insan ,ancak onun hakkında söylenen katliamların ve rakamların büyük çoğunluğu abd ve avrupa kaynaklı emperyalist anti komünizm propagandaları sonucu abartılmış iddialar.ayrıntılı düşünürsek çok mübarek biriymişçesine düşünmek yanlış olduğu kadar reformistlerin yaptığı yerden yere vurmakta yanlış .

  dünya tarihine baktığımızda hiçbir rejim değişikliği kansız veya barışçıl gerçekleşmiyor,büyük işler başarabilecek bir lider herşeyden önce gözü kara ve mücadeleci olmalı,hitler,franco,lenin,stalin,napolyon,fidel,atatürk,washington ve daha pek çok insana baktığımızda çok farklı dünya görüşleri ancak bir tek ortak noktaları var, yeri geldiğinde bodoslama girecek kadar inatçı ve sistemin bekaası için herşeyi göze almaları.
 • 0
  yepyeni 12 ay önce
  0
  ofsaytsizburak 12 ay önce
  kafa kesenlere müslüman mı diyeceğiz
 • 0
  hellomyfriend 12 ay önce
  son madde - sovyet rusya?


 • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...