8
şirinlerdeki asıl mesaj ne; masonluk mu komünizm mi
şirinler çizgi filmi hepimizin bildiği gibi mavi ufak yaratıklar bir köyde yaşamakta ve kötü büyücü gargamel tarafından sürekli avlanmak istemektedirler. fransız çizer pierre tarafından hayata geçirilen şirinler çizgi filmi daha sonra sinema filmi de yapılmıştır.
asıl konumuza gelirsek şirinler'in bu her gün izlediğimiz sevimli canavarları aslında altında yatan gizli mesajlar ne acaba?

şirinler çizgi filmi komünizmi anlattığı ve insanlara subliminal mesaj yoluyla komünizm propagandası yaptığı iddia edilmektedir. tabi bunun içinde güçlü deliller mevcuttur. amerika'da komünizmi çağrıştırdığı için şirinler filmi çizgi filmi yıllarca yasaklı kalmıştır.
gelelim nedenlerine, şirinler köyde yaşamaktadır ve bu köyde hiçbir şekilde para pul geçmeme her şey ortak ve takas yoluyla yapılmaktadır. adeta bir komündür. şirinler'de herkesin bir özelliği vardır aynen komünist rejimde her bireyin bir özelliği olup, bütüne yardımcı olduğu gibi, şirinlerde bu şekilde hareket etmektedir. şirinlerde bir tek şirin babanın takkesi kırmızıdır. kızıl rengi komünizmi çağrıştırmaktadır. ayrıca şirin baba'nın sakalı karl marx'ın sakalına çok benzemektedir.
gargamel ise kapitalizmi anlatmaktadır. çünkü kapitalizm komünizme göre kötü ve çirkin bir şeydir ve sürekli avlanmaktadır. aynı gargamelin çirkin resmedilmesi ve şirinleri sürekli yakalayıp altın yapmak istemesi gibi. ayrıca gargamel şirineyi yaratmış, şirinler'in içine sokmuştur. şirine şirinlerdeki tek kadın karakterdir. bu da kapitalizmin tüketici toplumu oluşturmak için kadın ve cinsellik ögesini kullandığı iddia edilmektedir. ayrıca her karakter bir şeyi temsil etmektedir. şirine kadını, güçlü şirin maço erkeği, şirin baba liderliği, süslü şirin eşcinselliği, gözlüklü şirin ise iddaa odur ki troçki idi. aynı troçki gibi komünizmi eleştirmiş ama komünist yaşamda yer almış ve troçki de gözlüklü şirin gibi gözlük takardı.
gelelim diğer teori olan masonluk iddiasına. bu iddiaya göre ise şirinler masonluğu temsil etmektedir. şirin baba mason babasını simgelemekte ve kedinin ismi azazildir. ayrıca şirinler köyü'nün toplam nüfusu 99 olup masonlukta önemli bir rakamdır.
tabii ki bunların çoğu iddiadan öteye gidemez. kimine göre bunların hepsi fazla abartılmış konularda olabilir.
 • 1
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  ulan ilkokulda bunu konuşuyorduk üni bitti hala aynı teoriler . sınıf arkadaşlarım izlemezdi kominist olacağız diye :)
 • 1
  npsaytan 1 yıl önce
  komunizmi çağrıştırdığı yönünde bi video izlemiştim daha güçlü delilleride varmış
 • 4
  enguzelkizikapan 1 yıl önce
  bence apaçık 💡ak parti💡 propagandası yapılmış olmalı
  0
  keyiftuccari 1 yıl önce
  +
 • 0
  lazcoder 1 yıl önce
  bence komünizm
 • 0
  tswayne 1 yıl önce
  komunizmin göstergesi idi.

  hatta şirinleri oluşturanın bir komunist olduğu yönünde bilgi okumuştum.
 • -1
  bahaeddin 1 yıl önce
  ben çok izlerdim, şu an azılı bir komünist olma yolunda ilerliyorum. boynumda öncü fularımla, dilimde yoldaş stalin marşı. ''iş, aş, stalin yoldaş.'' siz de kesinlikle izlemelisiniz, bu yol şirin baba'nın yolu, bu yol gargamel gibi kapitalistlere meydan vermeme yolu.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...