eğitim sıkıntımız

  11
  yorulmusinsan 6.5.2018 14:23
  herkesin doktor, mühendis ya da öğretmen olmak zorundaymış gibi davrandığı bir ülkede yaşıyoruz. biz yetenekleri hiçe sayarak görmezden gelerek yapıyoruz meslegimizi. havuz problemlerini çözebilen çocuk hayattaki bütün problemleri çözer zannediyoruz yada onu çözmeyen hic bir problemin altında kalkamaz diyoruz. bu nedenle de eziyoruz o küçücük ruhları sınavdan sınava koşturarak başarısızlık duygusunu daha kendilerini bilemedikleri yaslarda tattırarak gerçekleştiriyoruz. bunu neleri yapabileceklerine değil neleri yapamayacaklarını öğretiyoruz onlara
  gülistan sinanoğlu
  ne düşünüyorsunuz puvolar yorumlarınızı alayım..
 • 0
  plumerion 6.5.2018 14:28
  lanet olsun bu sistem.
  çok çok çok tartıştık ne yazık ki hiçbiri bir işe yaramadı. bu ülkenin gençleri acı çekmeye mah-kum!
  çocuk yaparken evladınızı okullarda veya saçma sapan sınavlarda ne kadar süründüreceklerini unutmayınız √  0
  yorulmusinsan 6.5.2018 14:39
  evet puvo malesef mahkumuz
 • 0
  yavuzsultanmehmet 6.5.2018 14:32
  ailelerden kaynaklı. herkes çocuğunun ya doktor ya mühendis olmasını istiyor. kültürel bir takıntı gibi. kimse çocuğunun bir ressam veya bir tiyatrocu olmasını hedeflemiyor, o yönde bir teşviği olmuyor. liseden mezun ol git mühendis ol, tıp kazan baskısı var genel olarak.
  0
  yorulmusinsan 6.5.2018 14:38
  aynen öyle puvocum katılıyorum
 • 1
  sosyalestiri 6.5.2018 19:15
  aslında bu tarz bir düşünce bizim sosyal statüdeki yerimizin önceden belirlenmiş olması ve bizimse bu belirlenmişliklere göre yaşamamızdan kaynaklanıyor.. kendi seçimlerimize göre değil seçilmişliklere ve “hazır müfredata” göre yönlendiriliyoruz ve robotlaşıyoruz farkındalık yaratanlara ise şşş icat çıkarma diyor engelliyoruz “statünü koru!”
  0
  yorulmusinsan 6.5.2018 22:51
  ezberiyetci yönetim diyorsun yani
 • 1
  vurucu88 6.5.2018 19:27
  ne yönde eğitim . bence asıl sıkıntı iyi bir birey olmanın eğitimi . onun dışında alınan eğitim bir yere kadar . bakıyorum çocuklara kreşlerde bile iyi birey olmayı değil . kendini nasıl daha iyi hissedeceğiz yanındaki arkadaşından nasıl bi tık ilerde olabileceğinin eğitimi veriliyor . daha ileride olabilmek için şuanki tek sıkıntı olan ezerek yalanla dolanla yükselmeyi meşrulaştırma yönünde. bence en büyük eksiklik bu .birde kul olmanın ne manaya geldiği eğitimi var . o bütün şıkları cevaplıyor ama sadece iman edenleri kapsadığı için . ilk önce iyi birey olma eğitimi gerek.
  0
  yorulmusinsan 6.5.2018 22:52
  👏
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..