14

bizim avrupa birliğine ihtiyacımız yok

bizim orta doğuda türk birliğine ihtiyacımız var.


vatan ne türkiyedir türklere, ne türkistan
vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir: turan
 • 1
  ciddiyetsiz 2 ay önce
  puhaha
  1
  popiska 2 ay önce
  +1
 • 3
  darzuj 2 ay önce ~ 2 ay önce
  bizim sadece, türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan tüm halklara sahip çıkıp, çalışıp, üretmeye ihtiyacımız var. kafatası aynı olmakla o kafanın içindekiler aynı olmuyor.
  1
  msaid08 2 ay önce
  bizim sadece türkiye cumhuriyeti içinde cumhuriyete hasar verecek bknz suriler onları ülkelerine geri yollayıp akıllanmamız lazım
  0
  kryme 2 ay önce
  peki güzel kardeşim suriyeliler her zaman burada mıydı ?
  suçu onun bunun üstüne atmaya lüzum yok çözüm üretmek lazım yoksa sabahtan akşama kadar suçlayalım milleti
  0
  msaid08 2 ay önce
  burda değillerdi burdalardı diyen mi oldu?
  0
  popiska 2 ay önce
  +1
  0
  kryme 2 ay önce
  bunun zararlı ne yanı var ?
  bu bölgede kurulacak bir türk birliği bizi bölgede lider ve söz sahibi konumuna getirir
  ekonomimiz için de gayet başarılı bir adım olur. ortak kararlar alıp birlikten kuvvet doğurabiliriz.
  0
  lazcoder 2 ay önce
  fazla hayal kurmak iyi değil. az gerçekçi düşün derim. hangi türk kökenli ülkenin ekonomisi iyi? bizim bile değil, neredeyse %100 dışa bağımlıyız. samanı bile ithal ediyoruz düşün. ekonomi dolar üzerinden işliyor.
 • -1
  yerrek 2 ay önce
  ay götüm
  0
  popiska 2 ay önce
  +1
  2
  kryme 2 ay önce
  pardon biraz sert kaçtı galiba vazelin sür iki güne düzelir
 • -1
  popiska 2 ay önce
  en nefret ettiğim tayfa şu ocak muhabbeti yapanlar oykkk abi igreniyorum
  2
  kryme 2 ay önce
  turan deyince türk düşmanları iğrenir genelde tarihin tekerrür etmesinden it gibi korkarlar çünkü
  0
  popiska 2 ay önce
  türküm ve bununla gurur duyuyorum ama sizin gibi ırkçı, türk olmayana düşman değilim bu ikisini ayır bir zahmet
  1
  kryme 2 ay önce
  burada ırkçı bir söylem mi var ?
  sadece türk birliğini savundum batı özentiliği yapmayın.
  -1
  popiska 2 ay önce
  ya bu fikri savunan kişiler şaşmaz asla hepsi aynı yolun yolcusu
  1
  kryme 2 ay önce
  senin bu söylediğin ırkçılık ayrımcılık değil mi şimdi kendinle çelişme lütfen
  -1
  popiska 2 ay önce
  öyle şeye böyle şey de denilebilir :d
 • 1
  sixreasontokill 2 ay önce
  ırkçılık olduğunu düşünmüyorum. zira ıngiltere gibi bir ülke bile ab'den çıktı ise bunda bir problem vardır. coğrafi olarak bir olamayız ama ab gibi bir oluşum yapabiliriz. onun dışında ülkedeki suriyelileri sutlamak gerek
  1
  ofsaytsizburak 2 ay önce
  dostum az avrupa'yı takip edersen brexit'in ingiltere'de ne kadar probleme sebep olduğunu görürsün. tüm brexit bakanları istifa etti. ab ile yapılan ayrılma anlaşması o kadar karıştırdı ki ortalığı hükümet krizine her an gidebilir durumda. halkın %60'ı brexit'den pişman olmuş, ikinci bir referandum istiyor. ülkenin en büyük ikinci partisi olan işçi partisi başkanı corbyn seçim istiyor. beni seçin size iyi bir anlaşmayla döneyim diyor. fakat partisi tam tersi ikinci bir referandum istiyor. liberal demokrat parti direkt ikinci referandumu talep ediyor. bu ikisi de gerçekleşmez ve muhafazakar parti anlaşmayı parlamentodan geçiremezse(ki öyle gözüküyor şuan,parlamento daha iyi bir anlaşma istiyor) zorunlu olarak referandum olacak. burada da iki seçenek var: ab'den çıkalım mı ab'de kalalım mı? ab'de kalalım derlerse anlaşma iptal. çıkalım derlerse halk ya theresa may'in anlaşmasını kabul edecek ya da reddecek. kabul ederlerse soft brexit olacak ki en iyi ihtimal. fakat dediğim gibi anlaşmayı hem halk hem parlamento kabul etmiyor. reddederlerse hard brexit olacak ki ingiltere için çok sıkıntılı bir sürecin başlangıcı olur.
