0
son gece (hikaye)
bu kadar arkadaş hikaye yazıyor. yazmaya bu kadar hevesli olan ben, neden yazmayayım dedim. elbette ki takip edilmesi halinde devam edeceğim.

1. bölüm

gecenin derin karanlığında beni beklemediğini biliyordum. fakat ben heyecanlıydım. ilk göz ağrım olacaktı benim. bilebilir miydi ki oturduğu apartmanın köşesinde beklediğimi? sanmıyorum. günlerden cumartesi ve saat 23:15. on beş dakikaya televizyona takacağı usb’den film izleyecekti. haftalardır bu anı bekliyordum. her anını gözlüyordum. sabah kaçta uyandığını, işten kaçta döndüğünü, eve her girdiğinde yaptığı ilk şeyin buzdolabını karıştırmak olduğunu, kısacası her şeyini biliyordum - ne de masum bir hayat (!) - . niyetimi anlamışsınızdır. peki ben neden böyle bir şey yapmaya karar verdim? önümüzdeki altı dakikada nedenini anlayacaksınız.

saat tam olarak 23:27 oldu. artık eldivenlerimi giymenin vakti gelmişti. daha yedinci kata çıkacaktım. apartmanın içine girdiğimde –giydiklerinden belli olduğuna göre- markete gitmek üzere dışarı çıktığını anladığım 17-18 yaşlarında genç bir erkekle göz göze geldim. tanımıyordu beni fakat selamını eksik etmemişti. başımı eğerek karşılık verdim. sonunda hayalini kurduğum kapının önüne geldim. televizyonun sesi o kadar açıktı ki, film izlemeye başladığını anlamıştım. büyük bir ustalıkla kapıyı sessizce açtım. karşımda uzun ve geniş bir koridor vardı. yaklaşık üç metre ileride, koridorun solunda genişçe bir salondaydı adamım. evin içindeki tek ışık, televizyondan geliyordu. salon iyi dekorize edilmişti.‘ l ‘ harfi şeklindeydi. salonun içinde birkaç adım ilerleyip sağa döndüğümde, duvara monte edilmiş dev bir televizyon ve yaklaşık dört adım karşısında da tek kişilik geniş bir koltuk vardı. oradaydı, olacaklardan habersiz. usul adımlarla adama yaklaştım. aramızda sadece bir adım vardı. sağ kulağına eğildim ve fısıltıyla aynen şöyle dedim :

‘’ son gecen. ‘’
  • 0
    bellafonte 1 yıl önce
    düzeltme : " önümüzdeki otuz dakikada nedenini anlayacaksınız. "


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...