12

dini başlıklar

lan kardeşim banane allah neden kötülüğü durdurmuyor? banane maymun ne yazmış. ortada hiçbir şey yokken. bu böyledir bu da benim düşüncemi kanıtlıyor, doğru olan kesinlikle bu demek kadar salakça bir şey yok.

ınandığın şey hakkında insanların yetersiz bilgisi vardır, birisi sormuştur sen de yazarsın açıklarsın tamamdır. kafana takılan bir konu vardır, yardım istersin başlık açarsın tamamdır. dini başlık açmanın adabı budur.

sen durduk yere beyler bakın şimdi allahı kanıtlıyorum dediğinde bunun kimseye ne bir gram faydası ne de bir zararı oluyor.

özgürsünüz yazın
 • 1
  gaddarus 11 ay önce
  her şeyin bi adabi var sonuçta
  2
  hellomyfriend 11 ay önce
  adabi vardır rakının...
  0
  sami77 11 ay önce
  rakı çok para biranın adabı olsun
  0
  hellomyfriend 11 ay önce
  fakir edebiyatı diyoruz la biz ona...
  0
  gaddarus 11 ay önce
  adabi vardı dini başlikların..
  ilk önce ne için açtığın
  sonra hangi meseleden dolayı açtiğin
  sonra hangi dine inandiğin..
  adabi vardi işte dinin
 • 0
  ananyamus 11 ay önce
  al birini vur ötekine amk
  0
  hellomyfriend 11 ay önce
  kanka inançsız olduğum için böyle dediğimi düşunebilirsin ama ben ateist birisinin açtığı başlık gormedim 1 haftadir. varsa da 1 2 tanedir. ne bu allahı puivde kanitlama, ateizmi 10 kişiyle çökertme isteği 1 haftadır yeni kısmının yarısında şeriat sistemi var amk
  0
  ananyamus 11 ay önce
  hayır 2 taraf mantıklı tez sunsalarda tartışsalar keşke amk. bir ikisini zorladım kaçıp gidiyorlar. boş hava cıva
 • 2
  oschemat 11 ay önce
  kimseye saygı duymayıp saygı bekleme saçmalığı
  2
  hellomyfriend 11 ay önce
  bana mı?
  0
  oschemat 11 ay önce
  diğerlerine
  1
  hellomyfriend 11 ay önce
  puvo ben de farkındayım bu içerikte yanlış herkes istediğini yazar, kimse karışamaz ama hiçbir cevap gelmezken sadece bir tarafın paso ateizmi çökertip allahı ispatlamasının amacı ne?
  0
  oschemat 11 ay önce
  puvo din inanç meselesidir, inananlar için kanıtlar olabilir ama bi ateiste bak düzen var falan dersen ee yani mk der. kendi görüşlerine katılmayan insanlara dayanamayan çok fazla kişi var, sadece bizim toplumumuzda da değil.
  din konusu değil başka konu olsa onda da aynısı yaşanır, herkes kendi görüşünü diğerine geçirmeye çalışır. fazla takmamak lazım.

  diğer başlıkları okumadım bile ayrıca
 • 0
  tesla52 11 ay önce
  sürekli kendimizi ikna edip, kendimizi tatmin etmemiz gerekiyor, günlük dozumuzu almamız gerekiyor, yoksa sorgulamaya başlarız 😂
 • 1
  x2241 11 ay önce
  kusura bakmayın ama ben burdaki herkesten farklı bir seyler söylemek istiyorum. birincisi herkes ozgur yazar diyorsunuz ama bakin 1 hafta ispat yapan görünce herkes şikayetçi oldu. ozgurlugun sinirlari 1 hafta miydi? sonra son dönemlerde ateizme deizme inananlar arttı ve müslüman olarak teblig için yer secemeyiz her yerde bildigimizi aktarmaliyiz. "bunu bilmislige cevirenler olabilir oluyordur da haklisiniz bu noktada" ama bakın insani aykta tutan inancidir. yarin bir gun inanci olmayan adam ahiret korkusu da olmadigi için sokakta her seyi yapmakta kendini ozgur hisseder. sadece dini acidan degil toplumsal acidan da inancsizlik tehlikeli bir durum. ve ıslamda da bir ayaklanma soz konusu oldugu icin cok denk geliyorsunuzdur. belki de bu size kader planında bir isarettir. sahit oluyorsunuz. ahirette okuyup neden ders çıkarıp allaha yonelmedin diye sorma ihtimalleri yuksek. tabi yonelen de vardir. 1 hafta olmadi puive katilali ona dayanarak ozgurce yazdim affedin :)
 • puiv içi

  puiv içerisindeki konular

  115 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ismail5412
  www

 • bu bölüm #puiv bölümünün alt bölümüdür.
  • puiv üyelerine hakaret ve küfür yasaktır.
  • +18 paylaşımlar yasaktır.
  • puiv'deki başlıklar, bölümler ve üyeler dışındaki konular yasaktır.