  çok kafa karıştırıcı,ülkenin enerjisini yoran ve halkta resmen ateşli tartışma ortamı oluşturan bir konu. o "artık güçsüz" "ekonomik sıkıntı var" "onlar bir cacık değil" dediğiniz avrupa birliği, dünyanın en büyük devletlerinden birini köşeye sıkıştırmış izliyor durumda. ilk başta kendi aleyhlerinde başlayan bir durumu çok başarılı politik hamlelerle tamamen kendi lehlerine çevirmiş durumdalar ve her türlü kazançlı çıkacaklar.
  kafamızı biraz ülke sınırlarından kaldırsak düşünce sistemimizi geliştirsek ama işte.. şahsi olarak demiyorum bunu bu arada yanlış anlama. genele bir eleştiri.
  0
  kryme 2 ay önce
  avrupa birliğine girmektense kendi bölgemizin lideri söz sahibi olmamızı tercih ederim
  dünyada herkes bir kutupta yozlaşma ve bütünleşme içinde biz kendi komşularımızla kendi soydaşlarımızla el ele vermeliyiz bunun savunulacak bir sürü haklı yanı var hem ekonomik hem küresel anlamda
  0
  ofsaytsizburak 2 ay önce
  hangi komşularınla ? hangi bölgede ? ortadoğu bir eğitimsizlik bataklığıdır. burada bırak bir siyasi birliği,okeye masa bile açamazsın. zaten zamanında atatürk denemişti. boşa çaba. bahsettiğin turan ise asla gerçekleşmeyecek,gerçekleşse bile hayalindeki gibi birşey olmayı bırak 1 2 yıla dağılacak bir oluşum olacak. türkiye olarak politikamızı her zaman medeniyetin ve gelişmişliğin geldiği yere göre belirlemeliyiz ve yüzümüzü dönmeliyiz.
  ayrıca herşeyden önce ekonomik olarak dışa bağımlı bir ülkeyiz. şu konumdayken böyle bir birlikten konuşmak boşadır. sen ilk önce kendine yet de sonra hayal kurarsın.
  0
  bizanskurdu 2 ay önce
  bu profile dert anlatmaya çalıştığın için seni tebrik ederim.
  0
  ofsaytsizburak 2 ay önce
  biri bana saldırgan bir biçimde yaklaşmadığı sürece tartışabilirim sıkıntı yok. önemli olan saygı çerçevesi.
  0
  sixreasontokill 2 ay önce
  yok yahu kötü algılamadım. gayet bilgili ve yapıcı bir yorum. zevkle okudum gerçekten. ingiltire'nin şu an yaşadığı ekonomik/politik bıkkınlıklar nelerdir bilmiyorum. o yüzden o konuda çok şey demedim. kendime bilmediğim konularda yorum yapmayı yakışık bulmuyorum. sadece çıktığını ve bu denli bir tuzağa düştüğünü bilmiyordum,gerçekten şaşırdım. şimdi de diğer yorumunu okudum ve katılıyorum. dediğim gibi coğrafı birleşim olabilir,o halükarda da yine erken dağılma söz konusu olur mu? dışa bağımlılıktan,hurafelere inanmaktan,üretmemekten,carttan curttan yırtmamız/kurtulmamız gereken zibilyon tane olayımız var. :/
 • 1
  meqt 2 ay önce
  kastın sadece turancılıksa? belki.. ama ülkücülükse sadece gülüp geçilir
  1
  kryme 2 ay önce
  kastım yalnızca ülkemin ve milletimin menfaatleri
 • -2
  lazcoder 2 ay önce
  fazla milliyetçilik iyi değil, olma demiyorum fazlası zarar, birde ırkçılık... avrupa birliği gibi yapmacık oluşumu bende sevmem. rusya, çin, türkiye öncülüğünde kurulan doğu bloğu daha uygun olacaktır.
 • -1
  helianthus 2 ay önce
  ortadoğu da türk mü var bizden başka birliği olsun ne saçma önerme
 • 0
  emley 2 ay önce
  öyle bir birliği salt imgeleriz, ötesine geçemeyiz.