0
diyanet-sen başkanı: pokemon go oynanması yasaklansın dedi
pokemon go’nun oynandığı alanın camilere kadar yansımasına tepki gösteren diyanet-sen başkanı mehmet bayraktutar, ‘oynanması yasaklansın’ dedi.
sadece türkiye’yi değil, bütün dünyayı sokaklara döken pokemon go’nun oynandığı alanın camilere kadar ulaşması ve sosyal medyada bu anlamda atılan mesajlara diyanet-sen başkanı mehmet bayraktutar büyük tepki gösterdi. “dışarıdan gördüğüm kadarıyla pokemon go gençlerimizi cami ve namaza teşvik ediyor” ve “benim evin karşısında tarihi bir cami var, her 5 dakikada bir 3 tane pokemon go topu veriyor, sonunda evin değeri arttı” şeklinde atılan tweet’leri ‘batının islam dinine karşı bir senaryosu’ şeklinde yorumlayan bayraktutar, “bu durumu kınıyorum ve oyunun türkiye’de yasaklanmasını istiyorum” dedi.

ilahiyat profesörü abdülaziz bayındır, bayraktutar’ın aksine duruma farklı bir bakış açısıyla yaklaştı. camilerin allah için yapılmış bir ibadet alanı olduğunu, burada bazı sosyal aktivitelerin yapılabileceğini fakat söz konusu oyunu ciddi bir zaman israfı olarak değerlendiren bayındır, "bir kişinin en önemli değeri zamanıdır. her şeyi tekrar bulursunuz ama kaybedilen zamanı asla bulamazsınız. bu açıdan bu çok büyük israf. bu, insanların hayatlarını boşa geçirmesi sonucunu doğurur. esas olaya bu açıdan bakmak lazım. yoksa cami içerisine girmiş, orada pokemon bulmuş bu tabii hoş karşılanmaz ama daha kötüsü zamanın israf edilmesidir. bu tür şeylere müsaade etmemek gerekir" dedi.
 • 1
  bircocukabisi 1 yıl önce
  okumayacağım ama adam haklı, cidden haklı..
 • -1
  yepyeni 1 yıl önce
  diyanet-sen diyanetsin
  diyanet-sen go
  -1
  bircocukabisi 1 yıl önce
  ekşi sözlükte olsak tutardı.. burdada tutar ama başını..
 • 1
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  evde pc başında çürüyen nesile bişi yok dışarda çıkıp gezen mi sıkıntılı? boşalan camileri görmezmi bunlar?şu saçma oyun vesilesiyle gelmişken namaz kılalım diyenler var yoksa adam hiç çıkmıyor evden bu adamlar?
 • 1
  hari 1 yıl önce
  tersini düşünerek hak verdiğim konudur. camiiye pokemon go oynamaya giden insanlar, camiiye namaz kılmaya giden insan tarafından dövülebilir hatta öldürülebilir. böyle tehlikeli yerlere pokestop neden konmuş anlamadım? kültür merkezleri, kütüphaneler, okullar pokestop yapılabilirdi.
 • 1
  wawa 1 yıl önce
  daha ülkeye gelmedi ki oyun ne bu acele 🤓🤓


 • oyunlar

  Oyunlar hakkındaki düşüncelerinizi veya paylaşmak istediklerinizi,tavsiyelerinizi,yeni kişiler ile tanışıp yeni oyunlara katılmak isterseniz bölümümüze bakmanızı tavsiye ederim. -Bölüm Yetkilisi;KnighT

  32 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  pacman

  knight
 • küfür ve argo içerik yasaktır.

  pornografik görüntü paylaşmak yasaktır.

  spam,flood yasaktır.


  kuralları çiğeneyenler bölümden engellenir veyahutta siteden engellenebilir.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...