15

peki ya doksanlarda siz ?

hadi çocukluğumuza gidelim.. doksanlar denince ne gelir aklınıza ? mesela benim aklıma çocukluğum, kırmızı uçağım, mahalle maçları, yanan sobanın ateşi ve daha bir sürü şey gelir peki ya sizin ?
 • 0
  mister_moron 1 yıl önce
  portakalda vitamin olduğum zamanlar
  1
  fexr 1 yıl önce
  yapma kividir o portakal olsa duramazdın :)
  1
  mister_moron 1 yıl önce
  valla göstermedi bilmiyorum :d
 • 0
  sea12062013 1 yıl önce
  2klıyım üzgünüm 😭 keşke 90 lı olsam
  1
  fexr 1 yıl önce
  vardır her dönemin bi güzelliği :)
  1
  sea12062013 1 yıl önce
  90 larda yaşanılan çoğu şeyi de gördüm ben çokda bir farkımız yok ya küçükken sokaklarda oyunlar pynardık saklambaç, yakan top, körebe siz ne yaptıysanız bizde sizden göedük geçirdik çocukluğumuzu.
 • 0
  devrimm 1 yıl önce
  saklambaç, yerden yüksek, körebe, sanal bebek, pokemon, şeker kız candy, karşı balkondan her akşam bana şiirler okuyan çocukluk aşkım gökhan, mehtapın bizde kalması, aslı melike ve ben oynadığımız yanardağ oyunu, sokağın sonundaki gecekonduda oturak azeri leyla taşındılar tabi sırf onu bulmak için azerbaycan'a giderim o derece seviyorum, sarı furkan kara furkan, bana aşık olan adem'i kuzenimin dövmesi, sürtük sılayla kavgalarımız ve gökhanla öpüşmesi... ah ah güzel günlerdi. özledim...
  2
  fexr 1 yıl önce
  dedi ve tüylerimi diken diken etti.. aslında özlediğim buydu böyle bir cevap gelebilmesi idi.. zordu, ciddi anlamda zordu bişeylere erişmek.. mesela ben küçükken magnum'u bi tek zenginler alır diye bilirdim ve sadece bi kere yiyebilmiştim.. o salıncak cevrien amcalar geldi miydi tüm dünya benim olur sıra beklerdim ah çocukluğum ah kanayan dizim, kırılan kolum.. defter süslemelerim, pekiyilerim.. ciddi anlamda duygusallaşıyorum sanırım..
  1
  devrimm 1 yıl önce
  peki overlok makineleri? çilekli buz linkler? bisiklete takılan kornalar? topaçlar? kilimin üstüne serilen evcilik oyuncakları? çaydanlığından fincanına tabağondan kaşığına kadar her şeyim vardı bee. bi tane çay bardağım melike lerin kömürlüğüne düşmüştü aradık bulamadık o kadar ağlamıştım kii... mahallede küçükken salıncaktan düşen filiz diye bi kız vardı uzun ve kalıplıydı biz küçüklük o 20 felan yaşındaydı esmer mavi gözlü bi bebeğim vardı onu almak istemişti vermeyince bebeği parçalamıştı orda da ağlamıştım... arabamızı çizen gamzeyi dövüyodum sıla geldi sen kimin komşusunu dövüyon diyip üstüne sılayı da bi güzel dövmem sonra sılanın annesinin beni dövmesi annemin de sılanın annesini dövmesi... elifi batuhanla gezerken parkta sıkıştırmamız burası bizim parkımız diyip sevgilin olduğunu annene söyleriz ne dersek onu yap dememiz... geçen mahalleye gittim ve elifle eskiler üzerine 5 saat dedikodu yapmamız... ağlıycam galiba...
  1
  fexr 1 yıl önce
  duygusallaştırdı biraz itiraf etmeliyim ki.. şimdilerde o tat yok artık sokaklarda oysa eskiden asla sessiz kalmazdı sokaklar... ve o meybuz sanırım iceberg idi adı ilk çıktığında nasıl da yerdik :) hala tadı damağımda olan nadir şeylerden biridir belki de..
 • 0
  yokolan 1 yıl önce
  90 ların ortasında geldim su nalet dunyaya gelmez olaydım 90 ların sonunda 6 yaşıma geldim başka bisey yok
  0
  fexr 1 yıl önce
  naptın sen yaa ciddi anlamda bu kadar olumsuz olma yahu
  0
  yokolan 1 yıl önce
  hayat olumsuzdur
 • 0
  zaruri 1 yıl önce
  sanırım en güzel yıllardı daha da öncesini görmedim zaten. ya çocuktum o yüzden güzeldi . yada gerçekten güzel olduğu için öyle .
  0
  fexr 1 yıl önce
  gerçekten güzel olduğu için güzeldi..
  0
  zaruri 1 yıl önce
  belki de insanlar çok güzeldi.
  0
  fexr 1 yıl önce
  orası bı gerçek zaten..
 • 0
  tosbikanne 1 yıl önce
  keske gecmisi tam anlamiyla hatirlayabilseydik dedigim zamanlar
  0
  fexr 1 yıl önce
  ve güzel zamanlar..
 • 1
  eslin 1 yıl önce
  kapının önünde oturup dedikodu yapıp çekirdek çitleyen ,sokaklarda halı yıkayan ,kapısının önünü süpüren . pencereden saatlerce bakıp çocuğunu gözleyen kadınlar. mahallede futbol oynayan erkek çocuklar ve ip atlayan kızlar. köşe başında duran mahalle delikanlıları ve ekmek almaya çıkan güzel gözlü genç kız .
  tarkan ,mustafa sandal aya benzer şarkıları dinleyen tofaşkçılar. her mahallenin kendine has çöpçüsü. buluşunca gazoz içen sevgililer .
  bir binadan diğerine asılan elbiseler .
  aygaz diye bağıran tüpçü .
  sebze satan amcalar .
  evinize koşun atari ile coşun .d
  çizgi filmleri daha sayayım mı .😁
  1
  fexr 1 yıl önce
  oha duygularıma tercüman arkadaşım hoşgeldin :) bi de salçalı ekmeklerimiz vardı bizimm
  0
  eslin 1 yıl önce
  samimiyetimiz vardı ,onu kaybetmiyeydik iyiydi 😔
  1
  fexr 1 yıl önce
  o yok olalı çok oldu...
 • 0
  barslan 1 yıl önce
  doksanlarda yaşamadığım geliyor aklıma :/
  0
  fexr 1 yıl önce
  çok acıklı :(
 • 0
  kopmaca 4 ay önce
  asgari ücret belirlendi 2019 asgari ücreti 2.020 tl oldu.

  www.kopmaca.co/.../...dar-oldu-2019.html
dün
 • doksanlarda türkiye

  Evet arkadaşlar bir klasik haline geldi 90'lara olan özlemler ile ilgili başlıklar,anılar,şarkılar, diziler tv proğramları ve her şey. 90 nesli var ise aramızda aklınıza gelen neler varsa buyrun yazalım paylaşalım hep birlikte.

  2 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  furkininki_i

 • bu bölüm # bölümünün alt bölümüdür.
 • kural 90 lar.