uygur kızı hurgül nasıra filistınlı kız tamımı

  4
  yuceltanay 8.8.2018 19:53
  bir uygur kızının çektiği eziyetle filistinli bir kızın çektiklerini karşılaştırmayı doğru bulmuyorum, bu lafıma bazı yobazlar kızacaktır.beni israli savunmakla suçlayacaklardır. ama ben doğruları söylemekle görevliyim. israil demokrasiyle yönetiliyor, ister beğenin ister beğenmeyin filistinli arapların kurduğu bir parti israil meclisinde temsil ediliyor.filistinli kız tamimi cezaevinden çıktı.çin işgalindeki doğu türkistan'da 10 yıllık hapis cezasına çarptırılan uygur kızı hurıgül nasıra çin zindanlarında işkence yapılıyor, sadece kendisine değil ailesine de,muhakak ailesinin çoğu çinin nazı kamplarındadır. çin cezaevlerine giren uygurların hiç biri sağ çıkmıyor. doğu türkistanın çin işgaline girdiği çok eski tarihlerden bu yana ( çin-mancu- milliyetçi,çin komunist) çin,dönemlerinde çinliler 60 milyona yakın doğu türkistanlıyı öldürmüşler
  doğu türkistanda sözde uygur özerk bölgesi var, ama uygur kimliğni temsil eden siyası partiler yoktur.çin halk meclisine seçilen işbirlikçi uygur veya kazaklar. kendi halkına mankurt işbirlikçilerdir.
  çin tek parti diktartörlüğüne dayana basın ve seyahat, din ve vicdan özgürlüğünün olmadığı bir kapalı cezaevidir.
  filistinli kız tamimi başakşehir belediyesi tarafından verilen ”hanzala cesaret ödülünü almaya türkiyeye geldi çin zindanında yatan uygur kızı hurıgül nasır türkiyede veya dünyanın başka ülesinde cesaret ödülü verilse gelip alabilir mi? hayır!
  işin gerçek yüzü budur. işte!
 • 0
  yuceltanay 8.8.2018 19:56
  israilde tutuklu bulunan filistinli kız ahed-et-temimi'nin tutuklandıktan 8 ay sonra serbest bırakıldığı haberi bütün medyada ve tv.larda ana haber olarak verildi.
  buna karşılık çin işgal altındaki doğu türkistan'da milyonlarca özbe öz kardeş, dindaş, dildaşlarımız çin nazı kamplarında baskı, zulüm, envaiçeşit çin işkenceleri altında allah'tan kendilerine yardım diliyorlar. şu anda bağımsız kaynakların tahminlerine göre doğu türkistan genelindeki xi'tler'in alman nazisi hitiler'e özenerek kurduğu bu çin ölüm kamplarında en az 1.000.000 müslüman uygur.kazak ve diğer türkler kadın erkek, yaşlı genç çocuk ve çoluk ayrılmaksızın tutuluyor.
  ama türk medyası filistin'deki mazlum ile aynı konumda olan doğu türkistanlı mazlum için tek kelime etmiyor. üstelik çin'deki motosiklet,bisiklet ve otomobil kazalarını her gün sıkılmadan ve arlanmadan ana haber bültenlerinde gündeme taşıyorlar. bunun tek bir nedeni var ; çin'in kendileri nemalanacak parası var.müslüman mağdur ve mazlum uygur türklerinin önce allah'tan sonra aziz müslüman türk milletinden başka güvenecekleri bir yer yok.
  olsun.bize bunlar yeter !